ZVEZDA POBEDOM SPUSTILA BEOGRADSKU ZAVESU: Crveno-beli sjajnom ODBRANOM slomili Makabi! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi u pretposlednjem 33. kolu Evrolige rezultatom 76:64

Zvezdu je pobede u poslednjem meču u Beogradu ove sezone u Evroligi vodio Džordan Lojd koji je postigao 21 poen, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Ognjen Dobrić je dodao 13 poena, Dejan Davidovac 11, dok je Londri Noko meč završio sa deset poena i 11 skokova.

U ekipi Makabija najbolji je bio Tajler Dorsi sa 14 poena, dva poena manje dodao je Elijah Brajant, dok je Ante Žižić postigao deset poena.

Crveno-beli su upisali desetu pobedu u Evroligi i dalje su pretposlednji na tabeli, dok Makabi sada ima skor 13/18 i zauzima 13. poziciju.

Košarkaši Zvezde će u poslednjem kolu Evrolige gostovati Albi

1 / 8 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 74:61, sjajni Dobrić nova trojka

38. minut - 69:61, jako važna trojka Dobrića

37. minut- 66:57, na trojku Dorsija, uzvraća Simonović

36. minut - 63:54, Lojd pogađa sa penala i prekida mini seriju Makabija

35. minut - 61:48, Lojd prva trojka

33. minut - 58:48, trojka Davidovca, vrlo bitna

31. minut - 55:45, sjajni Lojd

Zvezda

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 51:44, Prava revija promašaja u Pioniru, prekida je Uskoković

27. minut - 48:44, Serija promašaja na obe strane, pa Žižić poentira uz faul

25. minut - 48:39, Davidovac pogađa trojku 13:0 serija Zvezde

24.minut - 43:39, serija Zvezde 8:0, Lojd pogađa uz faul

22. minut - 35:39, trojka Brajanta mini serija Makabija

21. minut - 35:34, Noko postiže prve poene u drugom poluvremenu za vođstvo Zvezde

Zvezda

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut- 33:34, pogađa Lojd iz teške situacije

18. minut - 31:34, sjajni Noko ponovo poentira nakon skoka

17. minut - 25:32, kakvo zakucavanje Ognjena Dobrrića, fantastično!

Zvezda

16. minut - 23:32, Noko pogađa iz reketa

15. minut - 21:28, Dorsi trojkom kažnjava promašaje Zvezde

13. minut - 19:25, Uskoković pogađa sa poludistance

11. minut - 15:23, Blajzer pogađa

Zvezda

PRVA ČETVRTINA:

10. minut -13:19, Kuridža polovičan sa penala

8. minut - 9:15, Makabi u seriji, Bender pogađa

6. minut - 9:10, Vilbekin na trojku Dobrića uzvraća istom merom

5. minut - 6:7, Trojka Kaspija

Zvezda

4. minut - 6:2, Žižić postiže prve poene za Makabi

3. minut - Odlična odbrana Zvezde, Makabi bez poena za sada

2. minut - 5:0, Lojd pogađa sa poludistance, a potom u narednom napadu i Hol pogađa trojku

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da njegovi košarkaši protiv Makabija moraju da igraju čvršće i bolje u odbrani nego protiv Milana.

"Moramo da odigramo ovu utakmicu mnogo čvršće i mnogo bolje u odbrani nego što smo odigrali ovu protiv Milana", rekao je Radonjić i dodao:

Dejan Radonjić

"Makabi je u dobrom ritmu u poslednje vreme, zabeležili su nekoliko vrednih pobeda poput one nad Žalgirisom u Kaunasu i u utorak protiv Barselone u Tel Avivu. Radi se o ekipi koja ima izuzetan individualni kvalitet, popunjeni su na svim pozicijama, i da nije bilo nekih nesrećnih poraza bili bi sigurno u borbi za viši plasman", kazao je Radonjić.

KK Crvena Zvezda, Branko Lazić

Kapiten Branko Lazić je naveo da Zvezdu čeka novi izazov.

"Makabi igra odlično poslednjih nekoliko nedelja, imaju po dve vezane pobede u oba takmičenja, a u kakvoj su formi najbolje govori duel sa Barselonom. Igraju brzo, imaju sjajne individualce i napadače, što govori da ćemo morati da igramo dobru odbranu i mnogo čvršće nego protiv Milana", rekao je Lazić.

Na tabeli Zvezda je 17 sa 9 pobeda iz 32 meča, a Makabi 13 sa isto toliko pobeda, ali i dva susreta manje.

Zvezda možda nema takmičarski motiv, ali zato ima finansijski, naime svaka pobeda u Evroligi vredi 37 hiljada evra