ZVEZDA SE PORAZOM OPROSTILA OD EVROLIGE: Crveno-beli se OSRAMOTILI u Nemačkoj protiv Albe za kraj evropskog nadmetanja! VIDEO

kraj mukama

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Albe sa 58:81 (22:24, 8:25, 16:17, 12:15), u poslednjem 34. kolu Evrolige.

Zvezda je ovosezonsko učešće u Evroligi završila na pretposlednjoj 17. poziciji sa skorom od 10 pobeda i 24 poraza.

Crveno-beli su u večerašnjem duelu jedino u prvoj deonici uspeli da održe rezultatski priključak. Već u drugoj četvrtini Alba je zaigrala mnogo bolje i na poluvreme otišla sa 19 poena prednosti. Do kraja meča Zvezda nije uspela da smanji zaostatak pa je meč završen sa maksimalnih 23 poena prednosti za Albu.

Jedini dvocifreni kod Zvezde bili su Marko Simonović sa 12 i Džordan Lojd sa 10 koševa.

Najefikasniji kod Albe bio je Pejton Siva sa 17 poena, a pratili su ga Simone Fontekio sa 13 i Markus Erikson sa 12 koševa.

Alba je zauzela 16. mesto sa skorom od 12 pobeda i 22 poraza.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 81:55!

39. minut - 81:55 - Novi poeni za domaće sa poludistance.

38. minut - 76:55 - 11. trojka Albe na meču.

36. minut - 73:55 - Smanjuje Zvezda zaostatak.

35. minut - 71:52 - Trojka Uskokovića, njegov prvi poen na meču.

34. minut - 71:49 - Sjajno zakucavanje Noka uz faul.

32. minut - 69:46 - Nova trojka domaćih, raste prednost.

Treća četvrtina:

30. minut - 66:46 - Zvezda je serijom smanjila zaostatak za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 66:41 - I nova trojka Eriksona, nestvarno...

29. minut - 63:41 - Treća trojka Simonovića, pa onda istom merom vraća Timan.

27. minut - 60:38 - Ponovo trojka Eriksona, tajm-aut Radonjić.

25. minut - 55:38 - Četvrta trojka Zvezde na meču, pogodio je Davidovac.

23. minut - 51:33 - 4. poen Davidovca na meču.

22. minut - 49:32 - Kuzmić ubacuje prve poene za Zvezdu u drugom delu igre.

Druga četvrtina:

20. minut - 49:30 - Kraj prvog poluvremena, Zvezda je ubacila samo osam poena u ovom kvartalu.

19. minut - 47:30 - Novi lak koš Sive koji sve pogađa večeras.

18. minut - 43:30 - Sedmi skok Noka i njegovi novi poeni.

17. minut - 41:28 - Noko ubacuje prve poene i prekida seriju domaćih.

16. minut - 41:26 - Lemers pogađa sa poludistance, pa trojka Fontekija.

15. minut - 36:26 - Mini serija Sive, domaći imaju dvocifrenu prednost.

14. minut - 31:26 - Sedmi poen Lojda na meču.

13. minut - 31:24 - Serija domaćih 7:0, tajm-aut Radonjić.

12. minut - 29:24 - Nova trojka Eriksona.

11. minut - 24:24 - Potpuni egal u Nemačkoj!

Prva četvrtina:

10. minut - 24:22 - Kraj prvog kvartala.

9. minut - 22:19 - Druga trojka Simonovića na meču.

8. minut - 18:13 - Trojka Simonovića, njegova prva na meču.

6. minut - 15:8 - Kuzmić sa penala smanjuje zaostatak.

6. minut - 13:7 - Novi koš Lojda, domaći pogađaju trojke.

5. minut - 10:5 - Novi koš Sikme.

4. minut - 8:5 - Fontekio ubacuje svoje prve poene nakon penala Kuridže.

3. miunt - 3:3 - Erikosn vraća trojku.

1. minut - 0:3 - Lojd trojkom otvara utakmicu.

"Ostala nam je ta jedna utakmica u Evroligi i Albi i nama. Prilika da se odigra jedan dobar meč, znamo i njihove kvalitete i kako igraju. Zato na prvom mestu moramo da odigramo sa dobrom koncentracijom, da trčim dobro i da nivo odbrane bude dobar da možemo da budemo konkurentni, da pariramo ekipi Albe i njihovom stilu igre i zato će nam biti potrebna i dobra energija kako bi odigrali dobru utakmicu u Berlinu", rekao je trener Dejan Radonjić.

Radonjić za ovaj meč na raspolaganju ima gotovo sve igrače, u tim se vraća Kori Volden, dok će odsutan biti Duop Rit.

Prvotimac crveno-belih Ognjen Dobrić očekuje dobar meč.

"Imaju izgrađen sistem, imaju mnogo izlaza iz akcija. Igraju mnogo u tranziciji, takva su ekipa. Tako igraju već dugo, znaju da iskoriste svoje prilike. Moramo da budemo maksimalno fokusirani svih 40 minuta, igraju sa mnogo slobode, sa mnogo trčanja i šuteva iz svih pozicija na koje su navikli i koje uzimaju sele sezone. To moramo da iskontrolišemo", rekao je Dobrić.

Zvezda ima skor 10-23 na 17. mestu na tabeli, dok je Alba pozciju iznad sa učinkom 11-22.