ZVEZDA BEZ MILOSTI U NOVOM MESTU: Crveno-beli UNIŠTILI Krku i nastavili borbu za prvo mesto na tabeli ABA lige! VIDEO

ubedljivo

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Novom Mestu ekipu Krke sa ubedljivih 98:57 (24:9, 31:13, 20:19, 23:16 ), u zaostalom meču 18. kola ABA lige.

Zvezda je trenutno prva na tabeli ABA lige sa 22 pobede i tri poraza i za zadržavanje tog mesta na kraju regularnog dela potrebna joj je pobeda u poslednjem kolu, dok je ekipa Krke na 12. mestu sa osam pobeda i 17 poraza.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Marko Simonović sa 15 poena, uz po pet skokova i asistencija, Duop Rit je postigao 13 poena uz šest skokova, dok je Aleksa Uskoković dodao 11 poena i tri skoka.

U domaćem timu najbolji učinak imali su Adin Vrabac i Rok Stipčević sa po 10 poena. Vrabac je upisao četiri skoka, a Stipčević tri asistencije u porazu svog tima.

Zvezda je do dvocifrene prednosti došla već u prvoj četvrtini, a najveću prednost od 43 poena razlike imala je tokom poslednje četvrtine.

U poslednjem kolu regularnog dela ABA lige Zvezda gostuje Zadru, a Krka ekipi FMP-a.

1 / 5 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 98:57.

40. minut - 57:97 - Pogađa Uskoković nakon novog koša Stipčevića.

39. minut - 53:94 - Trojka za Zvezd, tajm-aut za domaće.

37. minut - 51:89 - Prvi poen Lapornika iz igre na meču.

35. minut - 46:89 - Trojku ubacuje Rit, njegov 11. poen na meču.

34. minut - 46:86 - Deseta trojka Zvezde na meču, tajm-aut domaći.

32. minut - 46:83 - Vrabac bez promašaja, a onda i trojka Rita.

31. minut - 41:80 - Osma trojka za Zvezdu na meču.

Krka, Zvezda

Treća četvrina:

30. minut - 41:75 - Upisao se i Radanov u listu strecala za kraj trećeg kvartala.

28. minut - 41:71 - Vrabac sa penala smanjuje zaostatak.

26. minut - 37:69 - Trojka Vučetića, prva iz 4. pokušaja.

25. minut - 34:65 - Hol ubacuje nove lake poene, nestvarno je kako brzo stižu do koša domaćih.

23. minut - 31:61 - Deseti poen Simonovića na meču.

23. minut - 31:59 - Trojka Lapornika, tajm-aut Radonjić.

22. minut - 26:59 - Posle sjajne odbrane novi laki poeni Dobrića. Volden je najefikasniji kod Zvezde sa 9 poena.

Druga četvrtina:

20. minut - 22:55 -Duga trojka Stipčevića uz zvuk sirene za kraj prvog dela igre.

19. minut - 17:51 - Trojka Dobrića, sedma za Zvezdu, tajm-aut domaći.

18. minut - 14:46 - Pogađa Rit uz faul, Zvezda ne staje.

17. minut - 14:41 - Rok Stipčević pogađa uz zvuk sirene, njegov 5. poen na meču.

15. minut - 12:38 - Volden je pogodio samo jedan penal, što je za njega retkost.

14. minut - 12:35 - Kuzmić sa penala donosi maksimalnu prednost Zvezdi.

13. minut - 12:33 - Krka ništa ne može da pogodi sa distance za razliku od Zvezde.

Prva četvrtina:

10. minut - 9:24 - Stipčević trojkom prekida Zvezdinu seriju, ovo je prva trojka domaćih na meču.

9. minut - 6:21 - Serija Zvezde 14:0!

7. minut - 6:16 - Davidovac pogađa iz kontre, prva dvocifrena prednost Zvezde, tajm-aut domaći.

6. minut - 6:11 - Prvi poeni Lojda na meču.

5. minut - 6:9 - Prvi koš Voldena na meču.

3. minut - 4:5 - Ponovo Kosi, pa onda trojka Lazića.

3. minut - 2:2 - Prvi koš za Zvezdu ubacuje Noko.

2. minut - 2:0 - Prvi koš na meču postižu domaći.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da njegova ekipa mora da bude oprezna u utorak protiv Krke u ABA ligi.

"Moramo pre svega da se dobro pripremimo i onda i igramo meč sa velikom energijom i borbenošću, svesni činjenice da smo u Novom Mestu imali dosta loših iskustava što nas dodatno upozorava pred ovaj meč", rekao je Radonjić za sajt kluba.

Zvezda će gostovati Krki u zaostaloj utakmici 18. kola ABA lige.

"Očekuje nas još jedan meč u Sloveniji u rasponu od 48 sati, nakon Ljubljane imamo utakmicu u Novom Mestu protiv ekipe Krke kojoj je svaki meč od izuzetne važnosti. Sigurno da će izaći na teren sa velikom motivacijom da izbore opstanak u ABA ligi", kazao je Radonjić.

Košarkaš crveno-belih Marko Simonović naveo je da je Krka pokazala da može dobro da igra protiv svih u regionalnom takmičenju, posebno na svom terenu.

"Nalaze se u borbi za opstanak i svaki meč im je sada jako bitan. Zbog svega moramo da odigramo maksimalno ovu utakmicu boreći se za svaku loptu i uz veliku energiju", dodao je Simonović.

Utakmica Krka - Zvezda igraće se od 18.30 u Novom Mestu.