ZVEZDA OD SJAJA DO OČAJA I NAZAD: Crveno-beli nakon TRILERA za Hičkoka savladali Budućnost i poveli 2:0 u seriji!

PLEJ OF ABA LIGe

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost rezultatom 85:79 u hali "Aleksandar Nikolić" u drugom meču finala plej-ofa ABA lige.

Meč za infarkt, prepun preokreta na kraju je pripao poslednjem šampionu ABA lige, koji sad ima veliku prednost pre put u Podgoricu i vodi sa 2:0 u seruji

Zvezda je odigrala fantastično pvo poluvreme.

Crveno-beli su odlično otvorili meči na samom startu je poveli sa 10:1, potom i stigli do prve dvocifrene prednosti (18:8), da bi na početku druge deonice imala i maksimalnih 20 poena viška na svom kontu - 37:17 a poluvreme završila sa +14, rezultatom 55:41.

Međutim sve raspalo u trećoj četvrtini, koju su crveno-beli odigrali katastrofalno, i izgubili sa čak 21 poenom prednosti, 8:29. Blistao je fenomenalni Danio Nikolić koji je šutem za 3 naprosto "ubio" domaćina.

Tim iz Podgorice je na poslednji odmor je otišao vodjstvom od 70:63.

Kad se činilo da Zvezdin brod tone, opet su crveno-beli zaigrali sjajnu odranu i preokrenuli rezultat najviše zahvaljujući sjajnom Dobriću kao i zapaženim rolama Lojda i Simonovića u finišu utakmice.

Najbolji akter duela bio je Ognjen Dobrić sa 27 poena, Džordan Lojd je upisao 16, a odličan je bio i Noko sa 15. S druge strane, nestvaran šut imao je Danilo Nikolić, koji je ubacio 26 poena, dok je 14 dodao Kobs.

Serija se sada prebacuje u Podgoricu i nastavlja u subotu, 22. majax.

Igra se do tri pobede.

1 / 11 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA -Utakmica je zavšena velika pobeda Zvezde nakon prave drame.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut 85:79, Lojd i Simonović pogađaju sa penala, u međuvremenu Ivanović maši trojku

40 minut- 81:79 - Ludnica u Pioniru na trojku Ivanvića odgovara Dobrić.

38. minut: 78: 76, Simonović pogađa , Kobs vraća na -2

36. minut - 71:74, Simonović i Dobrić vraćaju Zvezdu u život

34. minut - 65:74 Serija promašaja na obe strane, prekida je Rid

31. minut - 65:70, Lazić postiže prve poene u poslednjoj četvrtini nakon ukradene lopte

Crvena Zvezda

TREĆA ČETVRTINA:

Katastrofalna treća četvrtina crveno-belih

29. minut - 61:70, opet trojka nestvarnog Nikolića

28. minut - 61:65, Zvezda se raspala u trećoj četvrtini, poentira Rid iz reketa

26. minut - 61:61, Edžim za prvo vođstvo Budućnosti na meču, Lojd vraća egal

25. minut - 59:54, Lojd konačno poentira za Zvezdu sa distance

24. minut- 57:54, Sjajni Nikolić sa dve trojke vratio Budućnost u meč u potpunosti

22. minut - 55:46, Džastin Kobs postiže trojku, pa Nikolić nakon sjajnog rolinga poentira za dva poena, Budućnost je bolje počela drugi deo igre

DRUGA ČETVRTINA:

Utakmici prisustvuje i trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković, koji je dočekan ovacijama popularnih Delija

19. minut - 54:39, Noko pogađa uz faul, 12 poen Zvezdinog centra

18. minut - 50:36, trojka raspoloženog Uskovića, koji već ima četiri asistencije

16. minut - 43:33, Nikolić trećom trojkom održava Budućnost u životu!

15. minut - 43:30, Dobrić sa penala postiže već 15 poen na meču

13. minut - 39:25, Davidovidovac prekida seriju Budućnosti

12. minut - 37 :22, Budućnost se malo konsolidovala i postigla pet uzastopnih poena

11. minut - 35:17, Džordan Lojd pogađa trojku, Zvezda je fantastično otvorila i drugu četvrtinu

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 27:15, pogađa i Davidovac, a Nikolić potom postiže prvu trojku za Budućnost

8. minut - 25:10 Dobrić pogađa za tri poena, 15 poena razlike za Zvezdu

7 .minut - 20:10 - Sjajna asistencija Uskokovića i zakucavanje Kuzmića

6. minut - 16:7, pogađa i Rid, Zvezda igra fantastičnu odbranu za sada

4. minut - 12:5, pogađa i Dobrić, uzvraća Ivanović, prvi poeni Budućnosti iz igre

3. minut - 8:1, sjajan start Zvezde, zahvaljujući odbrani, najpre iz kontre pogađa Lojd, a u narednom napadu i Noko

2. minut - 4:1, sjajna akcija Zvezde i poeni Simonovića

1. minut - 2:0, Noko postiže prve poene na meču, polaganjem iz reketa

1. minut - Utakmica je počela, Zvezda opet ima značajnu podršku svojih navijača.

Crveno-beli slavili su u prvom susretu sa 82:78, a trener domaće ekipe Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da njegov tim čeka još teži susret nego onaj u nedelju.

Dejan Radonjić

"Očekujem još bolju Budućnost, pokazali su veliki kvalitet i imamo ogroman respekt prema njima. U prošloj utakmici je bilo dobrih momenata i dobrih elemenata, ali i onih kojima nisam zadovoljan u kojima moramo biti bolji da bismo došli do pobede", rekao je Radonjić, istakavši da je situacija sa povređenim igračima Korijem Voldenom i Markom Jagodićem Kuridžom i dalje neizvesna

Trener Budućnosti Dejan Milojević zna kako njegov tim može do brejka u Beogradu.

Dejan Milojević

"Iako smo veći deo utakmice bili konkurentni i imali posed za izjednačenje, nismo bili dovoljno čvrsti. Nismo odgovorili na Zvezdinu agresivnu igru i to moramo da popravimo. Moramo da iskontrolišemo skok, da probamo da uvedemo Zvezdu u naš ritam i da napravimo brejk u Beogradu", kazao je Milojević.

Nakon drugog meča u Beogradu, serija se seli u Podgoricu gde će se u subotu igrati meč broj tri.

Četvrti susret će se igrati ukoliko bude bilo potrebe, u ponedeljak 24. maja.

Finale se igra na tri dobijene utakmice.