ZVEZDA PROPUSTILA PRVU MEČ LOPTU: Budućnost posle drame produžila finale VIDEO

finale

Košarkaši Budućnosti produžili su finalnu seriju regionalne ABA lige, pošto su u trećem meču u Podgorici savladali Crvenu zvezdu (75:71) i u seriji koja se igra do tri pobede smanjili na 2:1.

Naredni meč igra se u ponedeljak od 20.30. u Morači.

Posle neefikasnog početka Zvezdin ofanzivni skok je sve više dolazio do izražaja. Gostujući tim je stekao blagu prednost i poenima Davidovca stigao do vođstva od 19:15 na kraju poslednje četvrtine.

Početkom druge deonice Budućnost je, uz odličnu ulogu Luke Mitrovića uspela da napravi seriju 7:0 i pređe u vođstvo, ali onda je odgovornost u Zvezdinom napadu preuzeo Džordan Lojd koji je vezao pet poena iz teških pozicija i sasvim zaustavio nalet Podgoričana.

U samoj završnici druge četvrtine Amadeo Dela Vale je pogodio dve trojke i Budućnost je na odmor odnela tri poena prednosti - 35:32.

Na startu nastavka, poveli su gosti u jednom trenutku i sa 44:41, ali Budućnost je ponovo preuzela kontrolu, i uz seriju 10:0 stigne do vođstva od 51:44.

Zvezda je početkom poslednje četvrtine uspela da izjednači na 53:53, pri čemu je važnu ulogu i u odbrani i u napadu odigrao kapiten Branko Lazić. Sledi novi nalet domaćih, ''začinjen'' trojkom Danila Nikolića za 64:57.

Dejan Radonjić je reagovao tajm-autom, posle kog Dobrić smanjuje prednost domaćih, zatim Ivanović pravi prekršaj u napadu, pa opet Dobrić na drugoj strani pogađa dva slobodna bacanja i još jednom se prednost domaćih istopila - 64:61, na tri i po minuta pre kraja.

Zvezda, Budućnost

Nakratko je Budućnost vratila ''plus sedam'', a Dobrić na drugoj strani sa linije penala smanjuje na 68:64, na ulasku u poslednja dva minuta. Već tada se ušlo u ''penal-završnicu'', smenjivala su se slobodna bacanja na obe strane, sve do minut pre kraja, kada Dobrić pogađa trojku i smanjuje na 70:69. Međutim, na drugoj strani istom merom uzvraća Dela Vale, da bi Lojd sa linije penala smanjio na 73:71.

Usledio je napad domaćih, umalo je Ivanović izgubio loptu, ali u poslednjem sekundu tog napada, Lazić pravi faul nad Dela Valeom, koji sa linije slobodnih bacanja pogađa za 75:71 i tu je sve bilo rešeno.

.Četvrta četvrtina

40. minut 75:71 - Kraj utakmice

40. minut 75:71 - Dela Vale ne promašuje sa linije slobodnih bacanja

40. minut 71:73 - Lojd je ppogodio dva penala, 36 sekundi pre kraja

40. minut 69:73 - Trojke Dobrića, pa Dela Valea

39. minut 64:70 - Ivanović je pogodio dva bacanja

38. minut 64:68 - Dobrić je pogodio jedno od dva bacanja

38. minut 63:68 - Još jedan dobar potez Noka

37. minut 61:68 - Ivanović je pogodio dva bacanja, a zatim i kucanje Rida

37. minut 61:64 - Dobrić je sa dva bacanja vezao četiri uzastopna poena

36. minut 59:64 - Dobrić pogaša sa poludistance

36. minut 57:64 - Trojka Nikolića

35. minut 57:61 - Trojka Dela Valea

35. minut 57:58 - Sjajno zakucavanje Noka

35. minut 55:58 - Budućnost ima prednost, a za ada su zbog pet prekršaja van igre Kori Volden u Zvezdi i Melvin Edžam, koji je posle petog faula zbog šutiranja reklama dobio i tehničku grešku

32. minut 53:55 - Zakucavanje Nikolića

32. mimut 53:53 - Zvezda na energiju i tri ukradene lopte Lazića dolazi do izjednačenja

31. minut 49:53 - Poeni Luke Mitrovića, ima ih osam

31. minut 49:51 - Lojd je pogodio floter

Četvrta četvrtina

30. minut 47:51 - Davidovac je pogodio važnu trojku za Zvezdu, čime je prekinuo prazan hod Radonjićevog tima

29. minut 44:51 - Edžam poenima u nizu donosi Budućnosti veću prednost

29. minut 44:45 - Ivanović sa dva penala i Edžam šutem iz okreta vraćaju prednost domaćima

27. minut 44:41 - Dobrić odgovara na seriju domaćih sa 4 uzastopna poena

26. minut 40:41 - Posle niza promašaja Budućnost je poenima Nikolića uspela da povede

24. minut 38:36 - Trojka Voldena

22. minut 35:36 - Trojka Lazića

Treća četvrtina

20. minut 32:35 - Trojka Dela Valea

20. minut 32:32 - Lep rpodor Uskokovića i poeni Noka, koji ima mnogo skokova

19. minut 30:32 - Budućnost sa penala pravi novi preokret

17. minut 30:30 - Trojka Dela Valea

17. minut 30:27 - Lojd se razigrao i sada i asistira i pogađa

16. minut 28:27 - Sjajan potez Lojda koji je tokom realizacije promenio i ruku kojom je poentirao, ima već 11 poena

15. minut 25:26 - Sada se košgeterski nadmeću Mitrović sa jedne i Lojd sa druge strane

15. minut 23:24 - Još jedan težak šut je pogodio Lojd

14. minut 21:24 - Budućniost je serijom 7:0 preokrenula

13. minut 21:20 - Trojka Nikole Ivanovića

12. minut 19:17 - Zakucavanje Luke Mitrovića

Druga četvrtina

10. minut 19:15 - Kuzmić nakon asistencije Dobrića i Davidovac trojkom donose Zvezdi prednost posle prvog kvartala

9. minut 14:13 - Kuzmić je promašio zakucavanje, ali je evidentno da je Zvezda dominantna u skoku, posebno pod košem Budućnosti

8. minut 13:13 - Zakucavanje Zorana Nikolića

8. minut 13:11 - Dobar potez i težak šut koji je pogodio Lojd

Džordan Lojd

7. minut 11:9 - Dobar napad Zvezde i poeni Davidovca

6. minut 9:9 - Dobrić vezuje pet poena i nastavlja igru iz prva dva meča u kojima je zbirno ubacio 50 poena

6. minut 7:8 - Trojka Dobrića, prva za Zvezdu posle tri promašaja

5. minut 4:8 - Kobs je pogodio posle faula Voldena

5. minut 4:5 - Volden je zamenio Hola, ovo su mu prvi momenti na terenu u finalu

4. minut 4:5 - Pogodili su Hol na jednoj i Nikolić na drugoj strani

3. minut 2:3 - Simonović posle pordora postiće prve poene iz igre na meču

2. minut 0:3 - Dela Vale je pogodio sva tri slobodna bacanja posle faula

2. minut 0:0 - Još nema poena, bila su dva napada bez šuta zbog isteka 24 sekunde

Prva četvrtina

Volden na zagrevanju

Kori Volden

Iako je povređen, Kori Volden je na zagrevanju i biće u sastavu Crvene zvezde za meč

Beogradski tim ima prednost od 2:0 pošto je dobio prva dva meča koja su odigrana u srpskoj prestonici. U prvom je bilo 82:78, dok je u drugom tim Dejana Radonjića slavio sa 85:79.

Serija se sada preselila u glavni grad Crne Gore, gde se očekuje da plavo-beli imaju podršku u ”Morači”, i tako pokušaju da spreče goste da se domognu titule i Evrolige.

To će dodatno otežati posao srpskom evroligašu, koji na tom terenu poslednji put slavio početkom oktobra 2018. godine.

"U potpunosti smo svesni da igramo protiv kvalitetne ekipe Budućnosti. Moramo biti spremni da odgovorimo energetski i da odigramo s maksimalnom koncentracijom svih 40 minuta. Na dan utakmice ćemo doneti odluku u kom sastavu ćemo nastupiti", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić za klupski sajt misleći pre svih na igranje Korija Voldena i Marka Jagodića Kuridže, koji su propustili pva dva meča.

Trener Budućnosti Dejan Milojević pak veruje da njegov tim može da se vrati u igru za trofej, ali je naglasio da očekuje psihološki jako tešku utakmicu.

"Zvezda će biti sigurno rasterećenija. Međutim, mi smo i u te dve utakmice u Beogradu pokazali da ako smanjimo oscilacije i budemo čvršći, imamo čemu da se nadamo. Nema predaje, da probamo prvo da smanjimo", poručio je Milojević.