ZVEZDI MORAČA PREDUBOKA: Crveno-beli posle nezapamćene drame izgubili od Budućnosti, odluka o šampionu u Beogradu VIDEO

FINALE

Košarkaši Crvene zvezde poražani su od Budućnosti u Podgorici u četvrtom meču finala plej-ofa ABA lige 81:80 i sada je 2:2 u seriji, pa će o šampionu Jadrana odlučivati majstorica u Beogradu.

Obe ekipe sačuvale su prednost domaćeg terena u finalu, Zvezda je dobila dve utakmice u Beogradu, a Budućnost u Podgorici, pa će šampion biti odlučen posle majstorice u hali "Aleksandar Nikolić", u petak uveče.

Budućnost su predvodili Džastin Kobs sa 22 poena i sedam asistencija, Luka Mitrović sa 13 poena i pet skokova i Nikola Ivanović sa 11 poena. Dobru partiju prikazao je i Zoran Nikolić sa 10 poena, od kojih je postigao i važna slobodna bacanja u završnici, kao i Danilo Nikolić sa osam poena i devet skokova.

U ekipi Zvezde najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 23 poena, Ognjen Dobrić postigao je 13 poena uz šest asistencija, a Lendri Noko dodao je 12 poena i sedam skokova.

Budućnost je povela sa 4:0, Zvezda je predvođena Lojdom preokrenula na 12:6, a posle "trojke" Dobrića i na 15:6. Domaći su igrali slabo u napadu, što su crveno-beli iskoristili i posle novih poena Dobrića otišli na 11 poena prednosti (19:8). Budućnost je posle toga uzvratila serijom 7:0, a do kraja četvrtine uspela je da se primakne na četiri razlike, 19:23.

Lojd i Noko čuvali su prednost Zvezde, a Budućnost su držali u igri Mitrović i Vili Rid, posle čijih poena je bilo 25:28. Mitrović je poenima držao priključak (30:32), a prvom "trojkom" na meču za Budućnost koju je postigao Danilo Nikolić, Budućnost je prišla na pola koša, 35:36.

Podgoričani su propustili šansu da boljom realizacijom slobodnih bacanja preokrenu rezultat, Zvezda je čuvala vođstvo, a na poluvreme je otišla uz prednost od tri poena posle koša Noka, 42:39.

Drugo poluvreme počelo je košem Kobsa i promašajima Zvezde, a igrači Budućnosti su propustili tri napada za vođstvo. Crveno-beli su posle toga popravili šut i poenima Lojda i "trojkama" Branka Lazića (dve) i Lengstona Hola, poveli su sa 55:45. Maksimalnih 12 razlike doneo je Lojd (59:47).

Budućnost je posle izuzetno lošeg šuta za tri poena ipak vezala dve "trojke" i prišla na 55:59, ali je njen nalet sa druge strane "trojkom" prekinuo Davidovac za 62:55. Domaća ekipa u finišu nije uspela da iskoristi nesportsku ličnu grešku Korija Voldena i na poslednji odmor otišla je uz zaostatak od pet poena.

Na početku poslednje deonice Hol i Lojd su doneli Zvezdi 10 razlike (68:58), ; Budućnost primakla na pola koša, 72:73, ali je Volden posle toga pogodio "trojku". Domaći su ponovo uzvratili i poenima Zorana Nikolića i Nikole Ivanovića poveli su sa 78:76.

Odmah su uzvratili crveno-beli i poenima Dobrića i Ognjena Kuzmića poveli su sa dva razlike, a domaći su izjednačili poenima Zorana Nikolića sa penala. Zvezda posle toga nije iskoristila napad, a sa druge strane jedno bacanje iskoristio je Kobs za vođstvo 81:80, sedam sekundi pre kraja.

U poslednjem napadu prvo je za pobedu Zvezde promašio Lojd, a zatim je neprecizan bio i Davidovac, pa će šampion regionalnog takmičenja biti odlučen u Beogradu.

Peti meč finalne serije na programu je u petak od 20. 30 u Beogradu.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:81 - Davidovac je promašio šut za titulu

40. minut 80:81 - Zvezda kreće u napad sa polovine Budućnosti, Lojd je promašio, Zvezdina je lopta sekund je do kraja

40. minut 80:81 - Kobs je pogoduio jedno od dva bacanja

40. minut 80:80 - Lojd je promašio, a Lazić na zahtev klupe sedam sekundi pre kraja pravi svoj peti faul

40. minut 80:80 - Nikolić je oba puta precizan

40. minut 80:78 - Kuzmič je faulirao Zorana Nikolića, 42 sekunde pre kraja

40. minut 80:78 - Istekao je napad Zvezde

39. minut 80:78 - Dobar potez Dobrića i poeni Kuzmića

38. minut 78:78 - Dobrić sa poludistance

38. minut 76:78 - Zoran Nikolić je ubacio jedno bacanje posle petog faula Noka

37. minut 76:77 - Lojd je, iako bez kontakta sa Ivanovićem zaradio četvrti faul, a bek Budućnosti donosi prednost domaćima! Odnos u faulovima do sada je 32:16 za Budućnost

37. minut 74:76 - Trojka Voldena, pa polaganje Nikolića

36. minut 72:73 - Ivanović na ziceru

36, minut 73:70 - Polaganje Kobsa

35. minut 73:68 - Trojka Lojda

35. minut 70:68 - Kobs uz faul Lojda

34. minut 70:65 - Dobrić je ubacio oba bacanja na jednoj, a Dela Vale na drugoj strani

34. minut 68:63 - Nešto je bačeno na teren, pa su se oko toga kako će to biti uklonjeno sporečkali Simonović i Dela Vale

34. minut 68:63 - Posle zakucavanja Zorana Nikolića Radonjić traži minut odmora. Na drugoj strani Milojević nema nijedan tajm-aut

33. minut 68:61 - Trojka Nikolića

33. minut 68:58 - Sjajan potez Lojda uz faul, Amerikanac je potom pogodio i bacanje

31. minut 58:65 - Hol pogađa sa poludistance

30. minut 63:58 - Ivanović nije pogodio sa zvukom sirene

29. minut 62:58 - Voldenu je sviran nesportski faul, pošto je izgubio loptu

29. minut 62:55 - Trojka Davidovca

29. minut 55:59 - Trojka Dela Valea, domaći su u seriji 8:0

28. minut 59:52 - Lojd je na klupi, posle dva vezana promašaja

27. minut 59:50 - Zvezda je bila na +12, ali je Ivanović pogodio trojku

26. minut 57:47 - Zvezda trojkama dolazi do dvocifrene prednosti

25. minut 52:44 - Hol, Dobrić i Lazić imaju tri faula

25. minut 52:44 - Trojka Hola

24. minut 49:43 - Trojka Lazića

24. minut 46:43 - Malo poena na startu nastavka u kom je Budućnost ostala bez Vilija Rida koji se povredio i trenutno je van tima

21. minut 42:41 - Kobs za prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 42:39 - Ivanović je pogodio, a Noko poenima posle skoka završio prvo poluvreme

20. minut 40:37 - Dobrić posle prekršaja u napadu ima 3 faula, tome dodajmo da je Budućnost izvela 17, a Zvezda 11 bacanja, a oba tima su ubacila po 10

19. minut 40:37 - Zvezda je promašila samo jedno od 11 bacanja do sada

19. minut 38:37 - Prvi potencijalni problem za Zvezdu su tri faula Branka Lazića

17. minut 38:36 - Volden je pogodio oba, a na drugoj strani Nikolić jedno bacanje

18. minut 36:35 - Troka Danila Nikoliča

17. minut 34:32 - Poentirali su centri Kuzmić i Rid

15. minut 32:30 - Lojd je prekinuo Zvezdin poat, a na drugoj strani Luka Mitrović pravi mnogo problema odbrani Zvezde, skokovima i poenima

14. minut 28:25 - Posle zakucavanja Rida Radonjić je uzeo minut odmora

13. minut 28:23 - Dobar potez Luke Mitrovića, posle dobre saradnje sa Kobsom

12. minut 26:21 - Lojd je pogodio treću trojku, a na drugoj strani Kobs dvojku

Druga četvrtina

10. minut 23:19 - U psoslednjem minutu poentirao je samo Luka Mitrović sa dva bacanja

9. minut 23:17 - Noko zakucava, posle odlične asistencije Dobrića

8. minut 21:15 - Sudije su prvi put upozorile publiku da navija fer i sportski

7. minut 19:13 - Kobs je počeo odlično ovaj meč

5. minut 15:6 - Nova trojka treća aza Zvezdu sada je pogodio Dobrić

4. minut 12:6 - Lojd je u odličnom ritmu na startu meča

4. minut 9:6 - Prvo zakucavanje Edžama

4. minut 9:4 - Zvezda je u seriji 9:0

2. minut 3:4 - Trojka Lojda

1, minut 0:4 - Rid je postigao prve poene na utakmici, a zatim je precizan bio i Kobs

Prva četvrtina

Budućnost je pobedom u trećoj utakmici produžila finalnu seriju i dodatno je zakomplikovala.

Zvezda nije iskoristila prvu meč loptu, ali će imati novu priliku za podizanje pehara ABA lige.

"Prevelikog vremena za pripremu naredne utakmice nema i pokušaćemo da ga iskoristimo da osvežimo i pripremimo ekipu. Treba koncentrisano da uđemo u meč sa ciljem da smanjimo broj grešaka i sa željom da imamo veći kontinuitet dobrih minuta u odnosu na treći meč", rekao je Radonjić za klupski sajt.

Trener Budućnosti Dejan Milojević istakao je da će četvrta utakmica takođe biti zahtevna, kao i prethodne tri.

"Nemamo mnogo vremena za oporavak, odmor, ni za preveliku analizu. Pokušavamo da u hodu uradimo sve što možemo da budemo što bolji i da vratimo seriju za Beograd", rekao je Milojević za sajt ABA lige.

Četvrti meč finalne serije regionalnog prvenstva ABA lige igra se u dvorani "Morača" u Podgorici od 20.30 časova, a sudijska trojka će biti u sastavu Saša Pukl (Slovenija), Sašo Petek (Slovenija) i Uroš Nikolić (Srbija).