MEGA ŠOKIRALA ZVEZDU I ZAKAZALA MAJSTORICU: Crveno-beli poraženi u meču punom preokreta od sjajnog domaćina! Maestralni Simonović!

kls

Košarkaši Mege savladali su Crvene zvezde u drugi meču finalne serije košarkaške lige Srbije. u hali "Mega factory" rezultatom 86.79 i tako izjednačili u seriji na 1:1

Megu je do pobede u drugoj utakmici predvodio Marko Simonović sa 19 poena i 20 skokova.

Filip Petrušev je dodao 17 poena u timu Mege.

Najefikasniji u ekipi Zvezde sa 31 poenom bio je Ognjen Dobrić.

Odlučujuća, treća utakmica igraće se u nedelju od 20.30 u dvorani "Aleksandar Nikolić".

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 82:75, Milosavljević siguran sa penala, igraće se majstorica

39. minut - 80:73, Tepić pogađa možda odlučujuću trojku na meču

37. minut - 75:71, Dobrić pogađa trojku

36. minut - 75:68, pogađa i Milosavljević

34. minut - 73:66, Mega održava prednost, igra se koš za koš, Petrušev dominira.

31. minut - 67:60, prve poene u poslednjoj četvrtini postiže Zvezda, Petrušev vraća Megi prednost od sedam poena,

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Mega se razigrala, nakon poena sjajnog Simonovića došli do 63:58, a Kazalon potom koristi grešku Zvezde i posle kontre zakucava 65:58

27. minut -61:54 , Mega postiže dve uzastopne trojke, plus 7 za domaćina

25. minut - 55:51, Simonović polovičan sa penala

23. minut - 50:49- trojka Mega, Simonović

21. minut - 45:48, Hol pogađa prve poene u drugom poluvremenu

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 45:46, Hol pogađa za prvo vođstvo Zvezde sa j+kojim se odlazi na poluvreme

18. minut - 43:42 , Hol pogađa novu trojku za Zvezdu, kojuje krenuo šut

16. minut - 42:39, trojka Dobrića, svega tri poena prednosti za Megu

15. minut - 42:36, sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Lendri Noka

13. minut - 36:27, Zvezda je za samo tri minuta prepolovila prednost domaćina, pre svega mnogo boljom odbranom. Davidovac je u seriji.

11. minut - 36:19, Davidovac poentira nakon tajm-auta Radonjića

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 35:17, kontra Mege i zakucavanje Matkovića

8. minut - 29:12, nova trojka, sjajna Mega, Novak je pogodio

7, minut - 26:11, fantastična Mega, neverovatnih +15 za domaćina

5. minut - 16:9 , Kazalon poentira nakon sjajnog prodora uz faul, Dobrić pogađa trojku na drugoj strani.

3. minut - 11:4, Zvezda se ne snalazi na agresivnu odbranu Mege, koja preko Petruševa poentira uglavnom iz reketa

2. minut - 6:2, dobar start Mege, trojka Simonovića

1. minut - 2:0, Kazalon postiže prve poene na meču

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda je u prvom meču finalnoj serije deklasirala Megu kao domaćin rezultatom 98:69 (31:17, 26:20, 21:19, 20:13) u hali " Alekasandar Nikolić".

Trener košarkaša Mege Vladimir Jovanović rekao je u najavi meča da njegova ekipa treba da izvuče pouke iz prethodne utakmice sa Crvenom zvezdom i da se, pre svega, energetski pokaže u boljem svetlu.

Vlada Jovanović, Mega

"Ponoviću neke bazične stvari, ali koje su opet jako bitne za predstojeću utakmicu, kao što su bile i za prethodnu. Intenzitet kontakta, ne samo u odbrani, već i u napadu, mora da bude na najvišem mogućem nivou", rekao je Jovanović i dodao da su najveći problem bili skokovi u napadu.

"Sa tih 10 koje su imali u prvoj četvrtini, utakmica je otišla u pogrešnom smeru za nas. Kontakt, obavezna kontrola skoka i da u svakom trenutku što se tiče napada znamo šta hoćemo i da ne udjemo u ritam Zvezde, jer to onda neće biti dobro po našu ekipu. U svakom slučaju, treba da izvučemo pouke iz prethodne utakmice i da se pokažemo u boljem svetlu, pre svega, energetski da izgledamo bolje", zaključio je Jovanović