MEGA PALA U DUELU NAJMLAĐIH TIMOVA! Cibona slabvila posle produžetka VIDEO

aba liga

Košarkaši Mege poraženi su posle produžetka od Cibone 89:84 u drugom kolu ABA lige.

Cibona je zadržala maksimalan učinak, dok je Mega pretrpela prvi neuspeh.

U duelu najmlađih ekipa regionalnog košarkaškog takmičenja viđena je uzbudljiva košarkaša i na kraju pobeda domaćina posle dodatnih pet minuta igre.

Mega je bolje otvorila utakmicu i posle prve četvrtine imala je minimalnu prednost. U drugoj su nastavili sa sjajnom igrom, razlika je samo rasla i na pauzi su imali velikih +14 – 33:47. Ekipa trenera Vlade Jovanovića imala je zasluženu prednost, ali istu je ispustila u nastavku meča. Cibona je sjajnom trećom četvrtinom uspela da se vrati u meč i unese neizvesnost.

Mega je u završnici utakmice imala +4 (74:78), ali u poslednjih minut i po nije uspela da poentira i Cibona je košem Gegića izborila produžetak (78:78).

U dodatnih pet minuta igre domaćini su slomili otpor beogradskog kluba i na kraju su upisali pobedu.

Najefikasniji u dresu zagrebačkog kluba bio je Rivers sa 24 poena i 13 skokova, a pratili su ga Vildosa sa 23 i Gegić sa 15 poena.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Boriša Simanić sa 21 poenom i devet skokova, dok je potpuno podbacio Nemanja Jović koji je meč završio sa pet ličnih i svega dva poena.