BALKANSKI KLASIK PRIPAO CRNO-BELIMA: Košarkaši Partizana u Draženovom domu savladali Cibonu i overili prvo mesto na tabeli! VIDEO

aba liga

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone sa 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11), u meču četvrtog kola ABA lige.

Srpski tim je do pobede vodio Zek Ledej sa 24 poena, šest asistencija i pet skokova, dok su Kevin Panter i Rade Zagorac dodali po 10 poena.

Panter je u pobedi Partizana upisao pet asistencija i tri skoka, dok je Zagorac dodao četiri skoka.

PArtizan, Cibona

U ekipi Cibone bolji od ostalih bio je Roko Prkačin sa 14 poena i 10 skokova, a Amar Gegić, Nejtan Rivers i Lovro Gnjidić su zabeležili po devet poena.

Crno-beli su bolje počeli meč, i ubrzo su došli do prednosti 18:4, da bi do kraja prve deonice zadržali vodjstvo (22:11).

Cibona je za tri minuta druge četvrtine uspela da smanji rezultat na pet poena razlike, ali su se gosti ponovo odlepili (41:27).

Zagrebački tim je do kraja četvrtine serijom 0:10, uspeo da pridje na samo četiri poena.

Partizan je tokom cele treće četvrtine bio u vodjstvu, a u završnici je dobrom igrom došao do sedam poena prednosti.

U nastavku crno-beli su povećavali rezultat, i na kraju su došli do pobede od 79:61.

Partizan je ostao neporažen u ABA ligi sa sve četiri pobede, dok je Cibona upisala prvi poraz u ligi.

U sledećem kolu ABA lige Partizan dočekuje Krku, a Cibona gostuje Studentskom centru.

Četvrta četvrtina:

61:79 - Kraj meča!

39. minut - 59:73 - Partizan je blizu pobede.

38. minut - 57:71 - Sjajno zakucavanje Prkačina koji je nezaustavljiv večeras za sjajnu odbranu Partizana.

37. minut - 55:69 - Nekoliko promašaja na obe strane. Crno-beli su sve bliži pobedi u Zagrebu.

35. minut - 55:69 - Prkačin svojim 12. poenim vraća zaostatak na 10 poena. A onda duga trojka Dangubića.

34. minut - 54:64 - Radončić sa penala smanjuje zaostatak.

32. minut - 52:64 - Raste prednost Partizana u Zagrebu. Tajm-aut domaći.

31. minut - 52:62 - Nova trojka Mura.

Partizan, Cibona

Treća četvrtina:

30. minut - 50:57 - Trojak Mura za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 50:54 - Trojka Dangubića koji čuva prednost Partizana u Zagrebu!

28. minut - 47:51 - Domaći se ne predaju.

25. minut - 45:48 - Trojka Madara, pa zakucavanje domaćih i ponovo atraktivno za publiku.

24. minut - 39:43 - Poeni Koprivice posle finte i preko centra domaćih.

22. minut - 39:41 - Prvi koš u nastavku ubacuju domaći.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme u Zagrebu.

Druga četvrtina:

20. minut - 37:41 - Završeno je prvo poluvreme.

19. minut - 34:41 - Mini serija domaćih, tajm-aut Partizan.

18. minut - 27:41 - Trojka Pantera, najveća prednost Partizana na meču.

18. minut - 27:38 - Sjajna akcija crno-belih, igra se dosta otvoreno sada na obe strane.

17. minut - 25:33 - Nejt Rivers pogađa iz skoka u napadu.

16. minut - 23:31 - Dalas Mur ubacuje sa distance.

14. minut - 23:28 - Po trojka na obe strane.

13. minut - 20:25 - Prvu trojku za domaće ubacuje Prkačin.

13. minut - 13:25 - Novi poeni Kuruca, sada iz horoga.

11. minut - 11:23 - Ubacio je sa penala Kuruc prve poene u ABA ligi.

Prva četvrtina:

10. minut - 11:22 - Završena je prva četvrtina u čijem finišu prve poene ubacio Madar.

9. minut - 11:20 - Ledej sada pogađa sa penala i čuva prednost crno-belih. Debi je večeras u ABA ligi upisao Kuruc.

9. minut - 8:18 - Mini serija gostiju od 4:0 i tajm-aut sada Obradovića koji je video da mu se ekipa malo opustila.

8. minut - 4:18 - Avramović pogađa ponovo iz kontranapada i serija Partizana 18:0. Crno-beli su dali 18 poena za 4 minuta, dok prvih 4 minuta nisu uspeli da pogode ništa.

7. minut - 4:14 - Panter pogađa sa penala i serija Partizana 14:0.

7. minut - 4:12 - Pogađaju crno-beli ponovo iz kontre i dolaze do serije od 12:0. Tajm-aut je zatražio Vlada Jovanović.

6. minut - 4:8 - Trojka Pantera uz zvuk sirene za seriju crno-belih 8:0.

5. minut - 4:5 - Mini serija Ledeja i Partizan vodi u Zagrebu.

4. minut - 4:0 - Branković zakucava na pas Gegića, Partizan još bez koša.

2. minut - 2:0 - Prvi koš na meču pogađa Prkačin.

1. minut - Utakmica je počela.

Košarkaši Partizana od 19 časova u hali "Dražen Petrović" igraju balkanski klasik protiv Cibone.

Biće to ujedno i derbi 4. kola ABA lige i sudar jedine dve neporažene ekipe u regionalnoj ligi.

Četa Željka Obradovića je u četvrtak otputovala u Zagreb i odradila trening na mestu odigravanja utakmice.

"U tri kola smo neporaženi i Cibona i mi. Ono što smo imali priliku da vidimo i tokom pripremnog turnira u Opatiji, na utakmici protiv Cibone, je da je to veoma mlada ekipa koja igra agresivnu košarku i koja je u prva tri kola pokazala kvalitet koji ima. Spremamo se i probaćemo da odigramo najbolje što možemo imajući u vidu I tu pripremnu utakmicu koju smo igrali protiv njih na turniru u Opatiji. Vidi se da imaju izuzetno dobru hemiju u timu, vidi se da u svakom trenutku znaju šta hoće. Naravno, to je zasluga i njihovog trenera i svih tih mladih igrača koji igraju sa velikom željom, a na nama je da se kroz još dva treninga pripremimo i odigramo najbolju moguću utakmicu”, istakao je Obradović.