ŽOC POKORIO RODNI GRAD: Partizan GAZI redom, BORAC RAZBIJEN, nek se spremi Huventud! VIDEO

aba liga

Košarkaši Partizana bez milosti su bili od prvog do poslednjeg minuta na gostovanju Borcu iz Čačka rezultatom 68:86 (19:10, 25:21, 30:20, 12:17).

Utakmicu je obeležio povratak Željka Obradovića u rodni grad. Ekipa legendarnog Žoca odigrala je još jednu fantastičnu utakmicu i ostvarila je šestu pobedu u isto toliko utakmica ABA lige.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Zek Ledej sa 14 poena i četiri skoka. Alen Smailagić u pobedi je učestvovao sa 13 poena, pet skokova i tri ukradene lopte, a 13 poena postigao je i Jam Madar. Po 10 poena dodali su Rade Zagorac i Rodions Kuruc.

Za Borac se istakao Sava Lešić koji je postigao je 14 poena, Marko Pecarski je dodao 13 uz devet skokova. Po osam poena imali su Ivan Marinković, Aleksa Novaković i Uroš Čarapić.

Trener Partizana Željko Obradović prvi put je u zvaničnoj utakmici predvodio jednu ekipu u rodnom gradu Čačku, a kada je izašao na teren dobio je velike ovacije publike.

Posle šest kola u regionalnom takmičenju crno-beli su jedina neporažena ekipa. Borac ima dve pobede i četiri poraza.

U sledećem kolu, Partizan će naredne subote dočekati FMP, a Borac će dan ranije igrati u Podgorici protiv Studentskog centra.

Pre meča protiv "Pantera", crno-beli će, u utorak uveče igrati protiv Huventuda u Evrokupu.

1 / 9 Foto: KK Borac/Duško Radišić

Četvrta četvrtina:

40 minut - Borac je bolji od rivala bio jedino u poslednjoj deonici, međutim to nije bilo dovoljno da se izbegne ubedljiv poraz - 68:86

38. minut - Vrlo dobar meč je odigrao Rade Zagorac, novi njegovi poeni - 62:86

36. minut - Neprijatna situacija za Čarapića, završio je na parketu nakon faula Koprivice. Srećom nije tom prilikom povređen - 57:82

33. minut - Nemaju nameru da se zaustave crno-beli ni u poslednjoj četvrtini - 55:82

Treća četvrtina:

30. minut - Konačan rezultat posle treće četvrtine postavio je Mur - 51:74

29. minut - Siguran sa linije slobodnih bacanja Madar, zatim i sa pokludistance - 51:72

Partizan, Borac Čačak

27. minut - Zanimljiva situacija, Željko Obradović se ljuti i na +20 za njegovu ekipu! Reditelji TV prenosa nisu propustili njegov izliv nervoze nakon primljenog poena - 47:66

25. minut - Trojka, pa zakucavanje Zeka Ledeja, crno-beli imaju čak 20 poena prednosti - 40:60

23. minut - Odgovara trojkom Pecarski! - 38:52

22. minut - Nije puno vremena u drugom poluvremena trebalo gostima da dođu do 50 poena 35:52

Druga četvrtina:

Smailagić je poluvreme završio sa 13 poena, četiri skoka, tri ukradene lopte i indeksom korisnosti 20.

20. minut - Išao je Borac do -7 zahvaljujući trojci Đokovića, ali nastavili su trend sa izgubljenim loptama, što je najbolje iskoristio Alen Smailagić da postavi maksimalnih +13 na kraju prvog poluvremena - 31:44

Pogledajte kako je trener Partizana dočekan u gradu u kojem je odrastao.

17. minut - Razigrao se Rade Zagorac, vezao je poene, a crno-beli bez problema održavaju prednost - 22:33.

15. minut - Kratko je trajala radost domaćih navijača. Borac još uvek ima problema da sačuva loptu, pa su crno-beli ekspresno stigli do novih poena - 17:27

13. minut - Oduševljene u krcatoj dvorani u Čačku jer je Savo Lešić pogodio šut za tri poena - 17:23

12. minut - Isto su potom učinili Savo Lešić i Rade Zagorac, igra se "koš za koš" na startu druge deonice - 14:23

11. minut - Jan Madar i Hanter Hejl su pogodili jedan za drugim - 12:21

Prva četvrtina:

10. minut - Prvi poeni Dalasa Mura na ovom meču ujedno su i poslednji poeni u prvoj četvrtini koja je u potpunosti pripala Partizanu - 10:19

7. minut - Nastalja Borac sa greškama, nakon novih izgubljenih lopti i poena gostiju, Marko Marinović, trener Čačana je pobesneo i zbog žustrog prigovora sudijama dobio tehničku grešku - 8:17

U uzbudljivom meču ABA lige odigranom u ranijem terminu Cedevita Olimpija je bila bolja od Igokee.

6. minut - Nekoliko loših poteza domaćina nakon kojih je Partizan stigao do lakih poena - 8:12

5. minut - Prva trojka na utakmici, pogodio je Kevin Panter posle dobrog napada Borca - 5:7

4. minut - Brzi poeni crno-belih, prvo Avramovića, a onda i atraktivno zakucavanje Smailagića na asistenciju Pantera - 3:4

3. minut - Prve poene na utakmici je postigao bivši košarkaš Partizana, Marko Pecarski - 2:0

1. minut - Utakmica je počela

UOČI MEČA:

Loša vest za crno-bele pred početak meča, Uroš Trifunović se požalio na povredu i neće igrati na ovoj utakmici.

Crno-beli su još uvek bez poraza ove sezone u regionalnom takmičenju kao i u Evrokupu, a utakmica u Čačku biće prva zvanična u kojoj Željko Obradović vodi neki tim protiv Borca.

Partizan nije mogao u boljoj formi da dočeka meč protiv Čačana, pošto su trijumfima protiv Zadra, Splita, Studentskog centra, Cibone i Krke, dodali i pobede u grupnoj fazi Evrokupa protiv Hamburga i Turk Telekoma.

Trener Partizana se vraća u grad u kojem je rođen i u kojem je odrastao i napravio prve košarkaške korake, a pred utakmicu je poručio da je ekipa u potpunosti spremna za utakmicu.

- Nova utakmica u ABA ligi, spremamo se za Borac koj igra izuzetno agresivno, pogotovo u dvorani kraj Morave. Znamo dosta o njima, mislim da smo spremni i treba da igramo na nivou kako smo igrali u prethodnim utakmicama, pogotovo u odbrani, a da onda koristimo kvalitet koji imamo u napadu - rekao je Obradović.

Borac, za razliku od Partizana ne može da se pohvali toliko dobrim učinkom, ali u teškim i neizvesnim mečevima ABA lige, ova ekipa je pobedila Mornar u Baru i Megu na domaćem terenu, a izgubila od Igokee, Cedevita Olimpije i Zadra.

- Da mi je neko pre nekoliko godina rekao da će Željko Obradović voditi neku ekipu u jednoj takmičarskoj utakmici u Čačku, realno, odmah bih se nasmejao. I ne samo ja, već većina ljubitelja košarke - poručio je pred meč Marko Marinović, trener Borca.