ZVEZDA ZALEČILA EVROLIGAŠKE RANE! Crveno-beli RAZBILI Megu u Pioniru, sledeći je na redu Panatinaikos!

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su u šestom kolu ABA lige petu pobedu pošto su u Pioniru bez previše problema bili bolji od Mege rezultatom 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19).

Nakon dva uzastopna poraza u Evroligi, ekipa Dejana Radonjića se vratila na pobednički kolosek u utakmici u kojoj se poenterski istakao Nejt Volters sa 13 poena, od čega čak 10 u prvom poluvremenu.

Plejmejker je imao i šest asistencija i četiri skoka, Nikola Kalinić i Marko Simonović postigli su po 11 poena, a Ognjen Dobrić imao je 10 poena, četiri skoka, tri asistencije i tri ukradene lopte.

U ekipi Mege Aleksander Balcerovski postigao je 19 poena uz četiri skoka, a Karlo Matković dodao je 14 poena uz šest skokova. Nikola Djurišić postigao je 10 poena. Crveno-beli sada imaju pet pobeda i poraz, a Mega dve pobede i četiri poraza.

U narednom sedmom kolu, Zvezda će u nedelju igrati na gostujućem terenu protiv Zadra, a Mega će dočekati Budućnosti. Crvo-beli će prethodno igrati i u Evroligi protiv Panatinaikosa. Taj meč je zakazan za četvrtak.

1 / 12 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nisu crveno-beli imali problem da protiv Mege ostvare pobedu, utakmica je završena rezultatom 81:67.

38. minut - Odlična akcija Dobrića i Kuzmića završena je poenima - 77:62

37. minut - Poeni Kuzmića su učvrstili Zvezdinu situaciju u završnici - 75:62

35. minut - Raspucao se Simonović i pogodio tri vezana šuta za tri poena - 73:58

33. minut - Odlična situacija za Zvezdu, posle pogodaka Dobrića sa linije slobodnih bacanja, Simonović je pogodio trojku - 67:50

31. minut - poeni Ostina Holinsa - 62:48

Treća četvrtina:

30. minut - Crveno-beli na kraju treće deonice imaju 12 poena prednosti - 60:48

28. minut - Mega je izašla iz bonusa, pa je Zvezda sa linije slobodnih bacanja došla do novih poena, ali Cerovina smanjuje prednost trojkom. U međuvremenu, utakmica je bila prekinuta na kratko, dok nije očišćen parket u dvorani Aleksandar Nikolić nakon što se na njemu našao izmet goluba - 55:46

26. minut - Konačno novi poeni za Zvezdu, Volters je pogodio trojku - 51:37

25. minut - Đurišić je pogodio uz faul, zatim promašio dodatno slobodno bacanje, nakon serije promašaja na obe strane terena - 48:37

22. minut - Poeni Kuzmića, pa trojka Jovića na startu prvog poluvremena - 48:35

Druga četvrtina:

Zanimljivo je da je Dejan Radonjić u prvom poluvremenu koristio 11 košarkaša i da su svi koji su ulazili u igru postigli barem dva poena. Jedini koji nije dobio šansu je mladi Marko Gušić.

20. minut - Ružnecev je pogodio novu trojku,a Mega je u završnici prvog poluvremena odradila odličan posao! Konačan rezultat ovog dela igra je postavio Ognjen Dobrić - 46:32

18. minut - Brzi poeni Mege, serija od 7:0 je ublažila prednost Zvezde, a Radonjić je zatražio tajm-aut - 41:27

KK Crvena zvezda, Crvena zvezda, Mega

17. minut - Odlično funkcionišu i napad i odbrana Zvezde na ovom meču, pa je posle prodora Simonovića razlika išla i na +21. Uzvratio je u narednom napadu Ružnecev trojkom - 41:23

14. minut - Odlična igra domaćina, silno je motivisan Nejt Volters koji je stigao do 10 poena bez promašaja u šutu za dva poena - 33:16

12. minut - Nastavljaju se problemi za Megu u napadu, Zvezda je stigla i do dvocifrene prednosti, a u međuvremenu na parketu je ponovo i Ognjen Dobrić - 31:16

Prva četvrtina

10. minut - Konačan rezultat u prvoj četvrtini je postavio Luka Mitrović - 24:16

9. minut - Davidovac je vezao poene sa linije slobodnih bacanja, a nakon pogotka Stefana Lazarevića, trojku na drugoj strani je pogodio Kočović - 22:16

7. minut - Neprijatna situacija za Zvezdu i Ognjena Dobrića. Košarkaš crveno-belih je dobio nezgodan udarac zbog koje je mogla da se vidi krv na njegovom licu. Napustio je parket kako bi lekari sredili problem - 17:11

KK Crvena zvezda, Crvena zvezda, Mega, KK Mega

6. minut - Odličan je i Nejt Volters za sada, već je stigao do šest poena - 15:9

5. minut - Dobar start crveno-belih, Kalinić se istakao sa pet ranih poena - 13:7

2. minut - I Kalinić pogađa trojku, na drugoj strani odmah poeni Đurišića - 7:7

1. minut - Brz ritam na početku utakmice, Balcerovski je pogodio prvu trojku na meču - 4:5

1. minut - Utakmica je počela.

Crvena zvezda, KK Crvena zvezda

Uoči meča:

Crveno-beli u meč ulaze nakon duplog kola Evrolige i dva poraza na gostovanju Monaku i Olimpiji u Milanu, i u srpskom okršaju u regionalnom takmičenju pokušaće da se vrati pobedama.

Mega će u dvorani Aleksandar Nikolić probati da iznenadi crveno-bele i dođe do učinka od tri pobede uz tri poraza, dok bi Zvezda trijumfom ostala na jednom porazu i zadržala bi isti učinak sa Budućnosti i FMP-om i korak za prvoplasiranim Partizanom.

Dejan Radonjić

Dejan Radonjić, trener crveno-belih, pred utakmicu je istakao da je najvažnije da njegova ekipa ostvari pobedu.

- Sledi nam utakmica u regionalnom takmičenju protiv mlade i talentovane ekipe koja u svojim redovima ima i nekoliko vrlo iskusnih igrača. U ovoj utakmici koja nam dolazi je osnovna stvar, i ono što nam je primarno da ekipa dođe do novih bodova - rekao je Radonjić.

Trener Mege, Vladimir Jovanović, očekuje težak meč protiv branioca titule.

- Crvena zvezda je tim koji igra na dva fronta. Evroliga i ABA liga zahtevaju potpunu ozbiljnost i sigurno im nije lako, obzirom na kadrovske probleme koje imaju, da pruže maksimum. Radi se o jako kvalitetnom i iskusnom timu gde na svakoj poziciji ima više kvalitetnih igrača koji mogu u svakom trenutku utakmice budu pojedinci na koje će tim da se osloni. Pored svih ostalih kvaliteta koje imaju, tim Zvezde krasi čvrsta odbrana iz koje prave dobar napad i dobre utakmice - poručio je Jovanović pred duel sa Crvenom zvezdom.