DERBI KOLA PRIPAO KATALONCIMA: Mirotić kaznio moskovski CSKA

EVROLIGA

Košarkaši Barselone pobedili su CSKA rezultatom 81:73 u 10. kolu Evrolige.

Barselona je u "Blaugrani" došla do osme pobede u ovosezonskom izdanju Evrolige savladašvi CSKA Moskvu u derbiju kola.

Junak pobede je bio Nikola Mirotić, koji je utakmicu završio sa 21 postignutim poenom, pogotovo u ključnim momentima susreta.

Dakle, prvi kvartal je bio izuzetno napet i završen rezultatom 13:13, da bi potom u drugoj deonici CSKA posustao i Barselona sa 38:27 odlazi na poluvreme.

U nastavku su gosti iz Rusije na krilima Vila Klajburna, Šengelije i Vojtmana napravili "brutalnih" 33:13 i sa 60:51 ušli u finalnu deonicu.

Tada je Nikola Mirotić kažnjavao svaki propust i sa 21 poenom nosio Barsu do pboede rezultatom 81:73.

Osim Mirotića u pobedničkom timu se istakao Brendon Dejvis sa 14 poena, 13 je imao Kjurik, 11 Jokubaitis i 10 Kalates, a na drugoj strani, 21 poen Vojtmana i 17 Šengelije, odnosno 9 Klajburna dok je Milutinov imao 1 poen i 3 skoka za 12 minuat.