CRNO-BELI PALI U ARENI PRED VELIKIM BROJEM VIP LIČNOSTI Cedevita Olimpija trojkama zatrpala koš Partizana i slavila u derbiju kola

ABA LIGA

Košarkaši Partizana poraženi su večeras na svom terenu od Cedevite Olimpije sa 89:96 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25), u 11. kolu regionalne ABA lige.

Najefikasniji kod Partizana bili su Zek Ledej sa 17, Jam Madar sa 16 i Dalas Mur i Aleksa Avramović sa po 15 poena.

Cedevidu Olimpiju su do pobede predvodili Džejkob Pulen i Jaka Blažić sa po 19 poena.

Partizan je doživeo drugi poraz u regionalnom takmičenju i sa skorom od devet pobeda i dva poraza zauzima drugo mesto, dok je Cedevita Olimpija peta sa šest pobeda i pet poraza.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Mornaru, a Cedevita Olimpija će dočekati Studentski centar.

1 / 10 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 89:96!

40. minut - 89:96 - Isključenje za Ferela zbog druge tehničke greške na meču, pa tajm-aut za Partizan na 50 sekundi do kraja meča.

40. minut - 87:96 - Pogađa Mur uz faul, ali lako crno-beli primaju poene na drugoj strani.

39. minut - 82:94 - Laki poeni za goste, Obradović besan na svoje igrače kao nikada do sada zbog loše odbrane.

38. minut - 80:92 - Mur sa penala smanjuje zaostatak, njegov 14. poen.

36. minut - 78:89 - Četvrta trojka Ledeja za nadu crno-belih, pa novi poeni Pulena, njegov 19. na meču.

36. minut - 75:85 - Pogađa trojku sada Jaka Blažić za najveću prednost gostiju na meču u Areni.

35. minut - 74:82 - Peta trojka Pulena na meču, a nakon tri čista promašaja.

34. minut - 72:79 - Ferel sa penala prekida seriju promašaj na obe strane.

32. minut - 70:77 - Nova trojka za gosti ne daju prednost.

31. minut - 69:71 - Zagorac sa penala smanjuje zaostatak crno-belih.

Partizan, cedevita Olimpija

Treća četvrtina:

30. minut - 68:71 - Završen je treći kvartal.

30. minut - 67:71 - Nova duga trojka Pulena, njegova 4. na meču i tajm-aut Obradović.

29. minut - 67:68 - 13. poena Jake Blažića na meču.

27. minut - 65:66 - Šesta trojka gostiju, pogodio je Murić za svoj 14. poen. Na drugoj strani 12. trojka crno-belih i pogađa bez promašaja Madar.

25. minut - 61:59 - Pljušte trojke na obe strane. Prvo Trifunović, pa Jogi Ferel. Deset trojki za Partizan iz sedamnaest pokušaja.

Trener Boston Seltiksa Bred Stivens je u Beogradskoj Areni.

23. minut - 55:55 - Treća trojka Lideja na meču iz isto toliko pokušaja.

22. minut - 49:52 - Nova trojka Mura na meču za prve poene u nastavku!

Druga četvrtina:

20. minut - 49:49 - Završeno je prvo poluvreme u Areni.

19. minut - 49:49 - Mur pogađa posle tajm-auta, a onda treća trojka Pulena na meču.

19. minut - 47:46 - Serija domaćih koji se vraćaju u meč, tajm-aut Željko Obradović.

Pogledajte ovacije za Duleta Vujoševića a Areni.

00:05

OVACIJE GROBARA ZA DULETA VUJOŠEVIĆA: Pogledajte oduševljenje navijača Partizana kada su videli legendu kluba u Areni! VIDEO

18. minut - 47:42 - Sjajna partija Alekse Avramovića, čak12 poena za njega, ali i tri lične što je problem za crno-bele.

17. minut - 41:36 - Edo Murić sa penala smanjuje zaostatak za Partizanom.

16. minut - 38:34 - Serija gostiju od 4:0 i vraća se egal u Arenu. Tajm-aut traži Obradović.

15. minut - 35:30 - Gosti sa penala smanjuju zaostatak.

14. minut - 35:28 - Prvi poeni Glasa na meču za najveću prednost Partizana.

13. minut - 31:28 - Sjajna potez Avramovića, njegov prvi poen na meču.

12. minut - 29:28 - Novi poeni Madara koji za sada igra sjajnu utakmicu.

Prva četvrtina:

10. minut - 27:26 - Završena je prva četvrtina u Areni.

9. minut - 27:26 - Sedmi poen Madara, sada iz dobre odbrane crno-belih, a onda nova duga trojka Pulena.

8. minut - 22:21 - Duga trojka Pulena, a onda istom merom vraća Madar koji je vezao pet poena.

7. minut - 15:16 - Trojka Lideja, njegova prva na meču, a onda na drugoj strani laki poeni Omića.

6. minut - 12:16 - Trifunovićev prvi poen, pogodio je sa distance.

5. minut - 8:12 - Pulen sa penala uvećava prednost gostiju.

Na tribinama je i Duško Vujošević, bivši trener crno-belih.

Duško Vujošević

3. minut - 8:8 - Trojka Partizana za egal u Areni.

2. minut - 5:8 - Dosta bolje u meč ušli su gosti koji su košgeterski raspoloženi.

1. minut - 2:2 - Obe ekipe iskoristile su prvi napad na meču.

1. minut - Počela je utakmica u Areni!

Pogledajte zagrevanje crno-belih pred meč i atmosferu u Areni.

00:25

CRNO-BELI SPREMNI ZA DERBI: Pogledajte zagrevanje košarkaša Partizana pred meč sa Credevita Olimpijom! VIDEO

Posle važnih pobeda u Laktašima i Parizu, crno-beli se vraćaju u Arenu!

U jedanaestom kolu ABA lige, Partizan će u subotu od 19 časova dočekati Cedevita Olimpiju.

Prodaja ulaznica za meč, odvija se putem servisa Ticketline, a na dan utakmice, prodaja će se od 16 časova odvijati i na blagajni sa južne strane Arene. Partizan je za decu uzrasta do 12 godina omogućio besplatan ulaz na Nivo 400. Roditelji ili pratioci mogu preuzeti posebnu dečiju ulaznicu uz kupljenu kartu za Nivo 400 na prodajnim mestima Ticetline-a.

U prvih deset prvenstvenih kola, Partizan NIS ima učinak od 9 pobeda uz jedan poraz, dok je Cedevita Olimpija ostvarila po 5 pobeda i poraza.

Pred sutrašnji duel, trener crno-belih, Željko Obradović je izjavio:

"Cedevita Olimpija je promenila ekipu u smislu da Jogi Ferel čovek koji komanduje svim onim što se dešava na terenu. Izvanredan igrač, izvanredan šuter za tri poena, plus Alen Omić na petici. Oni su iskristalisali neke stvari u njihovom rosteru i poslednju utakmicu, protiv Virtusa u Evrokupu su odigrali izvanredno. Bez obzira što su izgubili, napadački su pokazali izuzetno veliki potencijal, kao i obično, moraćemo da krenemo od naše odbrane", istakao je Obradović.

Balša Korivica pred meč sa Cedevita Olimpijom kaže:

"Imali smo priliku da igramo protiv njih u predsezoni, ali i oni i mi smo sada drugačije ekipe. Uigraniji smo, njima je par igrača otišlo, par novih je došlo tako da ćemo večeras i danas morati da uradimo dobar skauting i da izađemo sutra što jače možemo", istakao je Koprivica.