HRABRA ZVEZDA NAMUČILA VELIKU BARSELONU: Lider Evrolige slavio u grotlu Pionira pred emotivnim Novakom Đokovićem VIDEO

15. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 15. kolu Evrolige u Beogradu od Barselone rezultatom 76:69 (20:13, 14:18, 27:18, 15:20).

Crveno-beli su doživeli deveti poraz, dok je Barselona 13. pobedom učvrstila prvo mesto.

Utakmici u krcatom Pioniru je prisustvovao i Novak Đoković, koji je zdušno navijao pored terena.

Kalinić i Mitrović su postigli po 15 poena, a Volters 11 u domaćem timu.

Kod gostiju Hejs-Dejvis je postigao 14 poena, Šanli 11.

Navijači su posle utakmice ovacijama ispratili košarkaši, očigledno zadovoljni zalaganjem tima u ovoj utakmici.

Crvena zvezda u narednom kolu već u petak dočekuje Bajern u 16. kolu.

Barselona je bolje počela meč pa je polovinom prve deonice, posle dve vezane trojke, stigla do prve dvocifrene prednosti (16:5), da bi na prvom odmoru imala plus sedam na svom kontu (20:13).

Međutim, crveno-beli su na početku druge četvrtine dobrom odbranom vratili u igru i iskoristili "prazne minute" Barselone koja je prve poene u tom delu igre postigla posle više od četiri minuta i to sa linije za slobodna bacanja.

Predvođena Mitrovićem, Zvezda je prvo izjednačila na 20:20, da bi posle prve trojke na meču koju je postigao Volters i prvi put povela - 23:22. Do poluvremena se praktično igralo koš za koš i na veliki odmor su gosti otišli s prednošću 34:31.

Barselona je zahvaljući dobrom šutu za tri poena na kraju treće deonice imala 12 poena prednosti (61:49), ali se izabranci ;Dejana Radonjića nisu predavali.

Crveno-beli su tri i po minuta pre kraja, posle poena Kalinića, prišli na četiri poena zaostatka (67:63), a posle trojke Stefana Markovića, na ulasku u poslednja dva minuta meča, i na minus tri (71:68), ali nisu uspeli i da preokrenu rezultat.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu, u petak, dočekati Bajern iz Minhena, dok će Barselona gostovati Panatinaikosu.

Gosti su u prvoj i trećoj četvrtini imali sjajan šut i postigli devet trojki iz 18 pokušaja. Sa druge strane, šut za tri nije služio Zvezdu koja je postigla samo tri trojke iz 20 pokušaja. Crveno-beli su promašili i devet slobodnih bacanja.

Novak Đoković, Crvena zvezda, barselona

4. ČETVRTINA

40. minut - Kajl Kuridž prvom svojom trojkom 30 sekundi pre kraja čini se gasi sve nade Zvezde - 69:76.

39. minut - Mirotić je na liniji penala, Mitrović je dobio petu ličnu grešku. Precizan je crnogorski reprezentativac - 68:73. Marković je na liniji penala 65 sekundi pre isteka vremena. Precizan je prvi put, ali hvata loptu u napadu - 69:73. Zvezda je imala dva otvorena šuta za tri, ali nije bila precizna.

38. minut - Mirotić pod faulom pogađa. Njegov sedmi poen, odmah i osmi sa penala - 63:70. Mitrović je na liniji penala, siguran je - 65:70. Kuridž je na liniji penala, polovičan je - 65:71. Marković trojkom smanjuje rezultat na 68:71.

37. minut - Davidovac posle skoka u napadu smanjuje rezultat - 61:67. Kalinić u kontri poentira - 63:67. Akcija je oduševila Novaka Đokovića koji na nogama navija pored terena.

35. minut - Volters je oba puta precizan sa linije penala, njegovih 11 poena - 59:67.

34. minut - Mitrović s alinije penala smanjuje - 57:65. Brendon Dejvis postiže svoj šesti poen - 57:67.

33. minut - Šanli je precizan - 54:65. Marković je na liniji penala, polovičan je - 55:65.

32. minut - Davidovac smanjuje rezultat na 53:63. Davidovac je polovičan sa linije penala - 54:63.

31. minut - Stefan Marković postiže svoje prve poene iz igre - 51:61. Šmic postiže svoj 11. poen - 51:63.

3. ČETVRTINA

30. minut - Dejvis precizan - 48:59. Marković je na liniji penala - 49:59. Jokubaitis je precizan za dva poena - 49:61.

29. minut - Deveti poen Šmica, 46:55. Hejs Dejvis vraća najvećih 11 poena za svoj tim - 46:57. Ivanović postiže dva poena - 48:57.

28. minut - Druga trojka Hejs Dejvisa, njegovih 12 poena, on je najefikasniji igrač na utakmici - 44:53. Kalinić postiže nove poene - 46:53.

27. minut - Kalinić postiže svoju prvu trojku, njegov 11. poen - 44:47. Šmic vraća trojku na trojku - 44:50.

Novak Đoković, Delije, Crvena zvezda, Barselona

26. minut - Dejvis je precizan - 41:47.

25. minut - Kalinić se raspucao u trećoj četvrtini, njegov osmi poen - 41:45.

24. minut - Dejvis pogađa za dva, tajm-aut za Radonjića - 37:45. Volters poentira - 39:45.

23. minut - Treća vezana trojka Barselone u dva minuta, Laprovitola je strelac - 35:43. Kalinić vezuje četiri poena - 37:43.

22. minut - Volters sa linije penala smanjuje rezultat - 33:37. Dejvis sa trojkom povećava prednost Barselone - 33:40. kalinić postiže svoj četvrti poen - 35:40.

21. minut - Laprovitola trojkom otvara drugo poluvreme - 31:37.

Delije, Barselona, Crvena zvezda

2. ČETVRTINA

20. minut - Tehnička i Holinsu zbog reakcije posle dosuđene lične greške. Kajl Kuridž sa linije penala je siguran - 29:34. Kuzmić postiže svoj četvrti poen - 31:34.

19. minut - Tehnička greška za trenera Barselone Šarunasa Jasikevičijusa.

19. minut - Davidovac je na liniji penala i donosi izjednačenje - 29:29. Šmic posle skoka u napadu zakucava - 29:31.

18. minut - Mirotić je precizan - 27:29.

17. minut - Veliki problem za Zvezdu predstavlja treći prekršaj Luke Mitrovića koji je postigao 11 poena. Holins postiže prve svoje poene - 25:26. Kuridž sa linije penala postiže jedan od dva - 25:27. Volters iz koraka pogađa - 27:27.

16. minut - Šanli zakucava i postiže svoj deveti poen - 23:24. Šmits u kontri postiže nove poene - 23:26. Radonjić traži tajm-aut.

15. minut - Dejvis sa linije penala prekida niz Zvezde - 20:22. Volters postiže prvu trojku za prvo vođstvo Crvene zvezde - 23:22.

14. minut - Mitrović donosi izjednačenje - 20:20. Barselona je četiri minuta bez koša.

13. minut - Vratila se Zvezda, Mitrović je ponovo strelac - 18:20. Šarunas Jasikevičijus traži minut odmora.

12. minut - Davidovac je polovičan sa linije penala - 16:20. Odlična Zvezda u odbrani, gosti su dva ipo minuta bez poena u drugoj četvrtini.

11. minut - Cirbes je oba puta precizan sa linije penala - 15:20.

1. ČETVRTINA

10. minut - Dejvis poentira ispod koša - 11:20. Njegov prvi pogodak. Mitrović posle odlične akcije pogađa za sedmi poen - 13:20.

9. minut - Oriola se upisao u strelce - 9:18. Ivanović posle solo akcije postiže prve svoje poene - 11:18.

8. minut - Odlična odbrana i kontra Zvezde koju završava Mitrović. Njegovih pet poena - 9:16.

7. minut - Mitrović je izgradio poziciju ispod koša i poentirao - 7:16. Njegov treći poen.

6. minut - Martinez postiže svoju drugu trojku, a treću za Barselonu - 5:16.

5. minut - Šanli postiže dvojku - 3:10. Kalinić poentira za 5:10, a Šanli postiže trojku za 5:13. Njegov sedmi poen.

4. minut - Mirotić je faulirao Mitrovića pri šutu. Luka Mitrović postiže jedno od dva - 3:8.

3. minut - Kuzmić postiže prve poene za Zvezdu, i to posle odbitka - 2:5. Martinez pogađa prvu trojku - 2:8.

2. minut - Mirotić pod faulom postiže poene. Siguran je sa linije penala - 0:5.

2. minut - Šanli postiže prve poene na meču, Barselona vodi - 0:2.

Volters, Jolins, Kalinić, Mitrović i Kuzmić su otvorili utakmicu za Crvenu zvezdu. Na drugoj strani su Laprovitola, Martinez, Kuric, Mirotić i Šanli.

Ovacije i za Novaka Đokovića koji je stigao na utakmicu.

Ovacije za Nikolu Mirotića, košarkaša Barselone koji često humanitarnim akcijama pomaže Srbima na Kosovu i Metohiji.

00:35

BLIŽI SE POČETAK SPEKTAKLA: Pogledajte atmosferu u Pioniru pola sata uoči meča!

Košarkaši Crvene zvezde od 19 sati čekaju Barselonu u 15. kolu Evrolige.

Zvezda ima skor 6-8 na 12. mestu na tabeli, dok je Barselona posle pobeda nad Efesom i Realom prva sa 12 pobeda i dva poraza.

Izabranici trenera Dejana Radonjića ulaze u meč sa dve pobede, protiv Zenita u Sankt Peterburgu i Olimpijakosa u Beogradu. Radonjić ima kadrovskih problema pred ovaj susret, startni centar Ognjen Kuzmić povredio je skočni zglob, a povredili su se i Dobrić i Simonović, pa je neizvesno u kom će sastavu Zvezda dočekati Katalonce.

Barselona ima šest pobeda u nizu sa prosečnih postignutih 94,7 poena u poslednje tri utakmice.

U pitanju su dve najbolje odbrane u ligi. Zvezda prima po utakmici 72,1 poen, ali je Barselona sa druge strane najbolji napad sa 84 poena po utakmici. Crrveno-beli su samo dva puta ove sezone dopustili više od 80 poena i obe izgubili. Barselona je samo dva puta postigla manje od 75 poena i obe izgubila.

Problem srpskog tima je efikasnost jer postižu samo 70,8 poena po meču.

Barselona je pobedila u poslednjih pet međusobnih utakmica, a Zvezdina poslednja pobeda datira iz 2017. godine.