ZVEZDA IZGUBILA NEMOGUĆE! Crveno-beli poraženi od šampiona Evrope u Istanbulu! Vasa Micić heroj Efesa

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u gostima od Efesa sa 83:84 (21:31, 25:12, 22:22, 15:19), u 17. kolu Evrolige.

Efes je odličnom igrom u napadu započeo meč. Zvezda nije uspela da odgovori šuterski raspoloženoj ekipi iz Istanbula i prvu deonicu je završila u zaostatku od 10 poena.

U drugoj četvrtini vidjena je skroz drugačija slika na terenu. Zvezda je zaigrala mnogo čvršće u odbrani i uspela je ne samo da se reuzltatski vrati u meč, već i da na poluvreme ode sa prednošću 46:43.

Najbolji u prvom poluvremenu kod crveno-belih bili su Nejt Volters sa 11 i Branko Lazić sa 10 poena, dok je kod Efesa odličan bio Tibor Plajs sa 16 poena.

Zvezda je i u drugom poluvremenu nastavila sa odličnom igrom i na sredini treće deonice stiga do devet poena prednosti 62:53. Nakon tajmauta koji zatražio trener Efesa Ataman, turski tim je uspeo da se konsoliduje, zaustavi nalet Zvezde i u poslednju deonicu udje sa tri poena zaostatka 68:65.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je dobrom odbranom uspevala da zadrži prednost do pred kraj meča. U poslednjem minutu Efes se približio na samo poen prednosti. Deset sekundi pre kraja Nikola Kalinić je pri rezultatu 83:82 promašio oba slobodna bacanja. Na samo dve sekunde pre kraja Stefan Marković je napravio faul nad Vasilijem Micićem koji je oba puta bio siguran i doneo pobedu favorizovanom turskom timu.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Kalinić sa 20, Branko Lazić sa 13 i Nejt Volters sa 12 poena. Nikola Ivanović je zabeležio devet poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Ognjen Kuzmić upisao sedam poena i 11 skokova.

Kod Efesa Najbolji su bili Tibor Plajs sa 23 poena sedam skokova i srpski reprezentativac Vasilije Micić sa 21 poenom.

Zvezda je zabeležila sedam pobeda i 10 poraza i nalazi se na 13. mestu, a Efes je osmi sa devet pobeda i osam poraza.

U sledećem kolu, Zvezda će dočekati Zenit, dok će Efes gostovati Uniksu.

Četvrta četvrtina:

Kraj - 84:83!

40. minut - 82:83 - Promašio je Kalinić oba penala, a onda na drugoj strani sviran je faul nad Micićem. Ostalo je je 1.5 sekundi do kraja meča.

40. mintu - 82:83 - Micić je pogodio uz manji kontakt, tražio je sada Radonjić tajm-aut na 10 sekundi do kraja meča.

40. minut - 80:83 - Pogodio je Kalinić uz zvuk sirene na 14. sekundi do kraja. Tajm-aut je tražio Ataman.

40. minut - 80:81 - Micić ubacuje 17. poen na meču, najlakše do sada.

39. minut - 78:81 - Vasa Micić ponovo sa penala pogađa, njegovih 15. poena i svi u drugom poluvremenu.

39. minut - 76:81 - Micić pogađa sa penala i smanjuje zaostatak svog tima.

37. minut - 74:80 - Trojka Kalinića uz faul, njegov 18. poen na meču. Vezala je Zvezda tri trojke u tri napada i tako vratila prednost.

36. minut - 72:77 - Dve vezane trojke Lazarevića koji čuva prednost crveno-belih u Istanbulu.

34. minut - 70:74 - Peti poen Lazarevića, njegova prva trojka na meču.

34. minut - 70:71 - Jedanaesti poen Micića na meču.

32. minut - 68:71 - Pogađa Ivanović iz step-beka uz zvuk sirene.

31. minut - 69:69 - Micić pogađa uz faul za egal u Istanbulu.

Treća četvrtina:

30. mnut - 65:68 - Završena je treća četvrtina.

29. minut - 63:68 - Druga trojka Nikole Ivanovića na meču.

28. minut - 60:65 - Trojka Kalinića, a onda i Micića na drugoj strani.

28. minut - 57:62 - Ubacuje Danston četvrti poen na meču, pa onda faul u napadu Micića.

26 minut - Nakon trojke Lazića, Ataman reaguje tajm autom, 53:62

25. minut - Micić trojkom vraćas Efes, ali sjajni Kuzmić ponovo pogađa uz faul 53:59

24. minut - Kalinić pogađa sa diostance 50:54, nakon dobre odbrane iz kontre Kuzmić iz odbojke pogađa 50:56 Izašla je lopta iz koša Kaliniću, ali ju je Kuzmić vratio u koš, 50:56. 22. minut - Nova trojka Zvezde trojka Ostina Holinsa, uzvraća fantastični Plajs 48:52,

21. minut - Tibor postiže prve poene u drugom poluvremenu. Ali potom Kuzmić uzvraća uz faul 45:49

Druga četvrtina:

20. minut - Plajs pogađa iz reketa, Volters nakon prodora vraća na +5 , a potom Plajs zakucava 43:46.

19. minut - Serija Zvezde 7:0 za prvo vođstvo i pet poena prednosti 39:44 Pet poena postigao je Lazić, u upisao se i Volters

16. minut. Trojka Tibora Plajsa, pa dva poena Kalinića uz uz faul - 34:32. Potom Larkin baca flouter i pogađa, a Ivanović uzvraća trojkom, 36:35

14. minut - Serija Zvezde 9:0 Nakon trojke Lazića, pogodili su Kuzmić i Kalinić, koji je realizovao oba bacanja a potom je Lazarević odigrao sjajnu odbranu, a onda i na drugoj strani ispravio promašaj Ivanovića, 31:30. Serija Zvezde 9:0.

12. minut - Prve poene u drugoj četvrtini postiže Branko Lazić, trojka kapitena Zvezde 31:24

Prva četvrtina:

10.minut - Kraj prve četvrtine 31:21. Buboa se istakao kod domaćina sa 10 poena, kod Zvezde najbolji Vajt sa 6 poena

9. minut - Nakon trojke Andersona za 28:16, Radonjić prinuđen da traži tajm -aut,

8. minut - Kalinić je poentirao iz teške pozicije, ali Bubioa uzvraća trojkom 21:13. Nakon promašaja i faula Lazića, Larkin siguran sa penala 23:13

6. minut - Anderson pogađa uz faul, sa druge strane, asistencija Markovića za Mitrovića, 18:11

4. minut - Eron Vajt je ušao u igru umesto Kuzmića, njegov debi u Evroligi u dresu Zvezde

3. minut - Raspoložen je Plajs u redovima domaćina postigao je već dve trojke, 11:5

1. minut - Počelo je trojkama, Anderson za domaćina, uzvraća Volters, 3:3

1. minut - Utakmica je počela

Za Crvenu zvezdu počinju Volters, Holins, Kalinić, Mitrović i Kuzmić!

Dejan Radonjić trener crveno- belih svestan je koliko je težak zadatak pred srspkim šampionom.

"Efes je prvak Evrope, sa malim izmenama u odnosu na prošlu sezonu, igrači koji su bili nosioci su i dalje su tu. U dobroj su formi, kvalitet je potpuno jasan i znamo da nas čeka težak meč. Biće teško zaustaviti Micića i Larkina, ali daćemo sve od sebe da budemo najbolji što možemo u ovom trenutku, ne samo u odbrani, nego i napadu", rekao je Radonjić u najavi meča

Nakon 16 odigranih kola Crvena zvezda deli 9. poziciju sa 7 pobeda i 9 poraza.

Efes je na poziciji broj osam, poslednjoj koja vodi u plej of sa skorom 8-8