PARTIZAN PONIZIO SPLIĆANE! Istorijska pobeda: Crno-beli ostvarili najubedljiviji trijumf u istoriji ABA lige

15. kolo

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Split u utakmici 15. kola ABA lige.

Crno-beli su u beogradskoj "Areni" demolirali Dalmatince rezultatom 109:49 (17:12, 34:5, 32:21, 28:11).

Partizan je upisao 13. pobedu i učvrstio se na drugom mestu, dok je Split ostao poslednjeplasirana ekipa sa samo dve pobede u 15 utakmica.

Partizan je protiv Splita upisao 14. pobedu iz isto toliko odigranih utakmica u regionalnoj ligi.

Svih deset košarkaša Partizana su se upisali u listu strelaca. Glas je bio najefikasniji sa 19 poena, Miletić je postigao 18, Panter 14, a Mur 12. Po 10 poena su postigli Ledej i Madar.

U gostujućem timu Šorter je postigao 17 poena, Runjić devet, a Vuko sedam.

Crno-beli su manje od 48 sati od trijumfa nad Zadrom ponovo morali na teren. U timu zbog kovida nije bilo Avramovića i Dangubića, ali se to nije osetilo u igri tima Željka Obradovića. Domaći igrači su mleli gotovo svih 40 minuta. Partizan je posle rezultata 12:12 napravio seriju 13:0 i zatim iz minuta u minut uvećavao prednost svoje ekipe.

U narednom 16. kolu Partizan gostuje SC Derbiju u Podgorici, a Split će ugostiti Budućnost.

Partizan, Gregor Glas, Split

4. ČETVRTINA

32. minut - Uprkos visokom vođstvu crno-beli ne staju, Glas postiže svoj 16. poen za 90:39.

Partizan, Balša Koprivica, Split

3. ČETVRTINA

30. minut - Madar trojkom zatvara treću četvrtinu, Partizan ima plus 45 - 83:38!

27. minut - Interesantno je da Partizan ima tek dva ofanzivna skoka, ali mu taj segment i nije bitan jer su crno-beli više nego šuterski raspoloženi - 74:31.

22. minut - Crno-beli nastavljaju sa torpedovanjem gostujućeg tima. Mur je postigao novu trojku za 58:24. Partizan šutira neverovatnih 8/13 za tri poena.

Matijas Lesor, Partizan

2. ČETVRTINA

Glas je najefikasniji sa 11 poena, Panter je postigao devet, Miletić sedam, Ledej šest, a Madar i Mur po pet. U listu strelaca su se upisali i Zagorac, Koprivica i Lesor. Jedino Kuruc za sada nema poene, nema ni šut ka košu rivala.

U gostujuće timu Šorter je postigao pet poena, po tri Vuko i Čampara.

20. minut - Neverovatnih 51:17 za Partizan posle 20 minuta igre u beogradskoj "Areni"! Crno-beli su drugu četvrtinu dobili sa neverovatnih 34:5.

16. minut - Crno-beli su u strašnom naletu, Glas trojkama razbija goste - 37:15. Slovenac je postigao već 11 poena, bez promašaja iz igre.

13. minut - Trojka Ledeja za 25:12, to je već serija 13:0 crno-belih.

11. minut - Pet poena Glasa na startu druge četvrtine, njegova prva trojka za plus 10 Partizana - 22:12.

Partizan, Željko Obradović

1. ČETVRTINA

10. minut - Oslobodio se Partizan naleta gostiju, Ledej i Mur trojkom donose crno-belima pet poena prednosti posle 10 minuta igre - 17:12.

7. minut - Središnji deo prve četvrtine pripao je gostima koji su posle trojke Vuka stigli do izjednačenja - 12:12.

2. minut - Sjajan uvod u meč Kevina Pantera, postigao je prvih sedam poena za svoj tim - 7:0.

Partizan je otvorio meč sa petorkom Mur, Panter, Zagorac, Ledej i Lesor. Gosti startuju sa petorkom Ukić, Šorter, Runjić, Žganec i Vuko.

Košarkaši Partizana samo dva dana posle utakmice protiv Zadra imaju novo iskušenje u ABA ligi.

Crno-beli od 18.45 u "Areni" dočekuju Split u utakmici 15. kola regionalne lige.

Željko Obradović na ovoj utakmici neće moći da računa na Aleksu Avramovića i Nemanju Dangubića koji su pozitivni na korona virus.

Partizan je trenutno na drugoj poziciji sa učinkom 11-2, dok je Split poslednjeplasirani tim sa učinkom 2-12.

"Imamo praktično jedan dan za pripremu utakmice i daćemo sve od sebe da odreagujemo na najbolji mogući način. Split je ekipa koja igra različite vrste odbrane i to je najvažnije da kroz dobar sastanak i trening što bolje pripremimo. Naravno, uz sve drugo što mi radimo u odbrani i napadu. Ono što je meni veoma bitno je činjenica da je nedavno preminuo Vinko Bajrović Capo, dugogodišnji igrač i rukovocilac u splitskom klubu, kao i nekadašnji tehniko reprezentacije Jugoslavije iz vremena kada sam igrao. On je bio neverovatan čovek koji je svima nama pomagao u svakom pogledu. Želim da i ovom prilikom izjavim saučešće njegovoj porodici i košarkaškom klubu Split."

Partizan je u prvom međusobnom dvoboju slavio u Splitu sa 69:59. Bila je to 13. uzastopna pobeda Partizana u međusobnim duelima. Split nikada u regionalnoj ligi nije savladao crno-bele.