ZVEZDA ISPILA CEDEVITU: Crveno-beli nakon velike DRAME slavili u Ljubljani i učvrstili se na prvom mestu Jadrana! VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su od Cedevita Olimpiju u derbi meču 17. kola ABA lige rezultatom 82:83 (28:28, 15:15, 22:21, 18:18)

U neizvesnom meču, Zvezda je u poslednji minut ušla sa četiri poena zaostatka, ali je dobrom odbranom i sa pet vezanih poena Nikole Ivanovića uspela da preokrene rezultat i zabeleži pobedu.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Ostin Holins sa 18, Nejt Volters sa 14, Branko Lazić sa 11 i Nikola Kalinić sa 10 poena.

Kod Cedevita Olimpije se izdvojio bivši igrač Zvezde Jaka Blažič sa 21 poenom, 11 skokova i pet asistencija. Pratili su ga Zek Ogust sa 13 i Alen Omić sa 12 poena.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa skorom od 14 pobeda i jednim porazom, dok je Cedevita Olimpija zabeležila devet pobeda i šest poraza i zauzima petu poziciju.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Mornar, a Cedevita Olimpija će gostovati Budućnosti.

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut- Kraj, pobeda Zvezde!

40. minut - Ivanović sa penala za preokret 82:83

40. minut - Holins pogađa trojku iz nemoguće pozicije 82 :81

40. minut - Pogađa Omić nakon lepe akcije 82:78

39. minut - Ivanović vraća neizvesnost 80: 78

39. minut - Ferel pogađa za tri, domaćin blizu pobede 80:75

38. minut - Omić iz reketa donosi vođstvo Cedeviti, nakon što je Volters izjednačio 77:75

36. minut - Ferel sa penala za potpuni egal 73:73

35. minut - Pogađa Volters nakon prodora, uzvraća Edžam, 71:73

33. minut - Opet Lazić za tri uz mnogo sreće, 66:71, uzvraća Blažić 69:71

31. minut - Bitna trojka Branka Lazića 64:68

Treća četvrtina:

30. minut - Edžam pogađa iz reketa, 64:65

28. minut - Blažić održava Cedevitu u igri, poeni sa penala, Lazić uzvraća istom merom 62:65

25. minut - Sjani Kalinić odgovara na trojku Blažića , njegov već 10 poen u trećoj četvrtini 53:58

24. minut - Zvezda ide na +5 trojkom Ostina Holinsa 50:55

23. minut- Kalinić raspoložen, pogađa za tri 47:50

21. minut - Kalinić postiže prve poene u nastavku 43:45

Druga četvrtina:

20.minut - Pogađa raspoloženi Blažić, uzvraća Kuzmić uz faul 43:43

19. minut - Lepa kontra domaćina, Blažić za Murića, 41:40

17. minut - Dosta faulova u ovom periodu meča, Murić siguran sa penala 39:40

15. minut - Pogađa Volters nakon lepe akcije 36:38

14. minut - Vezani poeni Zeka Ogusta 34:34

13. minut - Asistencija Holinsa za Mitrovića nakon ukradene lopte 28:32

11. minut - Holins postiže prve poene u ovom kvartalu, Zvezda u dobrom momentu 28:30

Prva četvrtina:

10. minut - Mini serija Zvezde, Ivanović pogađa za tri a potom sa penala sigurni Mitrović i Holins, 27:25

8. minut - Raspoloženi Blažić postiže pet vezanih poena, kod Zvezde poentira Holins 25:18

7. minut - Mini serija domaćina 18:14, Radonjić reaguje tajm-autom

5. minut - Poentira Davidovac na asistenciju Kalinića 14:14

4. minut - Jaka Blažić pogađa za tri 9:7

3. minut - Kalinić uzvraća na trojku Dragića 6:5, potom Volters 6:7

2. minut - Volters postiže prve poene za Zvezdu 3:2

1. minut - Edo Murić trojkom otvara meč, 3:0

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da je potrebno vreme i strpljenje kako bi ekipa dostigla željeni nivo igre i dodao da će u narednoj utakmici protiv Cedevita Olimpije crveno-beli pokušati da odigraju bolje nego u prethodim mečevima

"Očekuje nas utakmica protiv Cedevita Olimpije, jedne od najboljih ekipa u ligi, koja je u odnosu na naš prvi meč napravila promene u timu, pojačala se Ferelom iz Panatinaikosa, Omićem i Dragićem iz Žalgirisa, uz ostale vrlo kvalitetne i iskusne igrače koji koje već imaju u svom sastavu. Očekuje nas vrlo dobar tim, ali s obzirom na okolnosti, razmišljamo o nama i kako da napravimo iskorak već u sledećoj utakmici. Biće potrebno vremena i strpljenja kako bismo došli do nivoa na kome želimo da budemo", rekao je Radonjić za klupski sajt.

To će biti drugi duel dve ekipe ove sezone, a u prvom meču koji je odigran polovinom oktobra Zvezda je pobedila posle velikog preokreta u Beogradu 79:64.

Oba tima su do sada odigrala po 14 utakmica. Zvezda ima 13 pobeda, uz samo jedan poraz, dok slovenački tim ima skor 9-5.

Utakmica se igra u dvorani " Stožice" sa početkom u 18h.