MVP, MVP, MVP! Novi NBA šou Jokića, razbio je protivnike i još jednom UŠAO U ISTORIJU! Ne mogu mu ništa! (VIDEO)

majstor

Još jednom je Nikola Jokić bio najbolji poenter, skakač i asistent u ekipi Denvera.

Nagetsi su rezultatom 110:105 pobedili Detroit na gostovanju.

Jokić je utakmicu završio sa 28 poena čak 21 skokom i devet asistencija. Iz igreje pogodio devet od 20 šuteva (tri od osam za tri poena), imao je jednu ukradenu i tri izgubljene lopte, a za 34 minuta koliko je proveo u igri, Nagetsi su napravili plus od 14 poena.

Tako je Somborac opravdao napredak na listi favorita za MVP nagradu gde je trenutno na prvom mestu.

Raznovrstan arsenal ponovo je bio neodbranjiv za protivničke igrače, a već na poluvremenu je Jokić imao odlične brojke - 19 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Rezultat je posle 24 minuta igre bio 69:59 u korist ekipe iz Kolorada, a domaćini su uspeli tek da smanje prednost i to u poslednjoj četvrtini koja je završena rezultatom 20:13.

Inače, Jokić je u protekloj noći ušao u istoriju NBA lige pošto je postao prvi košarkaš ikada koji je u prvih 500 utakmica zabeležio 3.000 asistencija i 5.000 skokova. Neverovatan podatak...

Denver sada ima učinak od 25 pobeda i 21 poraz i nalazi se na šestom mestu Zapadne konferencije.