ZVEZDA SPREMNA ZA MONAKO I ARMANI: Crveno-beli slomili otpor neugodnog Mornara tek u drugom poluvremenu! VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Mornara iz Bara sa 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24), u meču 18. kola ABA lige.

Bolji od ostalih u domaćem timu bio je Dejan Davidovac sa 18 poena i pet skokova, Branko Lazić je upisao 13 poena, dok je Nikola Kalinić dodao 11 poena, uz tri asistencije.

Vladimir Mihailović je za tim iz Bara postigao 26 poena, uz četiri skoka, Sead Šehović je zabeležio 12 poena, a Nemanja Gordić je upisao 10 poena i sedam asistencija.

1 / 5 Foto: Starsport

Zvezda je u prvoj četvrtini povela sa devet poena razlike, ali su gosti uspeli da smanje rezultat, da bi na poluvreme crveno-beli otišli sa tri poena prednosti (41:38).

Domaći tim je u samoj završnici treće četvrtine otišao na 61:50 i do kraja se nije dovodila u pitanje pobeda beogradske ekipe.

Crveno-beli posle 16 odigranih utakmica imaju samo jedan poraz u ABA ligi, dok Mornar posle prekinute serije od tri vezane pobede ima učinak 7/9.

U narednom kolu ABA lige Zvezda gostuje Megi, a Mornar dočekuje podgoričku Budućnost.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 81:74!

40. minut - 79:74 - Gordić sa penala smanjuje zaostatak.

39. minut - 79:71 - Crveno-beli blizu pobede.

38. minut - 77:71 - Barani mini serijom vraćaju nadu.

37. minut - 77:67 - Trojka Aleksandra Lazića, a onda 9. poen Kalinića na drugoj strani.

35. minut - 75:60 - Mihailović prekida seriju Zvezde, a onda 13. poen Lazića, njegova treća trojka.

33. minut - 72:58 - Nova duga trojka Davidovca za novu dvocifrenu prednost domaćih.

33. minut - 64:58 - Posle trojke Branka Lazića gosti ubacuju poene sa penala.

32. minut - 61:55 - Serija Mornara od 5:0 i tajm-aut za goste.

31. minut - 61:52 - Šehović ubacuje prve poene u poslednjem kvartalu.

Zvezda, Mornar

Treća četvrtina:

30. minut - 61:50 - Trojka Lazića uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala. Serija Zvezde od 7:0 za prvu dvocifrenu prednost na meču.

29. minut - 58:50 - Zakuicavanje Davidovca posle sjajne odbrane i krađe Nikole Ivanovića.

27. minut - 54:48 - Pogađa Lazić flouter, serija Zvezde 8:0.

26. minut - 50:46 - Raste prednost domaćina.

24. minut - 46:46 - Serija gostiju od 7:0, trojka Jeremića i tajm-aut Radonjića.

23. minut - 46:39 - Prvi koš u nastavku za goste ubacuje Mihailović.

22. minut - 44:38 - Prvi koš u nastavku ubacuje Volter, pogodio je za tri poena.

21. minut - Počeo je drugi deo igre.

Druga četvrtina:

20. minut - 41:38 - Završeno je prvo poluvreme u Pioniru.

18. minut - 41:38 - Nakon penala novi egal u Pioniru.

17. minut - 34:31 - Gosti trojkom prekidaju seriju Zvezde, revija trojki u Pioniru.

16. minut - 34:28 - Sada trojku ubacuje Dobrić i tajm-aut traže gosti.

15. minut - 31:28 - Trojk Davidovca za novu prednost crveno-belih.

14. minut - 26:26 - Potpuni egla u Pioniru.

12. minut - 26:21 - Lazić sa penala uvećava prednost crveno-belih.

11. minut - 24:19 - Zvezda prva pogađa u drugom kvartalu.

Prva četvrtina:

10. minut - 22:19 - Trojka Živanovića uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 22:16 - Duga trojka Mihajlovića, njegova druga na meču.

7. minut - 20:11 - Ponovo sjajna odbrana crveno-belih i novi laki poeni iz tranzicije.

6. minut - 16:11 - Sada trojka Kalinića posle sjajne odbrane crveno-belih, a onda i poeni iz tranzicije za tajm-aut gostiju.

6. minut - 11:11 - Trojka Holinsa za egal u Pionitu.

5. minut - 8:10 - Volters smanjuje zaostatak crveno-belih.

4. minut - 6:7 - Malo poena na početku meča.

1. minut - Utakmica je počela.

Crveno-beli će u Beogradu pokušati da stignu do 15. pobede dok se Barani nadaju iznenađenju i osmom trijumfu kojim bi se izjednačili sa učinkom izgubljenih utakmica.

Ovo je prva utakmica Zvezde u Beogradu i dvorani Aleksandar Nikolić posle tačno mesec dana i evroligaškog okršaja protiv Zenita.

Nakon pauze od 19 dana izazvane brojnim pozitivnim rezultatima testova na koronavirus, Crvena zvezda se vratila utakmicama 21. januara. Tesan poraz na gostovanju Asvelu u Evroligi, zatim pobeda, takođe tesna u Ljubljani protiv Olimpije, ali i u Atini protiv Olimpijakosa dobar su znak za Dejana Radonjića koji je predmeč sa Mornarom

- Posle veoma specifičnog perioda i utakmica koje smo imali nastavljamo u žestokom ritmu. Period sa tri zahtevne utakmice koje smo odigrali je bio težak, sledi nam još teži. Mornar je značajno podigao kvalitet igre, a kao posledica toga došli su i rezultati. Očekuje nas ekipa koja je imala vremena za rad i pripremu utakmice, a mi ćemo sa druge strane pokušati u kratkom roku da uradimo sve kako bismo odigrali dovoljno dobar meč i došli do bodova - rekao je Radonjić.

Njegov kolega sa klupe crnogorske ekipe Mihailo Pavićević zna da njegov tim čeka težak zadatak.

- Pokušaćemo da iskoristimo eventualni umor domaćih igrača jer su imali ove nedelje već dve jake utakmice. Naravno, nećemo se samo uzdati u njihov hipotetički umor već moramo da odigramo maksimalno fokusirano i ozbiljno. Pred ovakve mečeve koristi se obično onaj izraz 'nemamo šta da izgubimo'. Sa tim se nikad nisam slagao jer uvek kažem da imamo šta da izgubimo - utakmicu. Mi i treniramo radi utakmica - rekao je Pavićević.