TROJKE UNIŠTILE PARTIZAN U BADALONI: Crno-beli poraženi od Huventuda u direktnom okršaju za prvo mesto i OTEŽALI sebi put u Evropi

EVROKUP

Košarkaši beogradskog Partizana u sredu su u 12. kolu grupne faze Evrokupa poraženi u Badaloni od Huventuda rezultatom 92:84. Španska ekipa tim trijumfom učvrstila se na čelu tabele A grupe. Izabranici Željka Obradovića odlično su otvorili meč i imali vođstvo od 15 poena u drugoj četvrtini, ali tada je usledio veliki pad. Utakmicu ste u direktnom prenosu mogli da pratite na Sport klubu 1.

Crno-beli sada imaju skor 8-4, a ovo im je bio drugi poraz u Evrokupu zaredom jer ih je u prethodnom kolu u Ankari porazio Turk Telekom. Bio je ovo treći poraz za Obradovićev tim u poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima. Huventud je u seriji od šest pobeda u Evrokupu i na čelu je tabele A grupe sa 10-2.

Naredni meč Partizan će igrati u subotu u Beogradu u okviru 19. kola ABA lige, a rival Obradovićevom timu biće čačanski Borac. Sledeći meč Evrokupa „Parni valjak“ igraće iduće srede kod kuće protiv Andore. Huventud u španskoj Endesa ligi za vikend očekuje gostovanje Andori, a potom u Evrokupu naredne nedelje gostuju Turk Telekomu u Ankari.

Četvrta četvrtina:

Kraj!

39. minut - Madar siguran sa penala 90:80

39. minut - Pogađa trojku i Partizan 90:78, Panter

37. minut - Neverovatna trojka Vivesa još jednom 87:75

36. minut - Madar pogađa u poslednjoj sekundi napada 81:73, a potom neverovatna trojka Vivesa 84:73

34. minut - Smailagić vraća nadu, trojkom 81:71

34. minut - Dve vezane trojke Huventuda za ubedljivih +13, 81:68

33. minut - Poentira Panter nakon prodora 75:68

32. minut - Lepa akcija Mur za Smailagaića,ali Vilis ponovo za tri 75:64

31. minut - Vilis pogađa za tri 72:62

31. minut - Sjajan poen Lesora nakon Rolinga, uz faul 69:62

Treća četvrtina:

30. minut- Nakon prekida zbog opšteg koškanja, meč je nastavljen , Smailagić sa penala pogađa 67:59, uzvraća Ribas 69:59

30. minut - Huventud sa penala uvećava prednost 65:57, a onda greška, Para uzima loptu i poentira 67:57

29. minut - Sjajan prodor Ledeja i pogodak uz faul, 62:57

29. minut - Mini serija domaćina u finišu treće četvrtine 62:54

28. minut - Para polovičan sa penala 58:52

28. minuta - Velika nervoza na terenu, dve mrtve lopte.

27. minut - Tehničku je dobio Zek Ledej, Para siguran sa bacanja 57:51

26. minut - Ledej prekida seriju Huventuda 53:51

25. minut - Derek Vilis za tri 50:49

24. minut - Madar pogađa nakon prodora, ali sjajni Ribas ponovo pogađa za tri 47:49

22. minut - Tri bacanja za Brendona Pola, pogađa samo jedno 42:45

21. minut - Dangubić postiže prve poene u trećoj četvrtini , trojka 41:45

Druga četvrtina:

20. minut - Ledej prekida seriju Španaca, a potom i Panter iz teške pozicije nakon kontre 41:42

19. minut - Kakav povratak Huventuda i serija od već 11:0, pogađa Vilis pa nakon kontre još jednom41:38

18. minut - Crni minuti Partizana, Huventud se vratio, Pao Ribas neumoljiv iz kontre 37:38

17. minut - Dosta nervoza i serija promašaja na obe strane

16.minut - Pao Ribas ponovo za tri. 30:37

14. minut - Ribas trojkom prekida seriju Partizana 27:37

12. minut - Lesor fantastičan večeras, novi poeni, Brendon Pol uzvraća trojkom 19:31

11. minut - Ledej postiže prve poene u drugoj četvrtini 16:29

Prva četvrtina:

10. minut - Raspoloženi Kevin Panter, fauliran za tri poena, pogađa sva tri bacanja 12:25

9. minut - Trojka Brendona Pola, uzvraća Panter za dva 12:22

8. minut - Fantastičan prodor i zakucavanje Lesora, njegov već osmi poen, 9:20

7. minut - Panter pogađa sa distance, 9:17

6. minut - Opet Lesor i opet uz faul, 7:15

5. minut - Lesor pogađa iz reketa uz faul, 7:12

4. minut - Sjajno zakuvanje Vilisa, nakon asistencije Tomića, 7:9

3. minut - Kuruc blista na startu, 0:5, ali vraća trojku Pau Ribas 3:5

1. minut - Kuruc postiže prve poene na meču, 0:2

1. minut - Utakmica je počela

- Košarkaši Partizana izašli su na zagrevanje

00:17

IGRAČI PARTIZANA NA ZAGREVANJU: Parni valljak spreman za Huventud

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da će njegova ekipa morati da odigra najbolju utakmicu u dosadašnjem delu sezone, ukoliko žele pobedu protiv Huventuda.

"Znamo šta nas očekuje u Badaloni. Oni su veoma dobro odigrali i prvu utakmicu protiv nas u Beogradu (68:67). Ekipa su koja ima kvalitet i zaista su dobro vođeni. Treba da se pripremimo i odigramo verovatno najbolju utakmicu do sada ako želimo neki pozitivan rezultat. Svi igrači su zdravi i dobri", rekao je Obradović u najavi meča

Huventud je prvi na tabeli Grupe A sa devet pobeda i dva poraza, dok je Partizan drugi sa osam pobeda i tri poraza.

Partizan je u prvom meču ova dva rivala slavio minimalnim rezultatom 68:67, i pobeda u ovom meču odškrinula bi mu vrata prvog mesta u grupi, što je izuzetno značajno pred eliminacinu fazu takmičenja, zbog prednosti domaćeg terena.

U suprotnom Huventud bi imao dve pobede više i bolji međusobni skor od Partizana i teško bi crno- beli mogli da ih ugroze do kraja regularnog dela takmičenja.

Crno-beli su put Španije krenuli u nedelju popodne, a u Beogradu su odlukom stručnog štaba ostali Dušan Miletić, Tristan Vukčević i Uroš Trifunović.