PARTIZANOVA SUROVA OSVETA ANDORI: Crno-beli pred RASPEVANIM Grobarima PREGAZILI Špance i učvrstili drugo mesto u grupi! VIDEO

EVROKUP

Košarkaši Partizana savladali su Andoru u utakmici 13. kola Evrokupa grupe A rezultatom 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16),

Partizan je posle dva vezana poraza upisao devetu pobedu u Evrokupu i drugi je na tabeli, dok je Andora sa utakmicom manje šesta na tabeli Grupe A sa skorom 6/6.

Crno-bele je do pobede vodio Zek Ledej sa 20 poena, dva poena manje je ubacio Matijas Lesor, 16 je dodao Kevin Panter, Jam Madar je postigao 15, a Uroš Trifunović 12 poena.

Prve minute u dresu Partizana upisao je i Tristan Vukčević koji je postigao dva poena.

U timu Andore bio je Klevin Hena sa 17 poena, 16 je dodao Viktor Arteaga, dok je Oriol Pauli utakmicu završio sa 13 poena.

Crno-beli su od početka meča u dvorani "Aleksandar Nikolić" uspostavili kontrolu i bili u prednosti, da bi na isteku 17. minuta posle trojke Avramovića stigli i do prve dvocifrene prednosti na meču - 39:27.

Izabranici Željka Obradovića su na veliki odmor otišli sa deset poena viška na svom kontu (45:35), da bi u trećoj deonici predvodjeni Ledejom stigli do plus 14, a posle trojke Madara i do plus 15 (69:54) na kraju tog dela igre.

Trojkom Madara je počela i poslednja četvrtina, a crno-beli su posle poena Ledeja stigli i do 20 poena prednosti (74:54). ;Andora je zonskom odbranom uspela da prepolovi prednost Partizana (76:66), ali su se crno-beli vrlo brzo vratili na 20 poena prednosti nakon čega su mirno priveli meč kraju i upisali važnu pobedu.

Posle mesec dana pauze, košarkaši Partizana će u narednom kolu Evrokupa gostovati Lijetkabelisu.

1 / 7 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

38. minut - Trojka sjajnog Madara 91:68

37. minut - Egzibicija crno-belih, publika u transu 88:66, sve je odavno jasno.

36. minut - Panter za tri, ubedljivih 84:66.

35. minut - Gosti koriste opuštenje Partizana , mini serija 7:0, 76:64

33 . minut - Razigrao se Madar koji je nakon dve trojke sjajno asistirao Lesoru koji efektno zakucava 76:57.

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut- I Madar pogađa za tri , 69:54, pred poslednjih 10 minuta

29. minut - Pauli pogađa za 3, uzvraća Ledej 66:52

28. minut - Trojka Ledeja, Partizan ima maksimalnih +14 61:47

26. minut - Ledej pogađa iz odbojke 56:47

24. minut- Bitna trojka za Partizan, nakon što je Andora stigla na -6 , Trifunović 52:43

22. minut - Sjajna asistencija Pantera za Trifunovića 47:37

21. minut- Nakić postiže prve poene u drugom poluvremenu, 45:37

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Kenah postiže novu trojku za goste 42:33, ali nakon tajm- auta Trifunović uzvraća istom merom 45:33

19. minut - Sjajna akcija Partizana, asistencija Pantera za Trifunovića 41:30

17. minut - Trojka Avramovića 39:27

16. minut - Pogađa Lesor iz reketa, 36:27

14. minut - Probudio se Lesor , četiri vezana poena 30:22

12. minut - Vukčević postigao prve poene za Partizan, 26:20

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Lep pogodak Madara sa distance 22:16, a nakon promašaja Andore i Panter siguran 24:16

9. minut- Crno- beli su nakon dobrog starta upali u krizu, bez poena su već tri minuta. U igru ulazi Tristan Vukčević, novo pojačanje Partizana

8. minut- Mini serija gostiju od pet poena, Arteaga pogađa, 18:14

7. minut- Zek Ledej je raspoložen na startu njegov već sedmi poen 18:9

Partizan

6. minut - Panter pogađa nakon kontre 16:7

4. minut- Ledej pogađa uz faul, 11:5

3. minut- Koprivica pogađa za 6:2, Kenah vraća za tri, a potom Trifunović sa distance 8:5

1. minut - Panter sa penala postiže prve poene na meču

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

- Uoči meča u Pioniru Huventud je slavio na teškom gostovanju u Ankari protiv Turk Telekoma i učvrstio prvo mesto u grupi

- Crno-beli su izašli na zagrevanje ispaćeni ovacijama navijača sa tribina.

00:24

PARTIZAN UZ OVACIJE GROBARA IZAŠAO NA TEREN: Pogledajte atmosferu u Pioniru uoči meča sa Andorom

- Partizan će na ovom meču nastupiti bez povređenih Alena Smailagića i Gregora Glasa

Partizan

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je u najavi meča da je Andora u dobroj formi i da će to biti velika motivacija njegovoj ekipi, koja je, kako je naveo, dobro radila u poslednjih nekoliko dana.

"Andora je tim koji igra veoma dobro u poslednje vreme. U izuzetnoj su formi. Dobili su u španskom prvenstvu Real u Madridu i pre nekoliko dana Huventud igrajući veoma dobro, gde su dominirali od početka do kraja. Imali su u jednom trenutku čak i 30 poena razlike, na kraju se završilo sa 20. To bi za nas trebalo da bude dodatna motivacija, da igramo protiv tima koji je u izuzetnoj formi", rekao je Obradović i nastavio:

"Važnost utakmice je velika, kao i svih utakmica koje ćemo igrati u Evrokupu do kraja. Znamo da je sistem takmičenja takav da bi valjalo da imamo prednost domaćeg terena, medjutim mislim da je mnogo važnije u kakvom ćemo stanju biti kada počnu te utakmice koje su praktično 'ili pobedjuješ ili si završio takmičenje", naveo je trener crno-belih.

Željko Obradović

On je pohvalio rad ekipe u poslednjih nekoliko dana.

"Ono što mene raduje je da smo posle utakmice sa Borcem imali tri veoma dobra treninga. Sampouzdanje i ono što je važno da bi se odigrala dobra utakmica dolazi kroz trening. Tako da sam izuzetno zadovoljan i prva stvar koju bih voleo da vidim sutra je da izgledamo kako smo izgledali na tri poslednja treninga ovde u Pioniru", dodao je Obradović.

"Naravno, pred našim navijačima želja, borbenost i sve ono što smo do sada pokazivali u velikom broju utakmica mora biti na tom nivou i da se nadamo da ćemo protiv protivnika koji je u veoma dobroj formi odigrati najbolju utakmicu i da eventualno pobedimo", zaključio je popularni ŽOC.

U prvom meču ove sezone Partizan je na gostovanju izgubio od Andore sa 60:61.