MUR JUNAK PARTIZANA U ŽELEZNIKU: Crno-beli savladali FMP posle velike drame! VIDEO

20. kolo ABA

Košarkaši Partizana savladali su FMP u Železniku rezultatom 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18) u 20. kolu ABA lige.

Junak meča bio je Dalas Mur koji je sa 21 poenom predvodio crno-bele.

Panter je postigao 17 poena, Mur 16, Lesor 11, a Ledej 10 u Partizanu.

U ekipi FMP Tasić je postigao 16 poena, Radonjić 13, a Izundu 12. Treba istaći i učinak Džonsa koji je postigao 10 poena i imao čak 14 asistencija.

Partizan je upisao 16. pobedu i trenutno je prvi sa dve utakmice više u odnosu na Crvenu zvezdu.

FMP je doživeo osmi poraz i trenutno je šesti sa 10 pobeda.

KURIR SPORT

4. ČETVRTINA

40. minut - Još jednom Mur - 80:84. Njegovih 21 poena. Ledej je 13.8 sekundi pre kraja na liniji penala, precizan je - 80:86.

40. minut - Opet Mur. Vodi Partizan ka pobedi, njegovih 19 poena - 78:82. Tasić svojim 16. poenom smanjuje na 80:82.

39. minut - Nerandžić zakucava posle 13. asistencije Džonsa - 78:78. Mur rešava solo prodorom napad za njegov 17. poen - 78:80.

38. minut - Dalas Mur sa zvukom sirene pogađa svoj 15. poen, a Nerandžić izjednačuje - 76:76. Lesor je precizan sa linije penala - 76:78.

37. minut - Izundu je na liniji penala, pogađa oba puta, njegovih 12 poena - 74:74.

36. minut - Trifunović sa liije penala za izjednačenje - 72:72. Mur krade loptu i poentira - 72:74.

35. minut - Sjajan potez Džonsa, njegovih deset poena - 70:69. Lesor sa penala donosi novo izjednačenje - 70:70. Izundu pogađa sa linije slobodnih bacanja - 72:70.

33. minut - Srećno se lopta vratila do Koprivice, koji zakucava za izjednačenje - 66:66. Radonjić poentira posle velike greške odbrane Partizana - 68:66. Panter kažnjava trojkom grešku u odbrani FMP - 68:69. Najefikasniji je u timu Partizana sa 11 poena.

31. minut - Radonić donosi izjednačenje FMP-u sa linije penala - 64:64. Tasić zakucava, FMP ponovo vodi - 66:64.

3. ČETVRTINA

30. minut - Opet Dalas Mur, serija njegovih poena za 2 poena, njegovih 11 poena - 60:62. Džons sa penala donosi izjednačenje - 62:62. Madar iz okreta pogađa - 62:64. Prvi poeni Izraelca.

29. minut - Radonjić trojkom donosi izjednačenje - 60:60.

28. minut - FMP preko Nerandžića smanjuje - 57:58. Mur pogađa za dva, ima 4/4 za dva i 0/5 za tri - 57:60.

27. minut - Partizan vodi! Prvo vođstvo crno-belih u drugom poluvremenu, Panter je precizan za tri - 55:58. Crno-beli su u seriji 12:2.

26. minut - Nerandžić pogađa oba slobodna bacanja - 55:50. Panter postiže poene, ali promašuje dodatno bacanje. Crno-beli su promašili četiri penala u poslednja dva minuta - 55:52. Trifunović svojom četvrtom trojkom donosi Partizanu izjednačenje - 55:55. Tajm-aut za Stefanovića.

25. minut - Mur je promašio dva slobodna bacanja, zatim i peti pokušaj za tri poena, ali je tu Koprivica da prikuca - 53:48. Panter 2/3 sa penala - 53:50.

24. minut - Druga trojka Tasića na utakmici, njegovih 12 poena - 53:46.

23. minut - Dobar prodor Mura - 50:46. Mur ima 0/4 za tri, ali je za dva veoma precizan - 50:46.

22. minut - Koprivica prikucava posle promašaja Mura - 48.44. Šaranović 2/2 sa linije penala - 50:44.

21. minut - Izundu zakucavanjem ponovo vraća osam poena FMP - 48:40. Bio je to osmi ofanzivni skok domaće ekipe. Ledej dugom dvojkom vraća šest poena minusa Partizanu - 48:42.

2. ČETVRTINA

20. minut - Tasić pogađa trojku - 46:38. FMP zonskom odbranom uspevaju da zaustave Partizan. Lesor smanjuje na 46:40.

19. minut - Pavićević je prvi igrač koji je dvocifren - 43:37. Međutim, ušao je u problem, ima tri lične greške. Koprivica sa linije penala smanjuje rezultat - 43:38.

18. minut - Radonjić povećava prednost FMP - 38:35. Marko Pavićević pod faulom poentira - 41:35. Mur iz koraka smanjuje prednost FMP, njegov peti poen - 41:37.

17. minut - Panter u svom stilu smanjuje rezultat - 36:32. Treća trojka Uroša Trifunovića, šutira 3/3 za tri - 36:35. Tajm-aut za Stefanovića i FMP.

16. minut - Mur smanjuje zaostatak, i to pod prekršajem - 34:30. Tasić pogađa iz teške situacije - 36:30.

15. minut - Trifunović smanjuje rezultat sa linije slobodnih bacanja - 30:27. Džons solo prodorom povećava prednost na 32:27. Njegovih šest poena. Izuzetan kontranapad FMP, Izundu zakucava za 34:27, tajm-aut za Partizan.

Crno-beli imaju užasan šut za tri poena - 3/12.

14. minut - Džons je precizan, takođe i Panter na drugoj strani sa linije penala - 30:25.

13. minut - Nerandžić novih poenima vraća prednost svom timu od pet poena - 28:23.

12. minut - Džons postiže prve poene za FMP u drugoj četvrtini - 26:21. Lesor sa linije penala smanjuje na 26:23.

11. minut - Panter trojkom otvara drugu deonicu - 24:21.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lesor je polovičan sa linije penala - 24:18.

9. minut - Pavićević je polovićan sa linije penala, a posle još jednog ofanzivnog skoka za domaćina FMP ide na 24:17. Bili su to poeni Simovića. FMP ima čak pet ofanzivnih skokova u uvodnim minutama utakmice.

8. minut - Pavićević posle ofanzivnog skoka postiže nova dva poena za tim iz Železnika - 19:11. Lesor pod faulom postiže poene - 19:14. Radonjić posle još jednog ofanzivnog skoka povećava prednost - 21:14. Još jedna trojka Trifunovića, 2/2 - 21:17.

7. minut - Tasić povećava prednost domaćeg tima - 17:9. Ledej prekida nalet domaćina - 17:11.

6. minut - Šaranović uspešan u napadu za 13:9. Partizan ima već četiri izgubljene lopte. Pavićević pronalazi ponovo put do koša Partizana - 15:9, tajm-aut za Obradovića.

5. minut - Tasić je precizan, FMP povećava prednost - 11:7. Ledej uzvraća dvojkom - 11:9.

4. minut - Ledej je precizann sa linije penala - 7:7, Izundu zakucava za 9:7

3. minut - Koprivica donosi izjednačenje - 5:5. Šaranović ponovo za prednost FMP-a - 7:5.

2. minut - Izundu povećava na 5:0, a Trifunović postiže prve poene za Partizan, i to trojku - 5:3.

1. minut - Nerandžić trojkom otvara utakmicu - 3:0.

Košarkaši FMP i Partizana igraju u Železniku utakmicu 20. kola ABA lige.

FMP je trenutno na šestom mestu sa učinkom 10-7, dok je Partizan trenutno prvi sa 15-3, uz utakmicu više u odnosu na Crvenu zvezdu i dve utakmice više u odnosu na Budućnost.

Biće ovo ujedno generalna proba ekipa pred finalni turnir Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

U prvom ovosezonskom duelu, crno-beli su savladali FMP u hali "Aleksandar Nikolić" sa 74:69, a pred novi meč, trener Partizana Željko Obradović kaže:

"Treba da nastavimo da igramo kako smo igrali u poslednjoj utakmici protiv Andore. FMP je ekipa koja je tokom cele sezone igrala veoma dobro i protiv nas su odigrali veoma dobru utakmicu. Sa maksimalnim respektom idemo u goste i da probamo da ono što je bilo dobro iz utakmice protiv Andore ponovimo i odigramo dobar meč", poručio je Obradović.

Bek crno-belih, Uroš Trifunović je o meču rekao:

"Kao i uvek, jako neugodan protivnik za nas iako se nalaze u seriji poraza. I dalje je to ekipa koja je imala 10 pobeda u prvom delu takmičenja i poprilično nas namučila u prvom delu prvenstva na domaćem terenu. Treba da uđemo fokusirani u tu utakmicu, da se na ovom još jednom treningu spremimo i damo sve od sebe", istakao je Trifunović.

Nenad Stefanović, trener FMP:

"Posle utakmice u Laktašima gde smo bili jako loši u svim onim aspektima koji su nama bitni, na jako teškom gostovanju u Zadru smo pokazali reakciju i odigrali odličan meč gde smo nezasluženo ostali bez pobede. Taj meč je svakako korak napred za nas u pravom smeru pred izuzetno težak meč koji nas očekuje u subotu. Partizan je miks mladosti i iskustva, sa odličnim evroligaškim igračima i jako talentovanim našim momcima, koji iz nedelje u nedelju pokazuje sav svoj kvalitet, a svi vrlo dobro znamo ko ih predvodi sa klupe i da im je upravo tu najveći kvalitet. Na nama je da nastavimo da idemo u pravom smeru što se tiče naše igre, a da imamo konstantan doprinos u energiji, odbrani, borbi za svaku loptu i da igramo timski. Nemamo nikakav pritisak pred ovakve duele i igraćemo maksimalno rasterećeno sa željom da odigramo što konkurentnije u dužim vremenskim intervalima."

Ebuka Izundu, igrač FMP:

"Biće veliki izazov za nas. Moj lični osećaj je da imamo kvalitet da ih pobedimo na domaćem terenu jer nismo bili toliko daleko da ih savladamo u gostima pre nekoliko meseci. Biće veoma težak meč, pogotovo jer smo poraženi u poslednja dva meča na domaćem terenu. Naša ambicija je da napredujemo na tabeli i zato očekujem da svi budemo potpuno fokusirani i da odigramo veoma dobru utakmicu."