ZVEZDA TROJKAMA SRUŠILA ZADAR I NAJAVILA KUP RADIVOJA KORAĆA: Crveno-beli pogodili 15 trojki i vratili se na prvo mesto ABA lige

20. kolo ABA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Zadar rezultatom 91:69 (26:22, 25:15, 19:16, 21:16) u utakmici 20. kola ABA lige.

Crveno-beli su u 18. utakmici ostvarili 17. pobedu čime su se vratili na prvo mesto sa 35 bodova, koliko ima i Partizan uz utakmicu više.

Zvezda je šuterski odigrala fantastičan meč, postigla 15 trojki iz 27 pokušaja i tako na najbolji način najavili predstojeći finalni turnir Kupa Radivoj Korać u Nišu.

Ognjen Dobrić je postigao 23 poena (5/5 za 3), a Marko Simonović 13 (4/5 za 3).

Crvena zvezda, Zadar, ABA liga

4. ČETVRTINA

Zadar je trojkom počeo poslednju četvrtinu i dodatno produžio seriju - 70:56. To je serija 12:0.

Lazarević je prekinuo nalet Zadrana, ali se gosti vraćaju na 11 poena minusa od 26 koliko je bilo u trećoj četvrtini - 72:61 u 32. minutu.

Simonović vraća Zvezdu u pozitivan ritam, šutira 4/4 za tri poena - 80:64 u 35. minutu.

3. ČETVRTINA

Zadrani su nešto bolje otvorili treću četvrtinu, nastavili su sa trojkama, ali Dobrić vraća trojku za 60:44 u 24. minutu. Dobrić je najefikasniji u Zvezdinom timu sa 13 poena.

Zvezda serijom 8:0 za manje od jednog minuta podiže vođstvo na 65:44 u 25. minutu.

Zadar je uzvratio sa devet vezanih poena i smanjio na 70:53 na isteku treće četvrtine.

2. ČETVRTINA

Zadar se dobro drži u Pioniru, Zvezda je u odbrani bez veće energije. Zadrani su posle jedne kontre i poena Brale poveli sa 28:29 u 13. minutu.

Srećom po crveno-bele u napadu sve funkcioniše, Zvezda ima 80 odsto šuta iz igre i vodi 39:31 u 16. minutu.

Dve vezane trojke Simonovića, sedma timska trojka, Zvezda je u 19. minutu stigla do maksimalne prednosti 46:34.

Ivanović postiže osmu timsku trojku - 49:34.

Davidovac stavlja tačku na prvo poluvreme - 51:37.

1. ČETVRTINA

Ostin Holins trojkom pod faulom otvara ovaj meč za Zvezdu. Jordano je trojkom otvorio za Zadar, pa je posle uvodnog minuta na semaforu rezultat - 4:3.

Sjajan šut Zvezde na početku meča, tri vezane trojke, pogađaju Davidovac i Volters za 10:5 u 3. minutu.

Dobrić posle tranzicije zakucava i Zvezda ide na 17:11 u 7. minutu. Prvi tajm-aut na meču za Zadar.

Zadar je pogodio četiri trojke, što ga drži u igri u prvoj četvrtini - 17:17.

Dobrić trojkom i Lazarević zakucavanjem vraćaju prednost Zvezdi - 24:20.

Mitrović je u poslednjoj sekundi prve četvrtine poentirao za 26:22. Efikasna prva četvrtina.

Košarkaši Crvene zvezde nakon velikog trijumfa i revanša ekipi Uniksa u Kazanju, nemaju puno vremena da se pripreme za naredni meč i nove izazove koji im slede.

A to je kao prvi korak, utakmica sa Zadrom u hali Aleksandar Nikolić u okviru 20. kola regionalnog takmičenja. Za tu utakmicu crveno beli imaju raspon od samo 48 sati u odnosu na početak meča u Kazanju.

Trener crveno belih Dejan Radonjić navodi da je prvi cilj osvežiti i oporaviti ekipu pred dolazak Zadra:

"Posle Kazanja i izuzetno kratkog vremenskog perioda očekuje nas utakmica sa Zadrom. Postoji veliko zadovoljstvo zbog pobede u Kazanju, posebno zbog činjenice da su pojedini igrači odigrali dobro i počeli da se vraćaju u stanje u kome su bili pre korone i svega što smo nakon toga imali kao posledicu toga. Naravno posle velike potrošnje u Kazanju pokušaćemo da iskoristimo taj izuzetno kratak period od samo jednog dana kako napravili pripremu i ušli što spremniji u utakmicu sa Zadrom, odigrali je dovoljno dobro kako bi osvojili nove bodove", rekao je trener crveno belih.

Stefan Lazarević: "Nemamo mnogo vremena za pripremu utakmice sa Zadrom i oporavak od izuzetno zahtevnog i teškog meča u Rusiji. Ekipa Zadra igra sve bolje, i moraćemo maksimalno da iskoristimo ovaj period od samo 24 časa kako bi se pripremili za meč sa Zadranima. Moramo da odigramo čvrsto i dobro kako bi došli do bodova u tom meču i u dobrom raspoloženju se okrenuli daljim utakmicama", rekao je igrač Crvene zvezde.

Utakmica u hali Aleksandar Nikolić igra se od 19 časova, a karte za ovu utakmicu puštene su u prodaju u četvrtak.

U prom meču dva tima ove sezone, koji je odigran u Zadru početkom novembra 2021. godine crveno-beli su slavili 83:73.

Crvena zvezda posle ove utakmice ima tri dana pauze, a već u četvrtak startuje na finalnom turniru Kupa Radivoj Korać u Nišu, a rival je kragujevački Radnički.