ZVEZDANA NOĆ: Nakon fudbalera slavili i košarkaši, Đorđevićev Fener posle DRAME pao u Pioniru

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Fenerbahče u zaostaloj utakmici 19.kola Evrolige rezultatom 74:69

U potpuno neobičnom terminu za Evroligu, Crvena zvezda je pobedila Fenerbahče rezultatom 74:69! Sasvim zasluženo crveno-beli su došli do 10. trijumfa u elitnom takmičenju.

Nedelja veče - Evroliga?! Da, i to se desilo. Odloženi meč 19. kola odigran je u Pioniru.

Nije to bila utakmica koja će se pamtiti. Dosta grešaka na obe strane, nekako su igrači delovali umorno i istrošeno. Paklen ritam u svim takmičenjima očito ostavlja traga. Tradicija da bivši igrači Zvezde igraju sjajno protiv svog nekadašnjeg kluba nastavila se i na ovoj utakmici. Marko Gudurić bio je najveći problem za odbranu crveno-belih.

Gotovo kompletan meč bio je potpuno izjedančen. Smenjivale su se ekipe u vođstvu i bilo je potpuno jasno da će ovo biti meč u kome će pobednik biti rešen u poslednjih nekoliko napada. Do 39. minuta nijedan igrač srpskog kluba nije bio dvocifren. Tada je Kalinić vezao četiri poena, a Davidovac je neverovatnom rampom spustio Polonaru na zemlju i doneo svom timu napad s kojim su otišli na "plus pet". Granitna odbrana učinila je da gosti ne postignu koš do kraja.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Kalinić sa 11 poena, pratili su ga Davidovac, Dobrić i Mitrović sa po devet poena. Sa druge strane, Bartel je ubacio 15, a Gudurić 14 poena.

1 / 9 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Pogađa Volters 74:69, Zvezda blizu pobede.

39. minut- Kalinić siguran sa penala 72:69

38. minut - Pogađa Kalinić iz teške pozicije 70:69

36. minut - Davidovac pogađa važnu trojku, ali gosti odmah uzvraćaju 68:66

34. minut - Pjer poentira iz reketa 65:63

33. minut - Serija Zvezde, pogađa Ivanović, 65:60

31. minut - Ivanović pogotkom otvara poslednju deonicu 61:60

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Vajt siguran sa penala

28. minut - Pogađa De Kolo za tri, 53:56

27. minut - Volters pogađa za tri, 51:51

26. minut- Novom mini serijom Fener dolazi do prvog vođstva na utakmici 48:49

25. minut - Pogađa Bartel iz teške pozicije 48:45

24 .minut - Sjajna akcija i poeni Kuzmića 48:43

22. minut - Fenerbahče stiže do izjednačenja 41:41-

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Trojka Dobrića za kraj prvog poluvremena 41:37

20. minut - Kuzmić pogađa nakon skoka 36:33

19. minut - Fener opet pravi mini seriju, trojka Pjera 34:33

18. minut - Stefan Marković, trojkom prekida seriju gostiju 34:28

18. minut - Mini serija Fenerbahčea, od sedam vezanih poena 31:28

15. minut -Mitrović pogađa uz faul, 31:21

13. minut - Neverovatna trojka Gudurića 26:21

11. minut - Zakucavanje Mitrovića 22:18

Zvezda

Prva četvrtina:

9. minut - Bartel drži Fener u igri, Lazić uzvraća trojkom 20:16

7. minut - Gudurić pogađa trojku, potom Kalinić iz teške pozicije. 15:9

5. minut - Sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Kuzmića 12:4

4. minut - Bartel postiže prve poene na meču, Davidovac vraća trojkom 10:2

2. minut - Pogađa i Holins 5:0

1. minut - Davidovac uz faul postiže prve poene na meču 3:0

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda je u petak izgubila od Panatinaikosa u Atini, a u subotu tek u večernjim časovima vratila se za Beograd.

"Pred nama je svakako izuzetno teška utakmica protiv ekipe koja je sjajna u Evroligi i ima odličnu seriju u kojoj je dobila devet od poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima. Imaju veliki kvalitet na svim pozicijama", nahvalio je trener Dejan Radonjić narednog rivala.

Radonjić zna da je dobra odbrana ključ trijumfa.

"Mi ćemo pokušati kroz taj jedan trening na dan utakmice da se pripremimo za ovaj meč. Ono što nam je primarno je da odigramo bolje u odbrani nego što je to bilo u Atini. Jako nam je značajna i podrška navijača sa tribina i uz njih možemo da odigramo skoncentrisano i sa energijom ovaj meč", objasnio je trener crveno-belih.

Zanimljivo je da na klupi Fenerbahčea sedi Aleksandar Đorđević, legenda Partizana, proslavljeni reprezentativac i bivši selektor!