NOVAK I DELIJE NOSILI ZVEZDU DO POBEDE: Crveno-beli nakon Reala SRUŠILI i Makabi i zakoračili u TOP 8!

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u "Pioniru" Makabi u utakmici 29. kola Evrolige rezultatom 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17)

Zvezda je odlično otvorila meč u fazi napada i uspela da već u prvoj četvrtini stigne do 14 poena razlike.

Makabi se nije predavao, i odličnim šutem u drugoj deonici na poluvreme uspeo da ode sa minusom od tri poena.

U nastavku meča Zvezda je uspela da iskontroliše napad Makabija, i dobrom igrom u odbrani stigne do zaslužene pobede. Najbolji kod Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, pet skokova i pet asistencija.

Pratili su ga Nejt Volters sa 12, Ostin Holins sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena. Kod Makabija bolji od ostalih bio je Džejms Naneli sa 24 poena. Skoti Vilbekin je postigao 14, a Derik Vilijams 13 poena.

Zvezda je zabeležila 11 pobeda i 12 poraza i zauzima sedmo mesto na tabeli. Makabi je sa skorom od po 11 pobeda i poraza na osmom mestu. U narednom kolu, Zvezda će gostovati Barseloni, dok će Makabi dočekati Milano.

1 / 12 Foto: Printskrin

Četvrta četvrtina

38. minut - laki poeni Kalinića - 78:70, Zvezda fantastična u odbrani

37. minut - trojka Nanelija - 74:70

35. minut - Kuzmić siguran za dvocifrenu prednost - 74:64

35. minut - Vilbekin smanjuje prednost domaćina - 72:64

34. minut - trojka Davoidovca za veliku prednost Zvezde, koja odlično igra u odbrani - 72:60

32. minut - novi poeni Davidovca pod košem - 69:60

31. minut - Zvezda poveća prednost preko Davidovca - 67:60

Treće četvrtina

Kraj treće četvrtine

30. minuta - Nova trojka Dobrića - 62:60, na tri sekunde pre kraja treće četvrtine prekršaj nad Dobrićem i tri penala - 65:60

29. minut - Trojka Dibartolomea, prvo vođstvo Makabija - 59:60

29. minut - Vilijams novom trojkom donosi novo izjednačenje - 57:57

27. minut - Džon Dibartolomeo smanjuje na "minus tri" - 57:54

27. minut - Volters faulirao Amerikanca sa turskim pasošem Vilbekina pri pokušaju za tri poena, iskoristio dva penala - 57:52

26. minut - koš i Kalinića uz faul - 57:48

26. minut - Vilijams pogađa uz faul - 55:48, ofanzivni skok Žižića i faul Lazića

25. minut - Holins povređen, ali ima veliku želju da nastavi da igra, zamenio ga Lazić za jaču odbranu

23. minut - dvostruko atraktivno zakucavanje Kuzmića - 55:44

21. minut - trojka Vilijamsa, uzvraća prvo Volters, pa Kalinić - 48:42

Publika ovacijama pozdravila košarkašku legendu Zvezde Zufera Avdiju

Druga četvrtina

Zvezda

Kraj poluvremena

20. minut - Vilijams pogodio trojku - 42:39

19. minut - druga trojka Ivanovića i to kada je isticao napad - 42:32

18. minut - Vilijams precizan iz slobodnih bacanja - 39:32

17. minut - majstorija Vilbekina - 36:27

16. minut - osmi poen Vilbekina - 35:23, poeni i Žižića - 35:25

14. minut - Volters uzvraća trojkom - 33:19

13. minut - prva trojka za Makabi - Vilbekin - 30:19

13. minut - Ognjen Dobrić pogodio za tri poena - 30:16

12. minut - Holins nezaustavljiv - 26:15

11. minut - koš i poen iz dodatnog slobodnog bacanja Vilbekina - 24:13, potom siguran i Rejnolds - 24:15. Radonjić odmah traži tajm-aut

Prva četvrtina

Zvezda

Kraj prve četvrtine

10. minut - ofanzivni skok i koš Mitrovića - 24:10

10. minut - Rejnolds smanjuje prednost domaćina - 22:10

Zvezda

9. minut - Trojku pogađa i Holins - 20:8, Holins postiže i svoj 9. poen - 22:8

6. minut - Ivanović konačno pogađa trojku za Zvezdu - 17:6

6. minut - crveno-beli igraju odlično u odbrani, Vajt poentira iz brze kontre - 14:6

5. minut - neuspeo npokušaj Holinsa za tri poena, Kalinić najviši u skoku i pogađa - 12:6

3. minut - koš Voltersa iz koraka - 10:4, zakucavanje Evansa - 10:6

2. minut - Volters siguran iz slobodnih bacanja - 6:4

1. minut - Zvezda povela, Žižić donosi izjednačenje - 2:2

Zvezda

Crvena zvezda – Makabi (42:39)

Hala: "Aleksandar Nikolić", Beograd Sudije: B. Rižik, E. Peres, R. Perandi

Živa legenda izraelske košarke, gospodin Tal Brodi, povodom obeležavanja 45 godina od prve Makabijeve titule šampiona Evrope osvojene u Beogradu, specijalni je gost na utakmici između Crvene zvezde i Makabija.

Zvezda je u utorak napravila podvig pobedivši u Beogradu madridski Real, ali vremena za veliko slavlje nema. Izabranici Dejana Radonjića imaju niz od tri trijumfa u elitnom evropskom klupskom takmičenju, šta je svakako odlična uvertira pre jedan od najavažnijih mečeva u sezoni u beogradskom "Pioniru". Naime, Crvena zvezda u četvrtak dočekuje izraelski Makabi (19.00).

Crveno-beli su nadigrali Makabi u Teal Avivu, a druga pobeda u sezoni bila bi ogroman korak ka plasmanu u TOP 8 Evrolige. pa zato Radonjić zove navijače u halu! Šesti meč u poslednjih 13 dana, od čega su čak pet u Evroligi, izvlači iz ekipe Dejana Radonjića i poslednji atom snage! U Beogradu je pre dva dana pao veliki Real, hoće li sada i Makabi?

- Dolazi nam Makabi, a ritam je žestok. Nije to samo utakmica sinoć, nego i pre dva dana, pa tri dana pre toga... Nadam se d aćemo imati dovoljno energije da igramo i da budemo konkurentni. Makabi je jako dobar, imaju igrače na svim pozicijama koji mogu da naprave problem. Moraćemo da budemo dobri. Verujem da ćemo uz podršku navijača biti dovoljno dobri da se nadamo dobrom rezultatu - rekao je Dejan Radonjić.

Dejan Radonjić

Pred ovaj meč, Radonjić nije želeo da analizira pobedu iz Tel Aviva, jer su okolnosti sada drugačije.

- Komparacija sa duelom u Tel Avivu nije realna. Ono što smo tada napravili, meni je bilo jasno i tada da je to veliko iznenađenje. Stvarno smo odigrali jedan dobar meč. Nismo ga analizirali pred sutrašnju utakmicu. Oni imaju napadače koji imaju mnogo poena u rukama. Videćemo kako ćemo mi da izgledamo, to je najveća enigma. Nadam se da ćemo biti dobri u ovakvom ritmu i sa ovolikim brojem utakmica. Nije baš najzahvalnije pričati o tome nakon ovakvih protivnika i ovakvih utakmica. Očekujem da će sutra igrači biti malo bolji nego danas, da izvučemo sve iz nas - istakao je Dejan Radonjić.

Što se tiče kadrovske situacije u timu, crveno-beli i dalje ne računaju na dvojicu košarkaša koji su već nekoliko mečeva odsutni.

- Situacija u igračkom kadru je ista kao pred utakmicu sa Realom, Cirbes i Marković neće biti u timu. Ostali su tu. Svi mi ćemo zajedno dati sve od sebe - otkrio je Radonjić.

Kao i nakon meča protiv Reala, crnogorski stručnjak je pozvao navijače Zvezde u halu. Ekipi je u ovom trenutku neophodna podrška!

- Očekujem bolju podršku. Protiv Reala je bila dobra, ali očekujem još bolju. Treba nam bolja - zaključio je Radonjić.

Crvena zvezda će protiv Makabija iz Tel Aviva imati priliku da se pobedom izjednači na tabeli sa izraelskim timom, uz bolji međusobni skor i tako napravi ogroman korak ka nokaut fazi Evrolige. Naravno, do kraja regularnog dela ima još mnogo da se igra i brojni timovi konkurišu za plasman u naredni krug, ali tri pobede u nizu daju Radonjićevom timu priliku za nadu za plasman među "osam najboljih", pogotovo nakon momentalne suspenzije ruskih klubova!