ZVEZDA SAZNALA RIVALA: Art basket posle drame u finalu Kupa!

kup milan ciga vasojević

Košarkašice Art basketa braniće trofej u Kupu Milan Ciga Vasojević.

“Umetnice” su u drugom polufinalu u Nišu savladale Vojvodinu 021 rezultatom 79:77 (21:21, 20:19, 18:20, 17:17), pa će u nedelju od 18.30 igrati u finalu protiv Crvene zvezde koja je bila bolja od Kraljeva.

Silovito je Art otvorio meč i za dva minuta poveo 7:0, a ubrzo i 12:3. Vratile su trojkama Lumis i Vujisić Vojvodinu u meč, a Vujisić poenima zaokružila seriju 12:0 i donela prvu prednost Novosađanskama u 8. minutu – 17:16. Do isteka prvog perioda igralo se egal – 21:21.

Povele su Beograđanke na početku drugog perioda, za dva minuta stigle do 32:25 i držale od pet do deset poena prednosti. Nije se predavala Vojvodina, sve vreme je bila u igri, a u 19. minutu prišla na 38:39.

Izjednačeno je bilo i na startu treće četvrtine, ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, sve do trojke Jovović u 24. minutu za prednost Vojvodine 49:45. Ponovo je Art poveo u 28. minutu posle dve trojke sjajne Stefanović (56:54), da bi na kraju treće deonice bilo 59:60.

Posle dosta promašaja na obe strane u uvodnim minutima poslednje četvrtine, Rosić je pogodila, a za njom i Jovanović – 63:60. Novu grešku Novosađanki iskoristila je Bukvić, a posle trojke Đoković i dvojke Rosić bilo je velikih „plus deset“ za Art – 70:60. Vratila je Vojvodini nadu trojkom Prokić, ali je već u sledećem napadu istom merom odgovorila Jovanović. Nova trojka Prokić, pa poeni Radulović, i 2:19 pre kraja opet je sve bilo otvoreno – 73:68.

Posle promašaja na obe strane, Bukvić je minut i po pre istekao vremena pogodila jedno od dva slobodna bacanja i povećala na 74:68. Smanjila je trojkom Lumis na 71:74, ali je odlična Bukvić asistirala za Stefanović za 76:71. Međutim, i Jovović je pogodila za tri (76:74), Rosić je promašila na drugoj strani, da bi Prokić trojkom 16 sekundi pre kraja donela Vojvodini prednost – 77:76.

Imao je Art poslednji napad, neverovatna Đoković pogosila je trojku iz ćoška 2,3 sekunde pre kraja za 79:77. Nije ostalo dovoljno vremena Novosađankama da izjednače ili pobede, pokušale su da pošalju loptu do Lumis, ali nisu uspele pa je počelo veliko slavlje Art Basketa.