PARTIZAN DEKLASIRAO BULONJ U IZUZETNO BITNOJ UTAKMICI: Crno-beli napravili veliki korak ka drugom mestu u grupi! VIDEO

15. kolo Evrokupa

Košarkaši Partizana savladali su u derbiju 15. kola grupe A Evrokupa Bulonj Metropolitans iz Pariza rezultatom 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31).

Partizan je, ne računajući rusku Lokomotivu, ostvario desetu pobedu i uz četiri poraza izdvojio se na drugom mestu na tabeli grupe A. Bulonj je ostao na osam pobeda, a doživeo je peti poraz.

Crno-beli su ostvarili i bolji međusobni učinak u odnosu na francuski tim u borbi za što bolju poziciju pred plej-of.

Ledej je postigao 15 poena, Koprivica 14, Panter 13 u timu Partizana. Kod gostiju Mekre je postigao 18 poena, a Halilović 12.

Tim Željka Obradovića u narednom kolu gostuje Slasku u Poljskoj, a Bulonj dočekuje lidera Huventud.

Partizan, Bulonj, Metropolitans, Evrokup

4. ČETVRTINA

40. minut - Mekre sa linije penala smanjuje na 87:69. Halilhodžić smanjuje na 87:71. Mekre dodatno smanjuje na 87:72.

39. minut - Mekre pogađa za tri - 85:64. Vukčević povećava na 87:64. Kamings smanjuje na 87:67.

38. minut - Bandža Si pogađa za dva - 83:61. Koprivica dodaje nova dva poena - 85:61.

37. minut - Dalas Mur postiže trojku - 80:54. Halilović posle tajm-auta postiže svoj deseti poen - 80:56. Vukčević pogađa još jednu trojku - 83:56. Kamings vraća trojku - 83:59.

36. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku, njegovi prvi poeni - 77:54.

35. minut - Lesor zakucava - 72:52. Mur krade loptu i postiže prve poene - 74:52. Hoju Fat vraća dvojku - 74:54.

34. minut - Trojka za goste, strelac je Hoju Fat - 70:50. Halilović poentira, njegovih osam poena - 70:52.

33. minut - Ledej pogađa pod faulom - 70:47.

32. minut - Trifunović sa linije penala povećava na 68:45. Halilović smanjuje na 68:47.

31. minut - Lesor zakucava - 66:41. Bandža Si vraća dvojku - 66:43. Konate iz kontre smanjuje na 66:45, a Željko Obradović već posle 50 sekundi zove tajm-aut.

3. ČETVRTINA

30. minut - Još jedna, treća trojka Kevina Pantera - 64:40. Mekre sa linije penala smanjuje rezultat - 64:41.

28. minut - Koprivica povećava na 59:38. Još jednom Koprivica - 61:38. Halilović smanjuje na 61:40.

26. minut - Koprivica iz rolinga kontra rukom zakucava - 54:38. Avramović pogađa trojku - 57:38. Partizan lomi ovu utakmicu.

25. minut - Hanter uzvraća sa dva poena - 50:38. Sjajan prodor i poeni za Avramovića - 52:38.

24. minut - Džordan Mekre iz teške situacije pogađa za dva i sa 11 poena postaje prvi dvocifreni igrač u ekipi Metropolitana - 48:36. Kevin Panter na drugoj strani stiže do desetog poena - 50:36.

23. minut - Panter iz koraka pogađa trojku, njegova druga trojka - 48:34.

22. minut - Avramović otvara dvojkom treću četvrtinu - 45:31. Mekre pogađa za tri poena - 45:34.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kevin Panter cepa mrežicu za tri poena, najveća prednost crno-belih - 43:31.

19. minut - Ginat pogađa za dva - 38:31. Lesor sa linije penala precizan oba puta - 40:31.

18. minut - Lesor je sa linije slobodnih bacanja polovičan - 38:29.

17. minut - Madar uz zvuk sirene pogađa trojku - 37:29.

16. minut - Kamings sa linije penala smanjuje - 32:29. Ledej je oba puta precizan sa linije penala - 34:29. Njegovih 13 poena.

15. minut - Konate pogađa drugu trojku - 27:27. Sjajno zakucavanje Ledeja - 29:27. Razigrao se Ledej, njegova treća trojka - 32:27.

14. minut - Lesor pogađa prve poene, Partizan je u naletu, a trener gostiju Vinsen Kole traži tajm-aut - 27:24.

13. minut - Madar je siguran sa linije penala samo prvi put, a zatim Ledej pogađa trojku u nastavku akcije - 25:24.

12. minut - Trifunović se upisao - 19:19. Konate pogađa trojku - 19:22. Madar smanjuje na 21:22. Miralem Halilović pogađa posle solo akcije - 21:24.

11. minut - Ledej trojkom otvara drugu četvrtinu - 17:17. Mekre sa linije penala precizan - 17:19.

1. ČETVRTINA

10. minut - Mekre teškim šutem iz ugla povećava prednost svog tima na 14:17. Gosti su u seriji 8:0.

9. minut - Gosti vode posle poena Hantera sa linije penala - 14:15.

8. minut - Hanter od tablu pogađa težak šut - 14:11. Bandža Si, bivši košarkaš Partizana, postiže trojku za izjednačenje - 14:14. Tajm-aut za Obradovića.

7. minut - Kamings postiže dva poena - 12:9. Avramović napada drugi obruč i poentira, prvi njegovi poeni - 14:9.

6. minut - Ginat postiže prvu trojku za ekipu iz Pariza - 10:7. Koprivica zakucava na drugoj strani, njegovih šest poena - 12:7.

5. minut - Balša Koprivica posle tri ofanzivna skoka pogađa pod faulom - 10:4. Promašio je dodatno bacanje.

4. minut - Koprivica se upisao u listu strelaca - 6:4. zagorac posle odlične asistencije Smailagića poentira - 8:4.

3. minut - Mekre postiže prve poene za goste - 4:2. Kontra gostiju, Hanter zakucava - 4:4.

2. minut - Smailagić sa linije penala pogađa oba bacanja - 4:0.

1. minut - Panter dvojkom otvara utakmicu - 2:0.

Zek Ledej

Košarkaši Partizana od 20.30 u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju ekipu francuskog Bulonj Metropolitansa u okviru 15. kola grupe A Evrokupa.

U prvom ovosezonskom duelu Partizan je nošen sjajnom podrškom svojih navijača u Parizu savladao Metropolitans sa 82:89.

Ukoliko se računa tabela bez ruskih timova, tačnije bez Lokomotive, onda je Partizan drugi sa devet pobeda, uz četiri poraza. Bulonj i Andora takođe imaju po četiri poraza, ali i po osam pboeda.

Po tabeli sa Lokomotivom, Partizan i Bulonj dele drugo mesto sa po 9-5, Lokomotiva je četvrta sa 8-4, a Andora peta sa 8-6.

Pobeda u ovoj utakmici nosi više od dva boda za crno-bele. Četa Željka Obradovića bi stekla pobedu prednosti u odnosu na Francuze, ali i bolji međusobni skor, pa bi sa praktično dve pobede prednosti gotovo sigurno osvojio drugo mesto. U tom slučaju bi bio sigurno domaćin u osmini finala i četvrtfinalu plej-ofa. U nastavku takmičenja domaćinstvo zavisilo od krajnjeg ishoda mečeva Grupe B i rezultata u nokaut fazi takmičenja.

Pred novi meč, trener crno-belih, Željko Obradović kaže:

"Sigurno da posle dobre igre u Podgorici se nadamo da to možemo da ponovimo. Igramo protiv tima koji igra izvanredno, koji je i u prvoj utakmici protiv nas pokazao kvalitet, kao što i pokazuje u Evrokupu i francuskom prvenstvu. Očekujemo izuzetno tešku utakmicu a ono što bih zaista voleo je da navijači ponovo dođu i podrže nas da napravimo što bolji rezultat i u Evrokupu", poručio je Obradović.

Kapiten, Rade Zagorac je pred duel protiv Metropolitansa izjavio:

"Znali smo da su Budućnost i Metropolitans veoma važne utakmice po pitanju zauzimanja kvalitetne pozicije pred doigravanje. Tom pobedom i ukoliko ne bude iznenađenja u mečevima gde smo favoriti bismo obezbedili drugo mesto što znači da bismo u prva dva plej-of meča, ukoliko do njih dođe bili domaćini. Iz tog ugla je važnost te utakmice. Podjednako je i odgovornost na navijačima da dođu i napune halu i da zajedničkim snagama dođemo do pobede u utakmici koja u ovom trenutku, diskutabilno može biti utakmica sezone", istakao je Zagorac.