KAKVO FINALE - ZA INFARKT! Nestvaran PREOKRET Kanzasa za titulu u NCAA posle 14 godina!

ludnica

Košarkaši Kanzasa novi su šampioni NCAA lige!

Džejhoksi su u velikom finalu plej-ofa posle nestvarnog preokreta savladali Severnu Karolinu rezultatom 72:69.

Kanzas je tako stigao do četvrte titule nacionalnog šampiona, prve još od 2008. godine.

Nakon očajnog prvog poluvremena malo ko je verovao da Džejhoksi mogu do trofeja, pošto su na pauzu otišli sa 15 poena zaostatka.

Međutim, u nastavku su zaigrali sjajno, napravili su četvrti najveći preokret u NCAA finalima i zasluženo postali šampioni.

Junak utakmice bio je Dejvid Mekormak, koji je na minut i 20 sekundi do kraja postigao koš sa prednost svog tima 70:69. U narednom napadu Karolina je izgubila loptu, a Mekormak je na 22 sekunde do kraja ponovo postigao koš za +3 i ispostaviće se konačnih 72:69.

On je bio i najefikasniji u pobedničkom timu sa 15 postignutih poena i 10 skokova.