PARTIZAN NA POLA PUTA DO FINALA: Crno-beli na KRILIMA Ledeja i Pantera ubedljivo savladali Budućnost i poveli u seriji! VIDEO

polufinale aba lige

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u prvom polufinalnoj utakmici plej ofa ABA lige rezultatom 82:66 (18:15, 23:13, 20:21, 21:17).

Bolji od ostalih u pobedničkom timu bio je Zek Ledej sa 19 poena i tri skoka, Kevin Panter je postigao 13 poena, uz tri asistencije, a Matijas Lesor je dodao 11 poena, uz devet skokova i šest asistencija.

U ekipi Budućnosti najbolji učinak imao je Denis Sili sa 16 poena, Džastin Kobs je upisao 14 poena i pet uhvaćenih lopti, dok je Petar Popović postigao 12 poena.

Budućnost je dobro otvorila meč, a najveću prednost ostvarili su pet i po minuta pre kraja prve četvrtine (4:10).

U nastavku je usledila serija Partizana 14:2, koja je 'krunisana' trojkom Pantera. Do kraja deonice Budućnost je smanjila zaostatak na 18:15.

Crno-beli su "zakucavanjem" Ledeja napravili seriju 9:0 na početku druge deonice. U dva navrata domaći tim došao je do plus 17, a na pauzu Partizan je otišao sa 13 poena razlike (41:28).

Partizan

Crnogorski tim je u trećoj deonici smanjivao vodjstvo rivala, a u jednom trenutku prednost Partizana iznosila je samo sedam razlike (52:45).

Domaća ekipa je potom odgovorila serijom 7:0, koja je okončana "zakucavanjem" Matijasa Lesora. Treća četvrtina završena je vodjstvom crno-belih 61:49.

Trojkom Popovića Budućnost je početkom poslednjeg dela igre došla do jednocifrenog zaostatka (61:52), da bi usledila serija domaćih od 10:0, kojom su i prelomili meč.

Polufinalna serija ABA lige igra se na dve pobede.

U četvrtak se u prvom meču polufinala sastaju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.

Drugi meč polufinala ABA lige izmedju Budućnosti i Partizana igra se u Podgorici, u nedelju.

1 / 15 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Utakmica je završena, Partizan je poveo u polufinalnoj seriji sa 1:0

38. minut - Avramović trojkom vraća ubedljivu prednost Partizanu 75:60

37. minut - Mini serija Podgoričana od 6 poena 72:60, Podgoričani koriste malo opuštanje crno-belih.

35. minut - Trojku pogađa i Rade Zagorac 71:52, sve je ovde jasno.

Partizan

34. minut - Partizan čini se prelama meč, Ledej i Lesor za ubedljivu prednost crno-belih 68:52

33. minut - Popović postiže prve poene u četvrtom kvartalu, trojka 61:52, ali vraća Mur 64:52

32 . minut - Serija grešaka na obe strane

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Ledej ponovo pogađa za Partizan, a potom Kobs nakon ukradene lopte Madaru za Budućnost 61:49

29. minut - Partizan brzo uzvraća Madar, pa Lesor zakucavanje 59:45, serija 7:0

27. minut - Budućnost došla na svega 7 poena minuta, krenuo je ih je šut sa distance

27. minut - Ledej, trojka iz ćoška 52:40

26. minut - Sili konačno pogađa za Budućnost za tri 47:37

Partizan

- Budućnost ima neverovatnih 3 od 20 za tri, pogotovo preteruje Kendrik Peri,koji šutiraiz svih pozicija

25. minut - Koprivica zakucavanjem prekida seriju promašaja na obe strane 47:32

22. minut - Smailagić pogađa iz teške pozicije 45:30

21. minut - Partizan nastavlja gde je stao, Trifunović pogađa 43:28

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Lepa asistencija Smailagića i zakucavanje Koprivice 41:25, potom Peri postiže trojku za kraj poluvrena 41:28

18. minuta - Panter pogađa novu neverovatnu trojku, 39:22

17. minut - Kevin Panter postiže novu trojku, ukupno četvrtu na meču za Partizan 36:19

15. minut - Budućnost konačno prekida crnu- seriju Sili pogađa 31:18

Partizan

13. minut - Nakon greške Budućnosti Ledej zakucava iz kontre 27:15, Džikić ponovo traži tajm -aut

11. minut - Partizan odlično kreće u drugoj četvrtini, serija 4:0, za maksimalnih +7, 22:15

Prva četvrtina:

10. minut - Kobs prekida seriju Partizana, 3 vezana poena 18:15

9. minut - Serija Partizana 9:0, trojka Pantera, 18:12, Džikić reaguje tajm - autom.

8. minut - Druga trojka Ledeja, 12:12, prvo izjednačenje Partizana, a potom i Trifunović uz faul za vođstvo 15:12

7. minut - Ledej siguran sa penala 9:10, vraća Kobs sa poludistance 9:12

6. minut - Peri pogađa nakon prodora za 4:10, uzvraća Ledej trojkom 7:10

Partizan

4. minut - Bolji start Podgoričana, pogađa Hobs 2:7

3. minut - Trifunović postiže prve poene za Partizan, 2:3

2. minut - Kuridža postiže prve poene na meču, trojka 0:3

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

- U Pioniru trenutno oko 5 hiljada gledalaca.

- Igrači na zagrevanju. Željko Obradović i Aleksandar Džikić, pozdravljeni aplauzom.

Ako bude trebalo

Partizan kreće u pohod na finale ABA lige. Rival je dobro poznat, u dvoranu "Aleksandar Nikolić" stiže Budućnost, pa će to biti to prilika da četa Željka Obradovića obraduje navijače posle šoka koji im je priredila u meču protiv Burse.

To neće biti baš lako, Podgoričani stižu u Beograd da se nadigravaju. Crno-beli su favoriti, oba puta su u regularnom delu sezone izašli kao pobednici iz okršaja sa ekipom trenera Aleksandra Džikića.

Partizan je slavio 75:66 u "Pioniru", pa 80:72 u "Morači".

Crno-beli su završili na drugom mestu sa skorom 22-4, na tabeli dok su Podgoričani bili treći i kroz četvrtfinale, rezultatom 2:0 eliminisali FMP Železnik.

Željko Obradović

Međutim, trener Željko Obradović nije zadovoljan kako je tim trenirao pred ovaj meč.

"Dao sam vreme ekipi, da se odmore, da se vrate i zaborave na ono što su doživeli, da imamo ispred sebe novo važno takmičenje. To je izgledalo korektno. Međutim, juče smo imali najgori trening, ne znam razloge, rekao sam im da ću to da kažem", počeo je Obradović i nastavio:

"Ne znam šta je, niko od ovih igrača nije igrao finale, kamoli osvojio ABA ligu. Ako gledam da neko neće da igra odbranu, da neće da trči, da pravi blok, onda je to problem. Rekao sam im da je trening bio katastrofa, nadam se da će reakcija sutra da bude bolja. Ako oni nisu svesni, Partizan je zadnji put bio u finalu 2013, ako mi nemamo tu motivaciju i želju da igramo finale. Rade je kao kapiten skupio igrače, razgovarali su između sebe. Zahvalan sam mu na tome. Najiskrenije se nadam da će biti drugačiji".

Aleksandar Džikić

Trener Podgoričana Aleksandar Džikić rekao je da će njegova ekipa u predstojećoj polufinalnoj seriji ABA lige protiv Partizana pre svega morati da odgovori na fizičku igru crno-belih i dodao da je na ovom nivou izlišno govoriti o motivaciji.

"Na ovom nivou ne možeš da očekuješ utakmice koje neće biti zahtevne. Moramo fizički da odgovorimo na igru Partizana, na njihov presing u odbrani, na njihovo trčanje, na njihov intenzitet, skok igru, pre svega igrača na pozicijama 3, 4 i 5. To ne može biti posao jednog igrača, to mora da bude posao kojim se bavi cela ekipa. To su preduslovi da sa svakim protivnikom, pa i Partizanom, budeš u utakmici. Znamo da će biti pritiska preko celog terena, da su tokom sezone pokazivali organizovanije varijante tog pritiska u vidu nekog zonskog presinga, pokazali su u Evrokupu određene kombinovane varijante... Mi ćemo pokušati da se za sve to spremimo, ali da ne menjamo ono što nas je dovelo dovde. Mi smo u ABA ligi tim sa najmanje izgubljenih lopti, sa najviše šutiranih slobodnih bacanja i pokušaćemo da nastavimo sa takvim načinom igre", rekao je Džikić na konferenciji za medije.

Budućnost je izgubila od Partizana u obe utakmice ove sezone.

"Mi smo ovde utakmicu krenuli relativno sporo, Partizan se odvojio, međutim vratili smo i imali svoje šanse u toj utakmici. Bitno je samo na koji način ćeš izaći na tu utakmicu, to se vidi odmah od početka. Da li si izašao da ratuješ ili si izašao - eto, pa šta bude. Ako budemo u nekom raspoloženju koje nije ratničko, nisu nam dobre šanse", dodao je on.

Utakmica se igra u hali "Pionir" sa početkom u 19h.