01:06

Topovskim udarom na igrače Zvezde

Treća utakmica finala ABA lige

PARTIZAN POSLE VELIKOG HAOSA I PREKIDA SAVLADAO CRVENU ZVEZDU: Crno-beli produžili finalnu seriju! MEČ TRAJAO 3 SATA! VIDEO

Košarkaši Partizana smanjili su u finalnoj seriji ABA lige protiv Crvene zvezde na 2:1. Crno-beli su pred svojim navijačima slavili sa 70:67 (21:17, 18:14, 8:23, 23:13).

Partizan, Crvena zvezda, večiti derbi, grobari

Četvrta utakmica igra se u petak, a takođe je domaćin Partizan.

Panter je predvodio Partizan sa 22 poena, a njegova trojka 57 sekundi pre kraja je i presudila u ovom meču. Avramović je ubacio 14 poena kod crno-belih, Mur 9, a Ledej i Madar po 7.

U timu Crvene zvezde Dobrić je postigao 20 poena, Davidovac 19, a Kalinić 9 poena.

Utakmicu je obeležio niz incidentnih situacija od samog početka, kao i prekid u 40. minutu utakmice.

Sudijska trojka Boltauzer, Nikolić i Nedović povukla se 57 sekundi pre kraja meča zbog velikog broja predmeta koji su padali na njih tokom tajm-auta.

Prekid je trajao 25 minuta, a tokom tog perioda je ispražnjen deo hale.

KURIR SPORT

Matej Boltauzer, Uroš Nikolić, Milan Nedović, Crvena zvezda, Partizan, večiti derbi

4. ČETVRTINA

40. minut - Madar je fauliran od strane Davidovca 10 sekundi pre kraja. Madar pogađa - 70:65. Davidovac postavlja konačnih 70:67.

40. minut - Davidovac promašuje šut za tri poena. Do kraja je 13 sekundi. Tajm-aut za Partizan na 11 sekundi pre kraja. Crno-beli imaju napad i tri poena prednosti.

40. minut - Kalinić je promašio napad za Zvezdu, do kraja je 41 sekund. Lesor maši napad Partizana, 22 sekunde pre kraja.

NASTAVLJENA JE UTAKMICA!

SUDIJE SE VRATILE

Uskoro će utakmica biti nastavljena. Prekid traje 25 minuta.

KOŠARKAŠI SE VRATILI NA TEREN

Prekid i dalje traje, prošlo je 20 minuta od trenutka kada su sudije napustile teren. Igrači Partizana i Crvene zvezde su se vratili na teren i zagrevaju se za nastavak utakmice. Do kraja je ostalo 57 sekundi, a Partizan vodi 68:65.

POLICIJA PRAVI KORDON

Policija je napravila kordon između tribine i klupe Crvene zvezde, kao i iza zapisničkog stola.

Partizan, Crvena zvezda, grobari, večiti derbi, Pionir, policija

PRAZNI SE DEO TRIBINA

Partizan, Crvena zvezda, večiti derbi

PREKID TRAJE 15 MINUTA

Od trenutka kada su sudije odlučile da se povuku u svlačionicu prošlo je 15 minuta. Sudije čekaju da se steknu uslovi za nastavak meča, odnosno da se isprazni deo tribina iza Zvezdine klupe i iza koša na koji napada Zvezda.

Sudije su naložile da se isprazni deo tribine iza klupe Crvene zvezde, kao i parter iza koša na koji napada Zvezda u drugom poluvremenu.

PREKID I DALJE TRAJE!

Sada su teren napustili košarkaši Partizana i Crvene zvezde i otišli u svlačionicu

PREKID I DALJE TRAJE.

Niko ne zna šta je uslov sudija da se utakmica nastavi. Ova situacija svakako najmanje odgovara igračima.

PREKID U PIONIRU!

Sudijska trojka je napustila teren i otišla u svlačionicu. Navijači su kod tunela udarili sudiju Boltauzera. Sudije su napustile teren jer su tokom tajm-auta na njih padali brojni predmeti sa tribina.

Matej Boltauzer, Uroš Nikolić, Milan Nedović, sudije, Partizan, Crvena zvezda, večiti derbi

40. minut - Panter trojkom donosi prednost Partizanu, njegovih 22 poena, a do kraja je 57 sekundi - 68:65. Radonjić zove poslednji tajm-aut.

39. minut - Četvrti prekršaj Ledeja, Dobrić je na liniji bacanja. Siguran je - 63:65. Najefikasniji je sa 20 poena. Ledej donosi novo izjednačenje - 65:65.

38. minut - Mitrović pogađa za dva, njegov prvi pogodak - 63:63.

37. minut - Mur postiže trojku - 63:61. Sada tajm-aut za Zvezdu.

Partizan ima tajm-aut na četiri minuta pre kraja utakmice.

36. minut - Kalinić pogađa za dva - 60:61.

35. minut - Panter je fauliran, Zvezda je izašla iz bonusa. Precizan je bek Partizana oba puta, njegovih 19 poena - 59:59. Serija Partizana 10:2. Zagorac pravi u nastavku svoj četvrti faul. Madar je polovičan sa linije penala - 60:59.

Željko Obradović je uzeo mikrofon i apelovao na sportsko navijanje.

34. minut - Avramović prikucava - 55:59. Avramović posle promašaja Zvezde ide od koša do koša - 57:59. Tajm-aut za Radonjića.

33. minut - Panter sa penala 2/2 - 53:57. Holins polaže za 53:59.

32. minut - Trojka Davidovca, njegova treća trojka i 17 poen - 49:57. Avramović sa penala 2/2 - 51:57.

31. minut - Avramović je posle solo-prodora precizan - 49:54.

Partizan, Crvena zvezda

3. ČETVRTINA

30. minut - Koprivica je promašio oba slobodna bacanja, a Dobrić je pogodio trojku pod prekršajem - 47:53. Pogađa i dodatno za 47:54. Zvezda je dobila ovu četvrtinu sa 23:8.

Navijači Partizana su upozoreni zbog nesportskog skandiranja.

29. minut - Partizan posle dužeg vremena postiže poene - 47:47. Dobrić je fauliran pri šutu za tri poena. Navijači Partizana laserima ometaju košarkaše Zvezde pri šutu sa linije slobodnih bacanja. Dobrić pogađa sva tri - 47:50. Zvezda u ovoj četvrtini ima 11 poena viška.

26. minut - Vodi Zvezda posle dužeg vremena, sedmi poen Kalinića - 43:44. Koprivica prekida nalet Zvezde od 9:0 - 45:44. Davidiovac pogađa trojku - 45:47.

24. minut - Trojka Markovića iz tranzicije, crveno-beli u seriji - 43:42.

23. minut - Davidovac pogađa za dva - 43:37. Davidovac u kontri još jednom precizan - 43:39. Taj-aut za Obradovića.

22. minut - Lazić poentira u tranziciji - 41:35. Još jednom Panter - 43:35.

21. minut - Sedmi poen Dejana Davidovca - 39:33.Panter uzvraća, njegov 13. poen - 41:33.

Crvena zvezda, Partizan, ABA liga, trofej

2. ČETVRTINA

Igra se u uslovima koji su na ivici regularnosti, jer se igrači prosto klizaju po parketu od velike vlažnosti. Najbitnije je da se niko ne povredi.

Nikola Kalinić, Dejan Davidovac, Crvena zvezda, Pionir

20. minut - Avramović pogađa za dva - 38:31. Avramović je fauliran četiri sekunde pre kraja. Pogodio je jedno od dva - 39:31.

19. minut - Dobrić posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 36:31. Holins pravi svoju treću ličnu grešku.

18. minut - Tri ofanzivna skoka i poeni Koprivice - 33:28. Tajm-aut zove Radonjić. Holins je polovičan sa penala - 33:29. Trojka Avramovića, najveća prednost Partizana - 36:29.

17. minut - Koprivica polovičan sa penala - 31:28.

16. minut - Tehnička za Dejana Radonjića. Tražio je faul Madara nad Ivanovićem. Publika je trenera Zvezde zasula raznim predmetima u trenutku kada je raspravljao sa sudijama. Panter je precizan sa linije penala - 28:28. Panter potom pogađa za dva, njegov 11. poen - 30:28.

15. minut - Ledej je zaradio treći faul, a Dobrić sa penala pogađa jedno od tri slobodna bacanja - 27:28.

14. minut - Smailagić prikucava promašaj pantera - 27:27.

13. minut - Lesor posle promašaja i ofanzivnog skoka za novo izjednačenje - 25:25. Dobrić sa linije penala precizan, njegovih osam poena - 25:27.

12. minut - Dobrić novom trojkom donosi prednost Zvezdi - 21:23. Madar za novo izjednačenje - 23:23. Dobrić je prošao kroz odbranu Partizana i poentirao - 23:25.

11. minut - Ivanović pogađa trojku za 21:20, a Željko Obradović već posle 35 sekundi poziva tajm-aut.

1. ČETVRTINA

10. minut - Madar pogađa za dva, najveća prednost crno-belih do sada - 21:16. Dobrić sa linije slobodnih bacanja smanjuje - 21:17.

9. minut - Pogodak Pantera - 19:16.

8. minut - Ledej sa linije penala pogađa 2/2 - 17:14. Lazarević se upisuje u listu strelaca - 17:16.

Kraći prekid meča kako bi se namestio rezultat na semaforu. Prekid je poremetio sjajan ritam utakmice u uvodnim minutama.

7. minut - Kalinić vraća trojku na trojku - 12:14. Panter sa devet metara pogađa - 15:14.

6. minut - Dobra asistencija Mitrovića, Davidovac je precizan - 9:11. Zek Ledej postiže trojku, svoju prvu a treću za Partizan - 12:11.

5. minut - Kuzmić pogađa za dva, Zvezda vodi - 6:7. Kuzmić iz dva pokušaja i odbojke postiže četiri vezana poena - 6:9. Panter prekida nalet Zvezde 7:0, pogađa pod faulom za dva. Precizan je u dodatnom bacanju - 9:9.

4. minut - Davidovac postiže prvu trojku za Zvezdu - 6:5.

Poznati glumac Bogdan Diklić i legenda Partizana Miško Marić na utakmici.

Bogdan Diklić, Miško Marić, Partizan, Pionir, grobari

2. minut - Mur pogađa dve vezane trojke - 6:2.

1. minut - Kalinić dvojkom otvara meč - 0:2. Dalas Mur trojkom donosi Partizanu prvo vođstvo - 3:2.

Partizan je počeo sa petorkom: Mur, Panter, Zagorac, Ledej, Lesor. Crvena zvezda je počela sa petorkom: Volters, Holins, Davidovac, Kalinić, Kuzmić.

- Žestok doček za košarkaše Crvene zvezde, na parket su pala dva topovska udara i mnoštvo upaljača i raznih predmeta.

- Ovacije za Duška Vujoševića

- Sat vremena pre početka utakmice hala "Aleksandar Nikolić" je bila popunjena skoro do poslednjeg mesta

Grobari, Partizan, Pionir
01:00

VELIKA GUŽVA ISPRED PIONIRA: Grobari u velikom broju stigli na treći meč finalne serije sa Zvezdom

Isti timovi, ista dvorana, ali promena na tribinama.

Ukratko, tako bi mogao da se najavi treći meč finalne serije ABA lige između Partizana i Crvene zvezde koji se igra od 20.30 časova.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Hala: Aleksandar Nikolić

Kapacitet: 8.000

Sudije: Matej Boltauzer (Slo), Uroš Nikolić (Srb), Milan Nedović (Slo)

PARTIZAN: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić. Trener: Dejan Radonjić

Ovog puta u hali "Aleksandar Nikolić" preovladavaće crno-bele boje. Partizan je domaćin u situaciji kada je rezultat 2:0 u korist Crvene zvezde. Crveno-belima nedostaje jedna pobeda za titulu, pa je jasna želja domaćina da produži seriju pobedom pred svojim navijačima.

Iako su košarkaši ti o kojima treba da se priča, prethodnih dana u prvom planu su bile sudije i navijači.

Trener crno-belh, Željko Obradović je pred duel kratko i jasno poručio:

"Utakmica broj tri. Znamo da Zvezda ima ogromnu prednost od 2:0 i mi moramo da damo sve od sebe kako bi dobili utakmicu i nastavili finale", naglasio je Obradović.

Uoči meča u "Crno-belom Pioniru", kapiten Parnog valjka, Rade Zagorac je izjavio:

"Mislim da je serija do sada bila kvalitetna, kada su u pitanju košarkaške stvari. Mislim da se nadmeću dve jako dobre ekipe koje neguju malo drugačiji stil igre. Nema tu prostora za velike promene između utakmica. To su male finese, tako će biti i ovog puta i mi se spremamo za treću utakmicu", istakao je Zagorac.

Ovo će biti 6. meč dva tima ove sezone, jedini poraz ekipa Crvene zvezde doživela je upravo kao "gost" u hali Aleksandar Nikolić u ligaškom meču aba takmičenja.

Trener Dejan Radonjić: "Očekuje nas teška utakmica u sredu uveče ovoga puta pred protivničkim navijačima. Želimo da odigramo još jedan dobar meč, za to je potrebno da budemo čvrsti, skoncentrisani i odgovorni u oba pravca".

Kapiten Branko Lazić: "Serija se uslovno rečeno seli na teren rivala, u hali koju odlično poznajemo ali pred protivničkim navijačima. Moramo da odigramo još jednu dobru, čvrstu utakmicu u kojoj će biti potrebno da budemo odgovorni, skoncentrisani, mirni i da dobro delujemo na obe strane terena. Ulazimo u ovaj meč kao da nemamo prednost sa željom da odigramo dobru utakmicu".

Ukoliko bude potrebe četvrti meč na programu je u petak od 18.30 časova, a eventualni peti meč (majstorica) zakazana je za ponedeljak u 20 časova.