ZVEZDA SLOMILA BUDUĆNOST POSLE DRAME: Crveno-beli nakon ROVOVSKE BORBE savladali Podgoričane i spremno čekaju Panatinaikos!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu ekipu Budućnosti sa 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14) u derbi meču drugog kola ABA lige.

Crveno-beli sada imaju skor 2:0, dok je tim iz Podgorice doživeo prvi poraz u novoj sezoni regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Ben Bentil sa 16 poena, Filip Petrušev i Luka Mitrović su dodali po 15 poena, dok je Džon Holand postigao deset.

Miroslav Raduljica, koji je debitovao u crveno-belom dresu, utakmicu je završio sa sedam poena.

U redovima Budućnosti najbolji je bio Igor Drobnjak sa 19 poena i on je ujedno bio i jedini sa dvocifrenim učinkom.

Kenan Kamenjaš, Petar Popović i Kameron Rejnolds su postigli po osam poena.

Košarkaši Zvezde će u narednom kolu ABA lige gostovati Cedevita Olimpiji, dok će Budućnost dočekati skopski MZT.

1 / 10 Foto: Starsport

KRAJ MEČA!

Četvrta četvrtina:

40. minut - Popović pogađa za potpunu dramu 67:65. Bentil siguran sa penala 69:65 . Verovatno prelomni poeni na meču.

39. minut - Adams postiže prve poene na meču sa linije slobodnih bacanja 67:61

38. minut - Bentil sa penala za + 6 za Zvezdu 65:59, Popović vraća takođe sa penala 65:61

37. minut - Sjajna akcija gostiju, Kuridža za Vajta 61:59

37. minut - Holand postiže jako važnu trojku 61:57

Zvezda

36. minut - Mitrović pogađa samo jedno bacanje 58:57

34. minut - Mitrović prekida lošu seriju Zvezde 57:57

34. minut - Sjajna asistencija Kuridže za Apića, izjednačenje 55:55. A potom fantastični Drobnjak gosti vode 55:57

32. minut - Lazić postiže poene za goste 55:53, Budućnost se potpuno vratila u meč

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Trojka neverovatnog Drobnjaka, njegov 20 poen 55:51

30. minut - Velika borba u Pioniru, teško se postižu poeni. Lazić siguran sa linije slobodnih bacanja, a potom Kuridža uzvraća istom merom 55:48

28. minut - Raduljica polovičan sa penala 53:46

27. minut - Sjajan flouter Rejnoldsa, Budućnost se ponovo vraća 52:46. Tajm -aut Zvezda

26. minut - Drobnjak prekida loše minute Podgoričana 51:42

24. minut - Ponovo Petrušev najpre iz reketa, a potom i polovičan sa penala 49:40

23. minut - Petrušev postiže trojku, 46:38

22. minut - Rejnolds postiže prve poene u nastavku, trojka 43:38

21. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Sjajni Bentil ponovo pogađa, potom Rejnolds za tri 41:33

- Meč je na kratko prekinut jer su navijači Zvezde vređali sudiju Javora, pa je kapiten Branko Lazićbio prinuđen da ih zamoli da se smire

Zvezda

18. minut - Holand postiže nove poene sa distance 37:29

16. minut - Fantastičan flouter Apića na isteku napada Budućnosti 35:29

15. minut - Trojka Džona Holanda 32:27, pa Bentil nakon promašaja Kamenjaša ponovo trojka 35:27. Budućnost tajm-aut.

14. minut - Sjajan poen Petruševa nakon finte uz faul 27:25

12. minut - Sjajni Drobnjak izuzetno raspoložen vezuje četiri poena sa linije slobodnih bacanja 24:23

11. minut - Lazarević siguran sa penala 24:19

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Raduljica pogađa sa penala, a potom nova trojka Drobnjaka 20:19

9. minut - Trojka Drobnjaka, 18:16

8. minut - Mni serija Budućnosti 16:13. Tajm-aut Zvezda

7. minut - Hejns pogađa uz faul, potom novo atraktivno zakucavanje Zvezde, Lazarević na asistenciju Holanda 14:7

Zvezda

6. minut - Fantastično zakucavanje Holanda 12:4. Tajm-aut Budućnost

5. minut - Već sedmi poen Bentila, uzvraća Kuridža sa druge strane 9:4

3. minut - Trojka Bentila, pa isti igrač pogađa nakon kontre 7:2

2. minut - Mitrović postiže prve poene na meču 2:0

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Budućnost u derbi meču 2. kola ABA lige.

U 1. kolu obe ekipe su bile ubedljive na startu. Zvezda je na svom terenu savladala MZT sa 87:67, dok je Budućnost bila ubedljiva protiv Splita 94:59

Trener košarkaša Crvene zvezde Vladimir Jovanović rekao je da se nada da će igrači sprovesti planove u delo u meču protiv Budućnosti, a navijače je pozvao da dodju u velikom broju i pruže podršku timu.

"Međutim, znaju se naše ambicije, želimo da odigramo dobru utakmicu imamo naše planove, i nadam se da ćemo ih sprovesti u delo na terenu. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i pruže nam preko potrebnu podršku u važnoj utakmici u kojoj ćemo igrati bez Nedovića (Nemanja) i Dobrića (Ognjen)", rekao je Jovanović, preneo je klupski sajt.

Vladimir Jovanović, Branko Lazić

Jovanović je dodao da je meč protiv Budućnosti derbi kola, kao i da njihov rival ima visoke ambicije i u ovoj sezoni.

"Imali su sedam dana da se na miru pripreme za ovu utakmicu i sigurno motivisani dolaze u Beograd. Mi sa druge strane imamo samo jedan trening za oporavak i pripremu ove utakmice", istakao je on.

Vlado Jovanović, Vlada Jovanović, Vladimir Jovanović

Sa druge strane trener Budućnosti Vladimir Jovanović ističe da je domaći sastav popunjen na svim pozicijama.

"Jako zahtevna utakmica protiv tima koji je sastavljen od velikog broja iskusnih igrača na svim nivoima. Imaju povrede, ali nemaju problem sa rosterom, jer na svakoj poziciji imaju dva, ili više košarkaša", naglasio je Jovanović.

Prvi uslov za dobar rezultat je odgovor na Zvezdinu energiju...

"Moramo da odgovorimo na kontakt i čvrstinu koju Zvezda ima duži niz godina. Ako u tome uspemo, imamo šansu da igramo protiv njih", naglasio je Jovanović.