PARTIZAN PONOVO IZGUBIO DOBIJENO: Crno-beli pred VATRENIM Grobarima nakon pravog TRILERA poraženi od Milana u prepunoj Areni!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Milana sa 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18) u utakmici trećeg kola Evrolige.

Crno-beli su doživeli i treći poraz u povratničkoj sezoni u Evroligi, dok italijanski tim sada ima skor 2:1.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Zek Ledej sa 23 poena, a pratili su ga Matijas Lesor sa 12 poena i 10 skokova i Jam Madar sa 10 poena.

Kod Milana se izdvojio Ševon Šilds sa 25 poena.

Partizan je sjajno počeo meč i posle nešto više od pet minuta igre imao je dvocifrenu prednost (13:2), ali je Milan u finišu prve deonice trojkama Berona i Tomasa prišao na četiri poena zaostatka (21:17). Medjutim, crno-beli su odgovorili na isti način i trojkama Madara i Pantera uz zvuk sirene stigli do vodjstva od 27:17.

Italijanski tim je, predvođen Dejvisom, do polovine druge četvrtine prišao na samo poen zaostatka (35:34), ali je tada Andjušić vezao dve trojke čime je Partizan odbio nalet Milana. Posle trojke Madara u finišu tog dela igre, Partizan je ponovo imao plus 11, a na veliki odmor je otišao sa osam poena viška na svom kontu - 49:41.

Partizan

Ekipa Etorea Mesine je mnogo bolje počela drugo poluvreme, iskoristila je "prazne" minute crno-belih i stigla do prvog vodjstva na utakmici (50:49). Seriju gostiju trojkom je prekinuo Ledej, koji je potom vezao još sedam poena i vratio prednost na stranu domaćeg tima (59:55).

Milan je odbranio nekoliko napada i uspeo je da na poslednji odmor ode sa plus jedan (62:61), ali je Partizan nošen sjajnom atmosferom u Areni četvrtu deonicu otvorio serijom 10:0 i posle tri i po minuta vodio sa 71:62.

Međutim, odgovorio je Milan serijom 7:0, nakon čega je usledila uzbudljiva završnica u kojoj se bolje snašao gostujući tim.

Partizan će u narednom kolu Evrolige dočekari Virtus iz Bolonje, dok će Milano gostovati minhenskom Bajernu.

1 / 19 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Dejvis sa penala 73:76

39. minut - Vode gosti sa penala 73:74

38. minut - Egzum pogađa 73:69, ali Pangos vraća za tri 73:72

37. minut - Velika borba u ovim momentima, dobre odbrane na obe strane.

36. minut - Šilbs trojka 71:67

Partizan

35. minut - Gosti sa penala postižu prve poene u poslednjoj četvrtini 71:64

34. minut - Partizan u seriji 10:0, trojka Egzuma 71:62

33. minut - Pogađa i Lesor 68:62

32. minut - Neverovatni Ledej nova trojka 66:62 . Postigao je 23 poena za sada, šutirajući trojke 5 od 5.

31. minut - Naneli postiže poene za Partizan 63:62

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Fantastični Ledej 61:62 , on je postigao sve poene za Partizan u trećoj četvrtini, NEVEROVATAN PODATAK!

29. minut - Beron pogađa trojku uz faul 59:62

28. minut - Meli pogađa za goste 59:58

27. minut - Ledej nosi Partizan u ovim momentima 57:55, pet vezanih poena

Partizan

25. minut - Nova serija Milana 52:55

24. minut - Trojka Ledeja u pravi čas 52:50

23. minut - Pangos pogađa trojku 49:48, pa potom i za dva, vode gosti prvi put na meču 49:50

22. minut - Bolji start Milana u nastavku 49:45

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Fantastični Madar nova trojka 49:38

19. minut - Sjajna asistencija Anđušiča za Lesora 43:36

18. minut - Nova trojka Anđušiča 41:34

17. minut - Velika borba na parketu u ovim trenucima dve mrtve lopte. Anđušić trojkom diže Arenu noge 38:34

15. minut- Nova trojka Bili Berona 33:30

Partizan

14. minut - Dejvis je nezaustavljiv 31:27, kao i Lesor 33:27

13. minut - Panter pogađa preko ruke 31:23

12. minut - Milano vezuje četiri poena 29:23

11. minut - Brendon Dejvis postiže prve poene u drugoj četvrtini 27:19

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Kakva trojka Pantera na isteku prve četvrtine 27:17

10. minut- Sjajno igra Jan Madar, trojka iz ćoška 24:17

10. minut - Milano se vraća u meč, Hofman pogađa za tri 21:17

9. minut - Papatreu za dva, vraća Beron za tri 21:14

8. minut - Šilds postiže trojku 19:11

7. minut - Madar postiže poene iz jako teške situacije 18:8

6. minut - Ludnica u Areni, Ledej postiže trojku 13:2

Partizan

5. minut - Sjajni Lesor pogađa iz reketa 10:2

5. minut - Lesor diže Arenu na noge najpre blokadiom pa zakucavanjem, odličan start Partizana 8:2. Mesina traži tajm-aut

4. minut - Meli postiže prve poene za goste, Ledej uzvraća 4:2

3. minut - Nakon serije promašaja sa obe strane Egzum sa penala postiže prve poene na meču 2:0

- Partizan je počeo u petorci Panter, Egzum, Papapetru, Ledej i Lesor

KK Partizan

1. minut - Utakmica je počela

- Fudbaleri Partizana došli su da podrže svoje kolege košarkaše u važnom meču.

Fudbaleri Partizana

- Hala je prema očekivanju ispunjena, veliko interesovanje vladalo je za ovaj meč

- Igrači oba tima izašli su na zagrevanje

1 / 4 Foto: Starsport

- Navijači Partizana u velikom broju stižu u Arenu. Policija je napravila prsten oko Arene, dvostruka kontrola, vrši se detaljan pretres, samo sa ulaznicama može da se priđe hali.

Košarkaši Partizana dočekuju Milano u utakmici 3. kola Evrolige.

Partizan je loše otvorio sezonu u Evropi i doživeo dva poraza na startu od Albe i Baskonije, oba na gostovanju.

Ovo će crno-belima biti prvi meč pred svojom publikom u Evroligi nakon više od osam godina, tačnije aprila 2014. godine, kada je u Top 16 fazi protivnik bio Žalgiris.

"Zadovoljni i srećni da konačno igramo u Evroligi pred našim navijačima. Nadamo se da će doći u velikom broju da podrže ekipu i da će ekipa reagovati na najbolji način a to je da proba da pruži svoj maksimum protiv tima koji je projektovan i ima ambiciju da ide na Fajnal for", rekao je trener Željko Obradović, u najavi meča.

Obradović je istakao da je italijanski tim pun kvalitetnih igrača, sa izvanrednim trenerom Etoreom Mesinom.

"Veliki je izazov ispred nas i moraćemo da mnogo toga uložimo, a pre svega verujemo u sebe da odigramo najbolju moguću utakmicu", dodao je on.

Etore Mesina

Sa druge strane trener Milana Etore Mesina startuje od paklene attmosfere u "Areni"

- Za nas je ovo prilika da se sretnemo sa dva igrača kao što su Kevin Panter i Zek Ledej koji su nam dali mnogo u prošlosti. Naravno, imamo najveće moguće poštovanje za Partizan i za trenera Obradovića. Znamo da nas očekuje jako težak meč u kome će biti najteže braniti se od njihovih prodora i njihove tranzicije u napadu. Drugi bitan element biće naša mogućnost da se adaptiramo na atmosferu koja će biti vrela - rekao je Etore Mesina.

Utakmica se igra u beogradskoj "Areni" sa početkom u 20.45h.