CRVENO-BELI SLOMILI PANTERE! Ivanović i Vildosa naneli prvi poraz FMP-u, za koji je Frejžer dao 27 poena

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u hali Aleksandar Nikolić rezultatom 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15) u okviru četvrtog kola ABA lige. Najbolji akteri u domaćem timu su bili bekovi, Crnogorac Nikola Ivanović i fantastični plejmejker iz Argentine Vildosa.

Ekipa iz Železnika bolje je otvorila meč i sredinom prve četvrtine stekla prednost zahvaljujući raspoloženima Valinskasu i Biču.

Konsolidovala se Zvezda u nastavku igre, domaćina su pokrenuli Vildoza i Ivanović što mu je i donelo stabilno vođstvo početkom druge deonice.

Zablistao je Nikola Ivanovića, pridružio mu se i Mitrović, pa je Zvezda posle prvog poluvremena stigla do zasluženog vođstva i dvocifrene prednosti.

KK Crvena zvezda

Zvezda je održavala pristojnu razliku sve do finiša treće četvrtine kada je FMP serijom 9:0 uspeo da smanji na samo četiri poena zaostatka početkom poslednje deonice.

Poenima Dobrića i Bentila, potom i Vildose, "crveno-beli" su ponovo "pobegli" na sigurnih 11 poena, usledio je odgovor FMP-a, ali sve je bilo gotovo posle slobodnih bacanja Nikole Ivanovića koji je bio i najbolji strelac Zvezde sa 22 poena.

Dvocifreni u domaćoj ekipi bili su još i Vildosa sa 14 i Mitrović sa 10 poena.

U FMP-u se posebno istakao Trent Frejžer sa 27 poena i šest asistencija, dok je Valinskas ubacio 10 poena.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina

Završen je meč, Crvena zvezda je nanela prvi poraz FMP-u u ABA ligi.

36. minut - Trojka Dženkinsa, ali ponovo na scenu stupa Vildosa - 80:69

35. minut - Nekadašnji igrač Panatinaikosa Bentil dobija petu ličnu grešku i to je hendikep za domaćina.

34. minut - Kakva je ovo trojka sjajnog Argentinca Vildose, šut preko Jankovića - 74:64

33. minut - Uz dosta sreće lopta dolazi do Dobrića, koji pogađa trojku - 71:64

31. minut - Početak poslednje deonice u znaku Denkinsa, topi se prednost crveno-belih i trender Vlada Jovanović odmah traži tajm-aut - 68:64

Treća četvrtina

Završena je treća četvrtina

30. minut - Završnica treće četvrtine u znaku Frejžera, koji postiže trojku i smanjuje prednost domaćina - 68:62

28. minut - Ivanović je ustao usamljen izvan linije za tri poena i lako pogađa, njegovih 20 poena - 68:55

26. minut - Odlična asistencija Frejžera prilikom izvođenja lopte i zakucavanje Stepanovića - 63:53

24. minut - Trojka Bentila, crveno-beli ubedljivi i na početku drugog poluvremena, ali uzvraća Frejžer- 59:49

21. minut - Počelo je drugo poluvreme u Pioniru, Ivanović nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja - 53:40

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme u Pioniru, Zvezda ima 11 poena prednosti

20. minut - Za kraj prvog poluvremene zakucavanje centra crveno-belih luke Mitrovića - 51:40.

18. minut - Nikola Ivanović iz slobodnih bacanja 6/6, pa postiže trojku za +16 za Zvezdu - 49:33

17. minut - Efektno zakucavanje Mitrovića iz kontranapada Zvezde - 41:33

14. minut - Košarkaš Zvezde Ivanović potvrđuje da je jedan od najboljih "penaldžija", ali je brzo usledila trojka Šaranovića - 32:28

12. minut - Poeni Holanda, posle asistencije Vildose, za vođstvo crveno-belih - 28:25

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina u Pioniru

10. minut - Tri poena Argentinca Vildose za izjednačenje, ali npotom Valiskas pogađa jedno slobodno bacanje - 24:25

9. minut - Martin je najbolje skočio pod košem FMP-a i poentirao za smanjenje prednosti gostiju - 21:24

7. minut - Trojka i Frejžera, ali uizvraća Holand- 17:22

6. minut - Trojka Litvanca Valinskasa za novo vođstvo FMP-a, pa potom i precizan šut za dva poena - 14:19

5. minut - Poeni Petruševa pod faulom i iskorišćeno slobodno vbacaanje za vođstvo Zvezde - 12:11

4. minut - Trojka Frejžera za vođstvo FMP-a, ali odmah istom merom uzvraća Dobrić. Međutim, ubrzo poentiraju Frejžer i Bič za vođstvo gostiju od +4 - 7:11

1. minut - Počela je utakmica u Pioniru, prvi posed ima Crvena zvezda i Bentil postiže prve poene za crveno-bele - 2:0

U četvrtom kolu ABA lige Crvena zvezda ć e na svom terenu dočekati neporaženi FMP. Početak utakmice je u 18 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Crvene zvezde posle dva neugodna poraza na turneji po Španiji od Baskonije i Real Madrida, ponovo se okreću obavezama u regionalnom šampionatu.

Panteri su do sada redom uspeli da savladaju Megu, Borac i Split u ABA ligi i to prilično uverljivo, a jedino gde su imali problema jeste gostovanje u Čačku, pošto je tu meč prelomljen tek u samoj završnici.

Sa druge strane, Zvezda je u ABA ligi uspela da dobije MZT i Budućnost, dok je okršaj protiv Cedevita Olimpije odložen zbog problema sa kovidom kod sastava iz Ljubljane.

U međusobnim susretima, crveno-beli se nalaze u seriji od čak 32 uzastopne pobede, što će reći da Panteri ponovo jure prekid ovog vrlo, vrlo neprijatnog niza.

Utakmicu će suditi Uroš Obrknežević, Vladimir Vesković i Marko Pecelj, svi dolaze iz Srbije.