ZVEZDA KONAČNO POBEGLA SA NULE: Vildoza je novi miljenik navijača! Crveno-beli u PAKLU Pionira SRUŠILI Bajern

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu u Evroligi ove sezone pošto su u Beogradu pobedili Bajern rezultatom 78:72.

Fantastični Luka Vildoza je još jednom pokazao da je veliko pojačanje za šampiona ABA lige.

Neverovatnom energijom, fantastičnim potezima i odlično popunjenim statističkim kolonama je vodio Zvezdu do prvog trijumfa u sezoni.

Meč je završio sa 20 poena, šest skokova i šest asistencija.

Jeste i promašio pet šuteva za dva (1/6) i četiri šuta za tri poena (4/8) i četiri izgubljene lopte, ali navijači u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić" neće mu sve to zameriti.

1 / 15 Foto: Starsport

Zvezda je odlično otvorila meč i stigla rano do 15 poena prednosti, međutim veliki pad je doveo do potpune rezultatske ravnoteže, pa čak i do preokreta. Na sreću to nije skupo koštalo crveno-bele za koje je prvu utakmicu odigrao Nemanja Nedović.

Povratnik na Mali Kalemegdan je ostavio veoma dobar utisak s obzirom na to da dugo nije igrao zbog povrede. Meč je završio sa 11 poena, a dvocifreni su bili još i Ben Bentil sa 12 poena i 13 skokova i Ognjen Dobrić sa 12 bodova.

Odličan doprinos za 15 minuta na parketu je imao Hasan Martin, a svoje dobre poteze su imali i Stefan Lazarević i Filip Petrušev.

U poraženom sastavu istakao se Vinston sa 18 poena, Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz su dodali 12, a Heris 10 poena.

Nakon pet utakmica Zvezda je pobegla sa dna i sada ima učinak od jedne pobede i četiri poraza. U narednom kolu će gostovati Monaku, a zatim sledi utakmica u Istanbulu protiv Fenerbahčea i dolazak Asvela u Beograd.

Bajern je ostao jedina ekipa bez pobede i ima pet poraza iz pet utakmica.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na Kurir sportu.

Crvena zvezda - Bajern 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15)

IV četvrtina:

40. minut - Kraj meča! Crvena zvezda je stigla do prve pobede u sezoni!

39. minut - 78:72 - Nije pogodio Martin, zatim ni Bentil, ali ni Vajler-Beb.

Lučić je pogodio oba bacanja, a poentirao je i nakon što je Dobrić pogrešio i to uz prekršaj Ognjena Dobrića.

Nedović je pogodio oba bacanja.

38. minut - 76:67 - Lučić i Obst nisu pogodili trojku, a na drugoj strani Bentil je zakucao nakon ofanzivnog skoka i erupcija u Pioniru.

Poslednji tajm-aut Trinkijerija.

37. minut - 74:67 - Ispala je lopta Petruševa i poeni Lučića. Tajm-aut Jovanovića.

Urodila je pauza plodom, pošto je Martin stigao do poena.

36. minut - 72:65 - Nakon duže pauze zbog pregledavanja snimka i problema sa satom Dobrić nije pogodio trojku.

Izvukao je potom Vinston tri slobodna bacanja što je izazvalo negodovanje navijača. Pogodio je sva tri bacanja Vinston.

35. minut - 72:62 - Odlična odbrana Crvene zvezde, Petrušev je odradio dobar posao. Na drugoj strani je promašio šut za dva poena, a nakon ofanzivnog skoka Lazarevića još jednom je bio neprecizan.

Još bacanja na drugoj strani - oba puta je bio precizan Heris.

34. minut - 72:60 - Odličan potez Petruševa i njegovi poeni, a onda i ukradena lopta Markovića. Šteta što je potom promašio trojku.

Nakon kratkog odmora VIldoza je ponovo na parketu.

33. minut - 70:60 - Odlična reakcija Nedovića i ukradena lopta nakon čega je Dobrić poentirao.

Volden je promašio trojku, a Bentil uhvatio osmi skok.

32. minut - 68:57 - Dobrić! Trojka, njegova druga na meču i Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost.

31. minut - 65:57 - Serija promašaja na startu poslednje deonice na obe strane.

III četvrtina:

30. minut - 65:57 - Martin je pogodi osamo jedno bacanje nakon faula Herisa.

Faul Bentila 14 sekundi do kraja treće četrvtine. Volden je pogodio jedno od dva bacanja, a četvrtinu je poenima završio sjajni Vildoza koji je stigao do 20 poena.

29. minut - 61:56 - Treća trojka Vildoze, ovog puta u ranoj fazi napada.

Crvena zvezda, Zvezda, Bajern

Zatim i greška Herisa koju je kaznio Bentil pogotkom iz teške pozicije.

28. minut - 56:56 - Za čas se Bajern vratio u igru. Nakon Voldena, trojku je pogodio i Vajler-Beb. Tajm-aut je tražio Jovanović.

Nije pauza donela poene crveno-belima pošto je Bentil promašio šut za dva poena, ali je odmah uhvattio skok nakon promašaja Jaramaza.

27. minut - 56:53 - Rubit je napravio sebi dobru poziciju ali je potom promašio zicer, što je kaznio Lazarević uz asistenciju Petruševa.

Na drugoj strani se u strelce upisao Kori Volden, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, a Petrušev je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

Izgleda da se Volden razigrao... njegova trojka.

26. minut - 53:48 - Faul Herisa u napadu, Holand je bio dobro postavljen, a veliku, rovosku borbu prekinuo je televizijski tajm-aut.

Poeni Nedovića preko ruke, odmah nakon pauze i čim je nastavljena igra Trinkijeri traži tajm-aut.

25. minut - 51:48 - Izblokiran je Vildoza, a onda je Holand napravio faul u napadu. Niko ne može do koša u ovim trenucima, pa ni Bonga koji je promašio trojku.

Konačno je ipak promenjen rezultat. Vildoza je pogodio oba bacanja.

24. minut - 49:48 - Bonga nije pogodio, ali je Holand izgubio loptu nakon defanzivnog skoka.

Nekoliko loših napada na obe strane. Sada je i Vildoza pogrešio, ali je Zvezda odigrala odličnu odbranu i sačuvala koš još jednom.

Crvena zvezda, Bajern, Zvezda

23. minut - 49:48 - Prvi poeni Petruševa na utakmici i to sa linije slobodnih bacanja.

Sam je bio Vajler-Beb u uglu što je iskoristio da pogodi trojku. Vildoza u narednom napadu nije uzvratio, ali je lopta stigla do košarkaša domaće ekipe, a Petrušev je opet dobio dva slobodna bacanja. Pogodio je ovog puta samo jedno.

22. minut - 46:45 - Dobra odbrana crno-belih, ali potom i nesporazum Markovića i Petruševa.

Vinston potom nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu i stiže do 15 poena.

21. minut - 46:43 - Eksplodirao je Pionir! Strašno zakucavanje Džona Holanda na startu drugog poluvremena!

II četvrtina:

20. minut - 44:43 - U poslednjoj sekundi napada Vinston je fantastičnim potezom stigao do poena.

Na drugoj strani trojka Nedovića iz velike daljine.

Crveno-beli su uspeli da se vrate nakon izuzetno lošeg početka četvrtine i uspela je da izbori prednost na poluvremenu.

Vildoza je predvodio Crvenu zvezdu sa 12 poena i četiri asistencije, dok se Vinston istakao sa 13 poena kod gostiju koji su pogodili 18 od čak 25 slobodnih bacanja, dok je domaćin imao 10 od 11.

19. minut - 41:41 - Nesporazum Dobrića i Nedovića. Lopta je vraćena preko polovine terena.

Holand je prvi put ušao u igru i odmah je faulom poslao Jaramaza na liniju slobodnih bacanja, a srpski bek je dva puta pogodio.

Fauliran je i Nedović koji je preko penala stigao do četvrtog i petog poena.

Koliko slobodnih bacanja za goste... Jaramaz je ovog puta imao polovičan uspeh, a na drugoj strani Vildoza je pogodio drugu trojku.

18. minut - 36:38 - Odbranila se Zvezda, ali je Vildoza nakon toga izblokiran. Heris je zatim pogodio oba bacanja.

Veliki promašaj Dobrića za tri poena, ali je trojku promašio i Jaramaz.

17. minut - 36:36 - Prvi poeni Nedovića otkako se vratio u Zvezdu!

16. minut - 34:36 - Pogađa Rubit nakon ofanzivnog skoka, a posle promašaja Petruševa sa distance, Vinston je pogodio trojku za prvu prednost gostiju.

15. minut - 34:31 - Šteta... odbranila se Zvezda, ali je onda Ivanović pogrešio, a odmah i napravio faul čime nije zaustavio Vinstona da poentira. Pogodio je Vinston i dodatno bacanjeza 32:31.

Na drugoj strani Vildoza je zabeležio treću asistenciju, a Martin šesti poen.

14. minut - 30:28 - Problemi za crveno-bele u organizaciji napada. Marković je izgubio loptu, Lučić iz kontre zakucao, a Jovanović tražio tajm-aut.

Konačno poeni crveno-belih... Dobrić je odličnim potezom obezbedio sebi dva poena.

13. minut - 30:26 - Promašaji Lazarevića, Marković i Dobrića za tri poena u istom napadu. Nisu crveno-belima pomogla ni dva ofanzivna skoka.

U potpunosti su se vratili gosti zahvaljujući Vinstonu koji je pogodio sva tri slobodna bacanja nakon što je fauliran pri šutu za tri poena.

12. minut - 30:23 - Heris vezuje sada dobre poteze i poene. Pogodio je dva puta za dva poena, a dobio je i dodatno slobodno bacanje koje nije pogodio.

11. minut - 30:19 - Već u prvom napadu druge četvrtine Heris je dobio slobodna bacanja nakon faula Lazarevića. Heris je oba puta pogodio, a Lazarević se odmah iskupio pošto je poentirao nakon ofanzivnog skoka.

I četvrtina:

10. minut - 28:17 - Petruševu je dosuđen faul nad Rubitom koji je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje.

Crvena zvezda, Zvezda

Vildoza i Bentil nisu pogodili za dva poena, ali nije ni Vajler-Beb.

Bentil je fauliran nakon skoka u odbrani, a pogodio je zatim oba bacanja i time praktično stavio tačku na prvu četvrtinu.

9. minut - 26:16 - Blokada Martina, ali i faul, pa je Rubit dobio nova slobodna bacanja. Ovog puta je promašio prvo i pogodio drugo.

Izgubio je potom loptu Vildoza, a u kontranapadu je Vinston pogodio uz faul, nakon čega je Vladimir Jovanović tražio tajm-aut. Posle kratke pauze Vinston je promašio dodatno bacanje.

Nije Vildoza uspeo da poentira, ali je fauliran pa je dobio priliku da sa linije penala poboljša učinak. Oba puta je bio precizan.

8. minut - 24:13 - Rubit oba puta precizan, zatim Martin samo jednom sa linije slobodnih bacanja.

Vimberg je na drugoj strani promašio trojku, a isto je potom učinio i Nedović.

7. minut - 23:11 - Vildoza! Trojka Argentinca koji briljira večeras! Na parketu je nakon tajm-auta Trinkijerija po prvi put i Nemanja Nedović.

Jaramaz je promašio prvo i pogodio drugo bacanje.

Nije Petrušev pogodio šut za dva poena, na drugoj strani je Rubit poentirao.

6. minut - 20:8 - Martin je blokirao Cipsera, a ekspresno je Vildoza na drugoj strani stigao do četvrtog poena na utakmici.

Cipser je potom izgubio loptu, a onda fenomenalna akcija Vildoza za Martina koji je zakucao uz faul i zatim pogodio dodatno bacanje.

5. minut -15:8 - Cipser pogađa drugu trojku na utakmici. Uzvraća Bentil svojom drugom trojkom, a nakon prekršaja Vildoze vreme je za prvi televizijski tajm-aut.

4. minut - 12:5 - Marković je dobio udarac u lice, ali mu je tom prilikom sviran faul. Sudije su pogledale situaciju i odlučile da dosude nesportski faul Vajler-Bebu.

Plejmejker Zvezde je morao da napusti teren zbog posekotine, a slobodna bacanja umesto njega je precizno izveo VIldoza.

Dobrić je nakon toga promašio trojku, ali nakon skoka Mitrovića je ipak stigao do poena.

Peh i za Mitrovića... dobio je udarac u nezgodno mesto.

3. minut - 8:5 - Dobrić je zaustavljen. Blokirao ga je Gilespi, a na drugoj strani Zipser je pogodio trojku.

Lepi potezi Mitrovića i njegovi poeni za 8:5.

Ben Bentil, Crvena zvezda

2. minut - 6:2 - Odbranila se Zvezda, a onda je i Bentil pogodio trojku. Nije Bongha uspeo da vrati.

1. minut - 3:2 - Utakmica je počela napadom Bajerna i faulom Gilespija u napadu.

Dobrić na drugoj strani pogađa trojku, a navijači su se potom uzalud obradovali blokadi Mitrovića jer su sudije dosudile faul. Gilspi je pogodio oba slobodna bacanja.

Nije zatim Lazarević pogodio šut sa distance.

Stefan Marković, Stefan Lazarević, Ognjen Dobrić, Luka Mitrović i Ben Bentil, čine startnu petorku domaće ekipe.

Nemanja Nedović se ipak našao u protokolu i odradio je zagrevanje sa igračima. Ovo je prvi put da je bek u sastavu za jednu utakmicu otkako je potpisao ugovor sa Crvenom zvezdom.

Zvezda će protiv ekipe iz Minhena igrati Džejlena Adamasa i Dalibora Ilića, a u protokolu je i Ben Bentil čiji nastup bio pod znakom pitanja.

Bentil je najbolji igrač ekipe sa Malog Kalemegdana ove sezone i u Evroligi beleži 14,8 poena, 4,8 skokova i po jednu asistenciju i ukradenu loptu po utakmici.

Ben Bentil

S obzirom na to da su ove dve ekipe jedine bez trijumfa u dosadašnjem toku takmičenja, nakon ovog meča ostaće samo jedan klub na nuli u koloni namenjenoj za trijumfe.

"Bajern je rezultatski u situaciji istoj kao i mi, biće jako motivisan da prekine negativni niz. I mi imamo svoje ambicije, igramo na domaćem terenu, pred našom publikom. Nadam se da ćemo pre svega biti zdravi i spremni. Ako tako bude, igraćemo sigurno sa velikim požrtvovanjem i energijom", rekao je Vladimir Jovanović, trener Crvene zvezde.

Crveno-beli su vezali poraze od Efesa, Baskonije i Real Madrida dok je u dvorani "Aleksandar Nikolić" još u drugom kolu Panatinaikos bio bolji.

"Sva tri poraza na gostovanjima pretrpeli smo sa razlikom većom od realne. To je ostavilo negativan utisak i kod nas i u javnosti, iako smo u svim tim utakmicama imali realnih problema, izostanke važnih igrača, što smo pokušavali da nadoknadimo. Protiv Panatinaikosa smo ostali bez trojice igrača iz spoljne linije, praktično smo bili prinuđeni za druga rešenja i taktičke ideje. Opet, da nam sada neko ponudi pet razlike na minut i 50 sekundi do kraja, svaki put bismo prihvatili. Pravili smo neke greške i doživeli poraz. To je košarka, to je život. Verujem da će se to vratiti u nekim drugim situacijama", dodao je Jovanović.

Vladimir Jovanović

Sa druge strane, Bajern je izgubio od Fenerbahčea, Virtusa, Barselone i Milana, a trener Andrea Trinkijeri očekuje težak meč.

"Očekujem tešku utakmicu u jednoj od istorijski najpoznatijih dvorana u Evropi, ali svakako dolazimo sa ambicijama. Svesni smo izazova koje ovaj susret nosi, u sličnoj situaciji smo bili i prethodne sezone. Moramo da se fokusiramo na stvari koje možemo da kontrolišemo, a to je kako ćemo da nastupimo i kako da izvedemo neke stvari", rekao je Trinkijeri.