PREPOROĐENA ZVEZDA RUŠI REDOM: Crveno-beli RAZBILI Virtus i nastavili pobednički niz, FANTASTIČNI Dobrić i Vildoza!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Virtusa iz Bolonje sa 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19), u utakmici 11. kola Evrolige.

Najbolji učinak u ekipi Zvezde imao je Ognjen Dobrić sa 20 poena, Luka Vildosa je postigao 16 poena, uz pet asistencija, a po 12 poena su dodali Luka Mitrović (pet skokova) i Ben Bentil (četiri skoka).

U italijanskoj ekipi bolji od ostalih je bio Mam Žaite sa 15 poena, uz devet uhvaćenih lopti, dok su Nikolo Manijon i Džordan Miki dodali po 11 poena.

Zvezda ima skor od pet pobeda i šest poraza, a Virtusu je ovo bio sedmi poraz u 11 utakmica.

Virtus je bolje krenuo i već posle tri i po minuta je vodio sa sedam poena razlike (4:11). Zvezda je u nastavku trojkom Vildose smanjila na minus jedan (11:12), da bi Virtus zatim otišao na prvu dvocifrenu prednost (13:23).

Zvezda

Zvezda je 0,7 sekundi pre kraja prve četvrtine smanjila rezultat na 17:23, nakon što je loptu izveo Stefan Marković, a najviši u skoku ispod koša je bio Filip Petrušev.

Početak druge deonice pripao je Virtusu, koji ponovo dolazi do plus 10 (17:27), ali su crveno-beli uhvatili priključak i četiri minuta pre kraja poluvremena trojkom Vildose prilaze na 33:34.

Do prve prednosti posle početka meča Zvezda dolazi košem Dobrića minut i 37 sekudni pre kraja (38:37), a domaći tim je potom sačuvao vodjstvo i na odmor odlazi sa 42:41.

Zvezda je zaigrala bolje početkom treće četvrtine i trojkom Branka Lazića dolaze do plus šest (52:46).

Nastavila je domaća ekipa sa dobrom igrom, koja je krunisana preciznim šutem sa distance Dobrića u poslednjem napadu treće četvrtine (67:55). Crveno-beli su u prve tri deonice imali osam postignutih trojki iz 17 pokušaja.

Poslednja četvrtina protekla je u odličnoj igri Dobrića, koji je svoj tim vodio do četvrte vezane pobede u Evroligi.

Zvezda u sledećem kolu gostuje Partizanu, a Virtus Olimpijakosu u Pireju.

1 / 6 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Meč je završen , nova pobeda Crvene zvezde četvrta uzastopna pobeda u Evroligi

39. minut - Malo opuštanje Zvezde 81:68

37. minut - Hasan Martin iz reketa 81:64

36. minut - Raspucala se Zvezda i Bentil pogađa za tri 79:63

35, minut . Fantastični Dobrić 20 poen, nova trojka 76:60

34. minut - Dobrić pogađa 73:60,

33. minut -Hasan Martin pogađa nakon asistencije Markovića 71:58

32. minut - Dobrić pogađa nakon prodora 69:58

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Dobrić pogađa trojku za kraj četvrtine 67:55

29. minut - Pogađa Mitrović nakon kontre 64:55

28. minut - Dobrić je vezao 4 poena 62:55

27. minut - Jeftina greška Zvezde, kažnjava Heket trojkom 58:55

26. minut - Vildoza nastavlja gde je stao 58:50

Zvezda

25. minut- 56:48, pogađa i Stefan Marković. Skariolo traži tajm-aut

24. minut - Fantastična asistencija Mitrovića za Dobrića 54:48

23. minut - Lazić pogađa za tri - 52:46, Zvezda ima najveću prednost do sada +6

22. minut - Bentil pogađa za tri poena - 47:44

21. minut - Počelo je drugo poluvreme u Pioniru

Zvezda

Druga četvrtina:

20.minut - Kraj prvog poluvremena, 42:41

19. minut - Dobrić pogađa uz faul za prvo vođstvo Zvezde 38:37. Dobrić promašuje dodatno bacanje, ali Bentil pogađa nakon ofanzivnog skoka 40:37

17. minut - Menion pogađa za tri i čuva prednost Virtusa 33:37

16. minut - Nova trojka sjajnog Vildoze, treća vezana 33:34

Zvezda

14. minut - Bentil je pokupio ofanzivan skok, vratio se za Vildozu koji pogađa trojku 27:29

13. minut - Sjajni poeni u Pioniru, najpre Belineli težak šut, potom Dobrić posle prodora 24:29

12. minut - Pogađa Vims, Holand vraća za tri, 20:27

11. minut - Potencijalni problem za Zvezdu, Vildoza druga lična greška, 17:25

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Nedović prekida seriju gostiju 15:23, Potom u poslednjem napadu na 0, 7 desetinki do kraja sjajna asistencija Nedovića iz auta za Petruševa koji spušta loptu u koš 17:23 na kraju prve četvrtine

8. minut - Tvrda utakmica u Pioniru, gosti se bolje snalaze za sada, 13:18, Kordinie pogađa.

6. minut - Pogađa Petrušev iz reketa 8:12. potom Vildoza za tri 11:12

Zvezda

5. minut - Pogađa Vildoza nakon prodora 6:11

4. minut - Bolji početak gostiju serija 6:0, Ivanović mora da reaguje tajm-aut 4:11

2. minut - Bentil raspoložen na startu postiže prva četiri poena za za crveno-bele 4:5

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Virtus u utakmici 11. kola Evrolige.

Crveno-beli igraju kao preporođeni od dolaska novog trenera Duška Ivanovića i vezali su pet pobeda od kojih tri u Evroligi, plus pobedu u večitom derbiju nad Partizanom koja je ulila dodatno samopouzdanje ekipi.

Duško Ivanović

Trener Duško Ivanović pred ovaj meč je rekao njegov tim pre svega mora da poštuje rivala:

Moramo da budemo svesni na prvom mestu da moramo da nastavimo da igramo kao što smo igrali do sada. Dakle, da poštujemo protivnika i da damo naš maksimum. Da igramo kako mi hoćemo, a ne kako protivnik želi. Virtus je ekipa koja želi da kontroliše ritam, koja igra taktički, mogu da igraju brzo, pa da uspore ritam. Traže slabosti u odbrani protivnika i moramo da se prilagodimo tome“ rekao je kratko o narednoj utakmici i protivniku Duško Ivanović.

Miloš Teodosić, Serđo Skariolo, Virtus

Sa druge strane trener Virtusa Serđo Skariolo oprezan je pred ovaj meč.

"Zvezda je u dobroj formi, nisu izgubili otkako im je trener Duško Ivanović i mislim da je jedan od ključnih faktora dolazak sjajnog igrača Luke Vildose. Idemo u Beograd svesni da moramo kontrolisati svoje emocije i broj grešaka svesti na minimum. Igramo protiv izvrsne odbrane, moramo strpljivo birati prave situacije za šut bez davanja rivalu šanse za tranziciju", rekao je Skariolo.

Virtus u Beograd stiže oslabljen neigranjem Semija Odželeja, Toka Šengelije, Lea Menala i Avudua Abasa, a neće biti ni nedavno suspendovanog Miloša Teodosića.

I Zvezda i Virtus trenutno imaju skor 4-6 i nalaze se na deobi 11. mesta koliko ima i Panatinaikos.

Utakmica se igra u hali " Pionir" sa početkom u 18h.