ZVEZDA PROŠLA I KROZ PODGORICU: Studenti mučili crveno-bele, pa RAZBIJENI u finišu!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Podgorici Studentski centar sa 92:76 (26:21, 23:18, 19:28, 24:9), u utakmici devetog kola ABA lige.

Zvezdu su predvodili Nemanja Nedović sa 16 poena, Bendžamin Bentil sa 14 i Branko Lazić sa 13 poena. Filip Petrušev dodao je 10 poena i četiri skoka, a Stefan Lazarević devet poena.

U crnogorskom timu najefikasniji su bili Loren Džekson sa 15 poena uz osam asistencija, Flečer Megi sa 14 poena i Tomislav Ivšić sa 11 poena uz šest skokova.

Posle devet kola u regionalnom takmičenju Zvezda ima sedam pobeda i poraz uz utakmicu manje, a Studentski centar četiri pobede i pet poraza.

U narednom 10. kolu, Zvezda će u subotu dočekati Mornar, a Studentski centar će kao gost igrati protiv Budućnost

Zvezda je tako pod novimm trenerom Duškom Ivanovićem zabeležila i sedmu uzastopnu pobedu.

Crveno- beli u ABA ligi imaju skor 7-1 uz meč manje, a Studentski centar je na 4-5.

Studenti

Četvrta četvrtina:

Zvezda je dodala gas u poslednjoj četvrtini i brzo došla do dvocifrene prednosti 67:77

Potpuna demonstracija sile crveno-belih u poslednjih 10 minuta, čak 17 poena prednosti, 71:88, sve je rešeno Zvezda će zabeležiti novu pobedu.

Treća četvrtina:

Zvezda nikako ne uspeva da prelomi meč.

Crveno-beli čuvaju prednost koja se kreće od od 5 do 10 poena. Uporni domaćin je u finišu treće četvrtine stigao na samo na poen zaostatka.

Najefiksniji su Nedović sa 16, Bentil sa 14 kod crveno-belih i Megi kod domaćina sa 14 poena.

Druga četvrtina:

Zvezda je dodala gas u drugoj četvrtini brzo stigla na maksimalnih 27:39 . Domaćin se vratio mini serijim serijom 5:0, a onda ponovo serija Zvezde za 36:49.

Kod Zvezde istakli su Bentil, Nedović i Lazić, kod domaćina najbolji učinak imao je Dreznjak za 8 poena

Prva četvrtina:

Zvezda je krenula agresivno od starta i stekla prednost 5:11. Motivisani domaćin pokušava da parira crveno-belima i pruža pristojan otpor.

U finišu prve četvrtine domaćin je mini serijiom stigao na samo poen zaostatka 21:22 pa je Ivanović bio prinuđen da reaguje tajm-autom

Kod Zvezde su se istakli u prvoj četvrtini Bentil sa 10 i Lazić sa 7 poena.

Studentski Centar

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Studentskom centru u u utakmici 9. kola ABA lige

Zvezda trenutno ima skor 6-1 uz utakmicu manje dok Podgoričani imaju polovičan učinak 4-4

Crveno-beli su od dolaska novog trenera Duška Ivanovića u sjajnoj seriji od 6 vezanih pobeda u oba takmičenja.

Ipak Ivanović je oprezan uoči meča.

"Mali razmak između dve utakmice ne vidim kao najveći problem, već činjenicu da igramo protiv jedne odlične ekipe. Odličan odabir igrača, odlično su trenirani i vođeni. Igraju modernu, brzu košarku sa mnogo tranzicije i kontranapada, i tu moramo da ih zaustavimo", rekao je Ivanović, prenosi klub.