PARNI VALJAK PONOVO MELJE: Košarkaši Partizana iskalili SAV BES i DEMOLIRALI Budućnost! Podgoričani potpuno razbijeni

aba liga

Košarakaši crno-belih su u Beogradskoj areni prekinuli lošu seriju i u derbiju devetog kola ABA lige demolirali podgoričku Budućnost - 106:77. Sve je već bilo rešeno do poluvremena, kada su izabranici Željka Obradovića imali čak 19 poena prednosti.

Svi igrači Partizana upisali su se medju strelce, a najefikasniji je bio Tristan Vukčević sa 15 poena. Jam Madar postigao je 14 poena uz četiri asistencije, Matijas Lesor imao je 12 poena, devet skokova i četiri asistencije, a sa 12 poena utakmicu je završio i Uroš Trifunović.

Danilo Andjušić u pobedi je učestovovao sa 11 poena, a Vladimir Brodzijanski sa devet poena i šest skokova.

KK Partizan

Takođe i u crnogorskom timu svaki igrač se upisao u listu strelaca, a najefikasniji je bio Kameron Rejnolds sa 16. Aleksandar Lazić postigao je 12, a po osam poena dodali su Tre Bel-Hejns, Fil But i Aleksa Ilić.

Posle devet kola u regionalnom takmičenju Partizan je prvi na tabeli sa osam pobeda i porazom, a Budućnost je četvrta sa pet pobeda i četiri poraza.

U sledećem kolu Partizan će za sedam dana igrati kao gost protiv Cedevita Olimpije, a Budućnost će dan ranije u gradskom derbiju dočekati Studentski centar.

Uživo:

Četvrta četvrtina:

Utakmica je završena ubedljivom pobedom Partizana - 106:77.

38. minut - Posle pogođene trojke usledilo je i zakucavanje Gregora Glasa - 104:67.

33. minut - Urodio je plodom tajm-aut Obradovića, "parni valjak" je napravio seriju 5:0, pa je odmah i Jovanović prinuđen da zatraži minut odmora - 84:55.

31. minut - Počela je četvrta četvrtina meča u Beogradskoj areni.

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina, Partizan vodi 79:52.

25. minut - Crno-beli na krilima Madara, Trifunovića i Lesora čuvaju ubedljivu prednost - 63:44.

Počelo je drugo poluvreme u Beogradskoj areni.

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme, Partizan vodi 53:34.

19. minut - Fantastična partija Izraelca Jama Madara i nova trojka za ubedljivu prednost - 49:32

16. minut - Poeni Lesora pod košem, uz faul Jagodića -Kuridže, potom sjajna finta i trojka Anđušića za novu dvocifrenu prednost - 42:32

12. minut - Poeni Slovaka Brodzianskog za prvu dvocoifrenu prednost crno-belih - 33:23

11. minut - Počela je druga četvrtina, košarkaš Budućnosti Aleksa Ilić je napravio faul u napadu

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina, Partizan vodi 25:23

9. minut - Marko Jagodić-Kuridža posle prodora iz teške pozicije smanjuje prednost domaćina - 22:16

6. minut - Prva trojka na utakmici za beka Partizana Kevina Pantera - 16:10

5. minut - Lesor je siguran pod košem Podgoričana - 13:7

3. minut - Prvi poeni Budućnosti, oba slobodna bacanja je pogodio Rejnolds - 9:2

2. minut - Izgubljena lopta Podgoričana, kontranapad crno-belih i poeni Pantera - 9:0

KK Partizan

1. minut - Počela je utakmica u "Areni", papapetru odmah postiže trojku za vođstvo domaćina - 3:0

Partizan igra protiv Budućnosti i želi da prekine sa serijom loših rezultata. Doživeo je četiri poraza u nizu i pokušaće da se iskupi u Beogradu protiv crnogorskog tima, u derbiju devetog kola ABA lige.

Meč se igra u nedelju (19 časova) u Beogradskoj areni i crno-beli će pokušati da se vrate na pobednički kolosek.

O tome je pričao i trener srpskog tima Željko Obradović. Svestan da ih čeka težak meč protiv Podgoričana koje predvodi nekadašnji šef struke crno-belih Vladimir Jovanović.

"Posle teškog rasporeda i teških utakmica, dolazi nam Budućnost koja je odlična ekipa. Naravno, ta utakmica je za nas veoma važna. Drago nam je da ćemo videti ponovo naše dobre prijatelje i nadamo se da ćemo uspeti da prekinemo seriju loših rezultata", rekao je Obradović.

I Matijas Lesor zna da tim mora da pokaže reakciju.

"Biće teška utakmica, ali moramo da se vratimo na pobednički kolosek. Imamo malo vremena, ali moramo da pobećujemo utakmice. Ispred nas je važna utakmica ABA lige i moramo da damo sve od sebe kako bismo se izborili za trijumf", kazao je Lesor.

Plejmejker crno-belih, izraelski reprezentativac Jam Madar se složio sa saigračem i trenerom.

"Imamo seriju poraza iza sebe i moramo da se vratimo na pravi put i pokažemo karakter. Biće teško u nedelju, ali moramo da izađemo na teren spremni", zaključio je Madar.

Partizan će biti oslabljen za Avramovića, Koprivicu i Smailagića.