OVO JE VEĆ ZABRINJAVAJUĆE! Još jedan BOLAN poraz Partizana u Evroligi, crno-beli nikako da izađu iz KATASTROFALNE serije!

EVROLIGA

U okviru 13. kola Evrolige, KK Partizan je izgubio od Asvela na teškom gostovanju rezultatom 91:87.

Bili su crno-beli u pobedničkom ritmu tokom oktobra i prve polovine novembra, ali se poslednjih nekoliko sedmica tim Željka Obradovića našao u velikoj rezultatskoj krizi.

Na poslednjih šest utakmica, Parni valjak je čak šest puta kiksnuo, a navijačima su najteže pala dva uzastopna poraza od Crvene zvezde, najpre u ABA ligi, a potom i u Evroligi.

Crno-beli u poslednje vreme ima problem sa neizvesnim završnicama, nikako ne uspevaju košarkaši Partizana da u ključnim momentima prelome u svoju korist, a tako je bilo i večeras.

Na samom kraju meča, crno-beli su imali napad za pobedu, ali je Naneli izgubio loptu, pa je ovoga puta on preuzeo ulogu tragičara.

Fenomenal je bio Nando de Kolo večeras. Završio je meč sa 32 poena uz čak 6/8 za tri poena, a pratio ga je Džona Metjuz, nekadašnji igrač Anvila iz Vloclavka, koji je postigao 14 poena.

Sa druge strane, u poraženoj ekipi istakao se Dante Eksum koji je postigao 26 poena, Matijas Lesor je dodao 15 poena uz osam skokova, a Naneli je upisao 11 poena.

Uživo,

Asvel - Partizan: 91:87

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

40. minut - Naneli je pogodio samo jedno bacanje 87:87

39. minut - Džona Metjuz pogađa trojku preko Papapetrua za novo vođstvo Asvela 86:84

37. minut - Vodi Partizan, Lesor je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje 82:84

35. minut - Sjajni Egzum održava Partizan u igri 82:81

32. minut - Egzum postiže trojku, crno-beli su napravili seriju 5-0 na početku poslednje deonice 73:71

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

30. minut - Crno-beli su u ozbiljnom problemu, u zadnju četvrtinu tim Željka Obradovića ulazi sa -7 poena zaostatka.

28. minut - Nova serija domaće ekipe. Željko Obradović je morao da reaguje tajm-autom.

26. minut - Partizan je u problemu, De Kolo postiže još jednu trojku 63:58

25. minut - Egzum sjajno! Košarkaš crno-beli je sjajno prošao pored dvojice čuvara i nesmetano položio loptu 60:58

23. minut - Drama u Velerbanu. Nakon pogotka De Koloa, sa druge strane nove poene za Partizan donosi Papapetru 54:54

21. minut - Ledej sjajno zakucava na fenomenalnu asistenciju Egzuma, Partizan nekako održava prednost 49:50

Druga četvrtina:

Završena je druga četvrtina.

20. minut - Na 3,6 sekundi pre kraja poluvremena fauliran je Egzum koji je siguran sa linije za slobodna bacanja, Partizan vodi 47:48

18. minut - Velika borba na parketu, uspeli su crno-beli da se organizuju i ponovo povedu. Panter je pogodio trojku 41:44

15. minut - Nova trojka za francuski tim, košarkaši Asvela su vrlo raspoloženi. Sa druge strane, Madar uzvraća istom merom 39:35

14. minut - Diot pogađa van linije 6.75, Asvel uvećava prenost 34:27

13. minut - Naneli je ušao sjajno u prodor i uspeo da poentira 31:27

12. minut - Džekson Kartrajt potom pogađa uz faul Dantea Egzuma 27:27

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Panter pogađa uz faul, ali je potom promašio slobodno bacanje 25:22 Egzum postiže trojku u poslednjoj sekundi prve deonice 25:25

7. minut - De Kolo trojkom vraća Asvel na jedan pola koša zaostatka 16:17

6. minut - Ledej pravi faul na Nouom koji pogađa za dva, pa će ovaj imati dodatno slobodno bacanje. Sa druge strane, Anđušić pogađa dvoju 13:17

5. minut - Papapetru pogađa pod faulom. Promašuje slobodno bacanje 9:11

4. minut - Lesor zakucava posle ofanzivnog skoka, crno-beli izjednačili 9:9

3. minut - Raspucani su i jedni i drugi, posle Egzuma za dva pokađa i Danilo Anđušić 9:7

1.minut - Počela je utakmica, Asvel pogađa trojku, potom u narednom napadu crno-beli gube loptu. 3:0

Uoči meča:

Jutro nakon poraza u Ljubljani, crno-beli su iz glavnog grada Slovenije imali čarter let za Lion, u čijem će predgrađu, Vilerbanu, danas od 20 časova igrati meč 13. kola Evrolige protiv Asvela.

Asvel, baš kao i Parni valjak, u prvih 12 kola ima učinak od četiri pobede i osam poraza.

Pred ovaj meč, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Asvel u ovaj meč ulazi posle pobede u poslednjem kolu Evrolige protiv veoma jake ekipe Barselone u gostima. Igrali su i sinoć utakmicu i ubedljivo pobedili u domaćem prvenstvu. S obzirom na sve okolnosti, sigurno je da su oni favoriti. Očekuje nas teška utakmica, pogotovo posle utakmice kakva je bila u Ljubljani. Igramo za svega 48 sati, ali s druge strane i oni su igrali sinoć. Probaćemo opet da reagujemo. Nije lako kad izgubiš u veoma kratkom periodu par utakmica u kojima odlučuje jedna lopta. Da li napadački, da li je skok ili bilo šta, nije lako. S te strane, naravno da je moj posao kao trenera da probam da dignem ekipu. Koliko ćemo uspeti, videćemo“, istakao je Obradović.

Centar Alen Smailagić je istakao da se Asvel nalazi u fenomenalnoj formi, i da igraju odlično.

"Moramo da mislimo pozitivno i pokušamo da izvučemo sve dobro i sve što može da nam pomogne u sutrašnjoj utakmici. Dobra stvar kod zgusnutog rasporeda je što nemamo ni vremena ni prava da tugujemo posle poraza, već moramo sve misli da okrenemo ka utakmici sa Asvelom. Oni su ekipa koja je u prošlom kolu dobila Barselonu, igraju u dobroj formi i biće nam veliki izazov da im se suprotstavimo. Verujem da možemo da se izdignemo posle par poraza i da sutra odigramo dobru utakmicu. Puno bi nam značila ta pobeda u gostima", naglasio je Smailagić.