KRAJ ZVEZDINOG TRIJUMFALNOG NIZA! POBEDA MILANA U PIONIRU! Crveno-beli od minus 18 do DRAME, na kraju Ivanović doživeo PRVI poraz

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Milana sa 67:71 (16:26, 13:17, 20:14, 18:14), u utakmici 14. kola Evrolige.

Dabl-dabl učinak u porazu Zvezde ostvario je Filip Petrušev sa 20 poena i 11 skokova, Luka Vildosa je dodao 16 poena, uz šest asistencija, a Nemanja Nedović je postigao 12 poena.

U ekipi Milana bolji od ostalih je bio Bili Beron sa 19 poena, Brendon Dejvis je postigao 15 poena, uz sedam asistencija i šest skokova, dok je Devon Hol zabeležio 11 poena.

Zvezdi je gotovo tri minuta bilo potrebno za prve poene, a onda su izmedju ostalog usledile dve trojke Vildose i po jedna Ognjena Dobrića i Branka Lazića za vodjstvo 14:12.

Od tog momenta Milano je zaigrao bolje i serijom 14:2 završavaju prvu četvrtinu, uz odličan šut sa distance (6/9).

Milano je u drugoj četvrtini čuvao prednost, a prvo poluvreme su okončali sa plus 14 (29:43).

Zvezda

Početkom treće deonice Zvezda je smanjila na 35:46, da bi Milano sa pet uzastopnih poena otišao na plus 16.

Zvezda je u finišu treće četvrtine napravila seriju 9:0 i prišla na 49:57, ali su zatim loše otvorili poslednju deonicu i četiri minuta bili bez koša.

Poenima Nedovića Zvezda je dva minuta pre kraja smanjila na četiri poena razlike (62:66), a posle slobodnih bacanja Petruševa rezultat je bio 64:66.

Na početku poslednjeg minuta trojku za goste postiže Beron, a Nedović 26 sekundi pre kraja trojkom vraća razliku na dva poena.

Ipak gosti su u nastavku bili sigurni sa linije za slobodna bacanja, dok je Nedović u dva navrata bio neprecizan sa distance.

Crveno-beli su tako prekinuli niz od šest uzastopnih pobeda i sada imaju skor od sedam pobeda i sedam poraza, dok je Milano posle devet vezanih poraza upisao četvrti trijumf (4/10).

Zvezda u sledećem kolu gostuje Olimpijakosu, a Milano dočekuje Monako.

1 / 11 Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nedović pogađa sa tri sa 9 metara 67:69 . Mitrolong sa penala donosi pobedu Milanu 67:71

39. minut - Petrušev sa penala 64:66, Zvezda na -2 . Beron pogađa možda prelomnu trojku 64:69

38. minut - Dobrić pogađa 59:66. Potom sjajna odbrana Nedović iz kontre uz faul 62:66

37. minut - Pogađa Nedović 57:66

Zvezda

35. minut - Vildoza vraća nadu trojkom 54:66

34. minut - Gosti prave seriju 7:0, Petrušev konačno prekida 51:64

33. minut - Zvezda nikako da materijalizuje dobru odbranu, jako tvrd meč u Pioniru

31. minut - Meli zakucava 49:59

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Vildoza pogađa 47:57, potom sjajna odbrana, Bentil sa penala polovičan 48:57. Faul nad Bentilom pri šutu za tri , pogađa samo jedno 49:57 za kraj treće četvrtine

28. minut - Serija promašaja na obe strane, Zvezda igra dobru odbranu, ali ne pogađa šuteve u napadu

26. minut - Petrušev jedini raspoložen u Zvezdi, trojka 43:57, pa Nedović siguran sa penala 45:57

Zvezda

25. minut - Pogađa Petrušev iz reketa , ali sjajni Dejvis 37:55

24. minut - Bili Beron kažnjava lošu odbranu Zvezde 35:51

22. minut- Mini serija Zvezde 35:46

21. minut - Pogađa Meli za tri, a potom Petrušev za dva 31:46

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Petrušev na asistenciju Vildoze 29:41. Beron fauliran na šutu za tri, pogađa 2 od 3 bacanja 29:43

19. minut - Dejvis pogađa novu trojku za goste, osmu na meču 27:39

18. minut - Kakva asistencija Vildoze preko celog terena za Petruševa, koji je fauliran i pogađa jedno bacanje 27:36

17. minut - Sjajan poen Petruševa iz reketa 26:36

16. minut - Pogađa Beron nakon prodora iz kontre 22:35, vraća Vildoza takođe nakon ulaza pod koš 24:35

Zvezda

15. minut - Petrušev siguran sa penala 20:33

13. minut - Nova serija gostiju Hajns pogađa nakon ofanzivnog skoka 18:33

12. minut - Prvi poeni Nedovića 18:28

11. minut - Gosti nastavljaju da melju, Hol pogađa 16:28

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Bili Beron pogađa za tri, 16:26, na kraju prve četvrtine. Gosti imaju dvocifrenu prednost

9. minut - Riči pogađa za tri 16:23, Ivanović traži tajm aut

8. minut - Hajns pogađa sa jedne, a Petrušev sa druge strane 16:20

6. minut - Serija trojki na obe strane Beron i Luvavu za Milano, Lazić za Zvezdu 14:15

5. minuta -Nova trojka sjajnog Vildoze, pa asistencija za Mitrovića 11:9

Zvezda

4. minut - Dobrić za tri na asistenciju Mitrovića, pa Dejvis iz reketa 6:9

3. minut - Vildoza postiže prve poene za Zvezdu i to trojku, pa opet Hol 3:7

1. minut - Hol postiže prve poene na meču, trojka 0:3

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda kreće u petorci Vildoza, Lazić, Dobrić, Bentil, Kuzmić

Zvezda

- Loše vesti za Zvezdu stigle su pred sam početak meča, povredio se centar crveno-belih Hasan Martin

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Milano u utakmici 14. kola Evrolige.

Dva tima meč dočekuju u dijametrolno suprotnom raspoloženju.

Zvezda je nanizala 6 vezanih pobeda, dok je italijanski klub u katastrofalnoj seriji od 9 vezanih poraza.

Duško Ivanović

Ipak to ne zavarava trenera crveno-belih Duška Ivanovića

"Igramo protiv jedne od najboljih ekipa u Evroligi, iako trenutno ne stoje baš dobro na tabeli. Protiv Makabija su odigrali izvanrednu utakmicu u kojoj su pali na samom kraju. Igraju dobro i fali im malo",rekao je Ivanović u najavi meča

Zvezda je vezala šest pobeda u Evroligi i trenutno je na skoru od sedam pobeda i šest poraza, dok Milano ima skor 3-10

"Pokušaćemo i uradićemo sve da damo sebi šansu da sutra pobedimo. Moramo da počnemo malo agresivnije nego protiv Žalgirisa i da taj intezitet držimo 40 minuta", dodao je Ivanović.

Etore Mesina

Sa druge strane trener Milana čuveni Etore Mesina ne očajava uprkos lošoj seriji

"Uradili smo dobar posao u prvom poluvremenu, kao i obično, a onda smo sve bacili u vodu. Tri stvari koje nas ubijaju su izgubljene lopte, promašena slobodna bacanja i greške u odbrani koje nisu morale da se dese. Moramo da radimo, jer moramo da budemo bolji. Ne samo da igramo bolje u Evroligi, nego i u Palakanestru. Ukoliko hoćemo da nešto uradimo, moramo da budemo bolji. Što se tiče promena u timu, nemamo prostora za to, ali imamo prostora za rad i moramo da radimo", rekao je Mesina i dodao:

"Kada dođe vreme za to, nadam se da će ovaj tim imati Pangosa, Šildsa i Datomea na parketu u isto vreme za završnicu sezone i tada ćemo povlačiti crtu. Sada, moramo da popravimo igru", objasnio je iskusni trener.

Inače, Zvezdu očekuje veliki jubilej, pošto će protiv Armanija odigrati 3000. utakmicu od osnivanja kluba.

U slučaju pobede bi Duško Ivanović preskočio Izraelca Zvia Šerfa koji je u sezoni 2007/08 preuzeo Makabi Tel Aviv i napravio niz od šest trijumfa.

Takođe, ukoliko slavi, Crvena zvezda izjednačiće niz od sedam uzastopnih pobeda u elitnom takmičenju koji su ostvarili samo u sezoni 2017/18. pod vođstvom Dejana Radonjića.

Utakmica se igra u hali Pionir sa početkom u 19 časova.