PARTIZAN PORAŽEN OD MAKABIJA: Katastrofalan start koštao crno-bele u Tel Avivu

18. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Makabiju rezultatom 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28) u 18. kolu Evrolige.

Crno-beli su doživeli deseti poraz, a ostali su na osam pobeda, pa sada imaju dve pobede manje od izraelskog kluba. Crno-beli su ujedno prekinuli i niz od četiri pobede.

Panter je postigao 22 poena, Egzum 17, a Ledej i Avramović po 15 poena.

Kod domaćina Braun je postigao 21 poen, Kolson 19, Martin 13, a Nibo 10.

Loše po Partizan je i to što je Makabi slavio sa devet razlike, odnosno za jedan poen ima bolji međusobni skor u odnosu na crno-bele.

Makabi je utakmicu otvorio sa 12:0 i do kraja meča je držao prednost, koja je maksimalno iznosila 14 poena.

Crno-beli su u jednom trenutku prišli na četiri poena zaostatka, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Crno-beli su u drugom poluvremenu uglavnom bili na jednocifrenom zaostatku, ali nisu imali snage za dužu seriju poena.

Loše su crno-beli gradili svoj koš, pa je Makabi postigao čak 20 poena iz druge šanse. Domaćin je imao 13 ofanzivnih skokova, a Partizan 13 izgubljenih lopti.

Partizan već u petak igra naredni meč, i to u Beogradu protiv Baskonije. Makabi gostuje Panatinaikosu.

MAKABI - PARTIZAN 88:79 (24:13, 22:26, 18:14)

4. ČETVRTINA

40. minut - Panter je dobio tehničku grešku jer je odgurnuo Kolsona koji je provocirao Lesora.

40. minut - Ledej pogađa - 86:79. Braun pogađa za dva, njegovih 19 poena - 88:79.

39. minut - Dibartolomeo pogađa trojku i praktično stavlja tačku na ovu utakmicu - 86:77.

38. minut - Trojka Martina za 83:74. Panter pogađa još jednu trojku - 83:77.

37. minut - Ledej smanjuje na 77:71. Braun postiže trojku - 80:71. Panter pogađa pod faulom, a Boldvin zbog pet penala ide na klupu - 80:73. Precizan je Panter za svoj 19. poen - 80:74.

36. minut - Panter smanjuje sa linije bacanja, njegovih 16 poena - 77:69.

35. minut - Lorenco Braun pogađa za dva posle tajm-auta - 75:67. Nibo zakucava za 77:67.

34. minut - Papapetru koristi kontru, njegovi prvi poeni - 73:65. Još jedna kontra Partizana, koristi je Avramović - 73:67.

33. minut - Sorkin je nezaustavljiv - 71:60. Avramović je vezao sedam poena, i ovaj pod faulom - 71:62. Precizan je Avramović za svojih 11 poena - 71:63. Colson sa penala precizan - 73:63. Njegovih 19 poena.

32. minut - Adams pogađa trojku, četvrtu Makabijevu - 69:58. Panter postiže svoje prve poene u drugom poluvremenu, ukupno 14 - 69:60.

31. minut - Avramović pod faulom pogađa za dva - 64:55. Dodaje i šesti svoj poen - 64:56. Sorkin vraća dvocifrenu prednost - 66:56. Avramović ponovo - 66:58.

3. ČETVRTINA

30. minut - Lorenco Braun u poslednjoj sekundi pogađa za dva - 64:53.

28. minut - Egzum postiže trojku - 60:53. Boldvin postiže svoj sedmi i osmi poen - 62:53.

27. minut - Boldvin koristi kontru - 58:48. Egzum postiže svoj 14. poen - 58:50. Boldvin povećava na 60:50.

26. minut - Egzum je ponovo na liniji penala, ovog puta pogađa oba - 56:48.

25. minut - Makabi je izigrao odbranu Partizana, Martin je pogodio pod faulom - 52:43. Pogađa i slobodno bacanje za novu dvocifrenu prednost - 53:43. Egzum smanjuje sa penala - 53:45. Trojku pogađa Martin, njegovih 10 poena - 56:45. Treća trojka Makabija. Egzum je polovičan sa penala, treći Partizanov igrač sa 10 poena, posle Pantera i Ledeja - 56:46.

24. minut - Ledej prekida post crno-belih jednim poenom sa linije slobodnih bacanja - 50:43.

23. minut - Koen iz kontre pogađa - 50:42.

22. minut - Braun pogađa za dva - 48:42.

21. minut - Avramović trojkom otvara treću četvrtinu, ukupno četvrta trojka crno-belih - 46:42.

Makabi, Partizan, Tel Aviv, Nokija arena, Evroliga

2. ČETVRTINA

Katastrofalno poluvreme crno-belih, Makabi je otvorio utakmicu sa 12:0, Makabi ima 7 ofanzivnih skokova, dok crno-beli imaju čak sedam izgubljenih lopti.

20. minut - Sorkin je na liniji slobodnih bacanja, pogodio je jedno - 46:37. Ledej je sjajno izvukao šut i pogodio - 46:39.

19. minut - Boldvin pogađa oba slobodna bacanja - 44:33. Ledej pogađa - 44:35. Kolson je polovičan sa penala - 45:35. Lesor postiže lake poene na obruču - 45:37.

18. minut - Egzum je zaradio treći faul, a Makabi je sakupio peti ofanzivni skok. Nibo je polovičan sa penala - 42:33.

17. minut - Egzum je fauliran u prodoru, postiže svoj šesti i sedmi poen - 41:33. Šest izgubljenih lopti Partizana, Makabi svega dve do sada.

16. minut - Panter pogađa svoj 12. poen - 37:29. Kolson ponovo iz drugog napada, već 14 poena ima - 39:29. Lesor postiže prvi koš iz igre - 39:31. Koen postiže svoje prve poene - 41:31.

15. minut - Trifunović u kontri pogađa trojku - 35:27. Kolson na ofanzivnom skoku za nova dva poena - 37:27.

14. minut - Nibo zakucava pod faulom - 33:21. Panter pogađa čudnu trojku sa oko osam metara - 33:24. Dibartolomeo se upisao u strelce - 35:24.

13. minut - Egzum koristi jedno od dva slobodna bacanja - 28:19. Braun postiže svoj osmi poen - 30:19. Ledej smanjuje sa linije slobodnih bacanja, njegovih šest poena - 30:21.

12. minut - Ledej iz drugog pokušaja pogađa za dva - 26:18. Braun precizan sa penala - 28:18. Partizan ima već četiri izgubljene lopte.

11. minut - Adams postiže svoje prve poene - 26:13. Panter preko ruke pogađa trojku - 26:16.

1. ČETVRTINA

10. minut - Egzum postiže dvojku - 22:13. Martin postiže svoj četvrti poen - 24:13.

9. minut - Panter smanjuje sa penala - 22:11.

8. minut - Panter se upisuje u strelce - 20:9. Braun povećava na 22:9.

7. minut - Prva asistencija Partizana u meču i poeni Egzuma - 18:7. Martin iz drugog pokušava postiže svoje prve poene - 20:7.

6. minut - Druga vezana trojka Kolsona - 18:4. Lesor, takođe bivši član Makabija, smanjuje sa linije bacanja, ujedno je to njegov prvi poen - 18:5.

5. minut - Ledej prekida seriju domaćina i pogađa prve poene za Partizan - 12:2. Naneli, bivši član Makabija, postiže nove poene za Partizan - 12:4. Kolson pogađa trojku - 15:4.

4. minut - Boldvin se upisuje u strelce - 10:0. Kolson posle tajm-auta nastavlja seriju domaćina - 12:0.

3. minut - Nibo pogađa za 6:0. Nibo koristi kontru za 8:0.

2. minut - Braun pogađa svoje prve poene - 4:0.

1. minut - Kolson iz drugog napada pogađa prve poene na meču - 2:0.

Košarkaši Partizana od 20.05 u Tel Avivu gostuju Makabiju u okviru 18. kola Evrolige.

MAKABI - PARTIZAN

Nokia arena, Tel Aviv

Sudije: En Panter, Mario Majkić, Pjotr Pastušjak

MAKABI: Adams, Braun, Boldvin, Martin, Menko, Sorkin, Dibartolomeo, Hilijard, Koen, Holins, Nibo, Kolson. Trener: Oded Kataš

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

U prvom ovosezonskom duelu dva rivala, crno-beli su pred 19.011 navijača u beogradskoj Areni, što je rekord ove sezone, savladali Makabi sa 96:88.

Partizan u meč ulazi sa 11. mesta i sa učinkom 8-9, dok je Makabi na 9. mestu sa jednom pobedom više. Izraelci su u prošlom kolu doživeli najubedljiviji poraz na gostovanju Realu, dok je srpski predstavnik u nizu od četiri pobede.

Uoči današnjeg duela, trener Partizana Željko Obradović kaže:

"Počinje drugi deo Evrolige. Veoma nezgodno gostovanje ako se uzme u obzir kako Makabi igra kod kuće. Dosad su izgubili samo jednu utakmicu. Sve ono što je Makabi krasilo godinama, krasi ga i sada - igra u tranziciji, agresivna odbrana, šutevi za tri poena, skok u napadu, promene u odbrani... Sve to smo pričali i analizirali pred prvi duel sa njima, tako da velikih promena u tom smislu nema. Koncentracija mora da bude na maksimumu, ako želimo da odigramo dobru utakmicu", istakao je Obradović.

Zek Ledej je pred duel sa Makabijem istakao:

"Kao i uvek do sada, moramo da igramo snažno, koncentrisano i sprovedemo plan koji je trener pripremio. Naš prošli duel je bio pre mnogo vremena. Za nas je i jučerašnji dan bio odavno. Moramo da prilazimo obavezama utakmicu po utakmicu i da gledamo samo ispred sebe", poručio je Ledej.

Partizan i Makabi su 13 puta do sada igrali u Evroligi, a srpski predstavnik vodi sa 7-6. Od tih 13 utakmica domaćini su slavili na 11 utakmica. Jedna od dve kada su gosti slavili svakako je navijačima Partizana u lepom sećanju. Bilo je to u četvrtfinalnoj seriji Evrolige u sezoni 2009/2010. Makabi je imao prednost domaćeg terena, ali su crno-beli u prvoj utakmici u Tel Avivu nadoknadili neverovatnih 21 poen minusa i slavili sa 85:77. Briljirao je tada Dušan Kecman koji je postigao 29 poena.