KAMPACO NAJAVIO VEČITI DERBI: Zvezda na pogon Argentinca savladala Cedevitu, sledi meč sa Partizanom

16. kolo

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u derbiju 16. kola ABA lige Cedevita Olimpiju u Beogradu rezultatom 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23).

Zvezda sada ima 14-1, a Cedevita 12-3. Obe ekipe imaju međusobnu zaostalu utakmicu iz prvog dela prvenstva.

Crveno-beli su tako na najbolji način najavili predstojeći večiti derbi protiv Partizana koji se u petak igra u okviru Evrolige.

Kampaco je postigao 19 poena, Dobrić 18, Vildoza 15, a Petrušev 13.

U gostujućem timu, koji je stigao sa 10 igrača, Ferel je pogodio 24 poena, Jeremić i Adams po 16, a Alibegović 14.

U narenom kolu ABA lige Zvezda gostuje FMP-u, a Cedevita dočekuje Budućnost.

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA OLIMPIJA 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23)

4. ČETVRTINA

40. minut - Alibegović smanjuje na 100:95.

39. minut - Dobrić pogađa možda i ključnu trojku na meču - 98:91. Petrušev pogađa za dva - 100:91. Ferel smanjuje sa penala - 100:93.

37. minut -Važan pogodak Vildoze, njegov 15. - 95:89. Alibegović smanjuje na 95:91.

36. minut - Ferel u kontri pogađa trojku - 93:89.

35. minut - Mitrović povećava na 93:83, tajm-aut za goste. Alibegović pogađa za tri - 93:86.

34. minut - Murić pogađa trojku - 89:80. Nedović postiže za dva - 91:80. Trojka Adamsa - 91:83.

32. minut - Adams smanjuje na 86:74. Kampaco pogađa trojku - 89:76.

31. minut - Nedović je na liniji penala, oba puta precizan - 86:72.

3. ČETVRTINA

30. minut - Adams smanjuje na 81:72. Petrušev pogađa pod faulom - 84:72.

29. minut - Mitrović je polovičan sa penala - 81:68. Rebec smanjuje na 81:70.

28. minut - Jeremić pogađa preko Kampaca trojku - 78:66. Mitrović posle ofanzivnog skoka pogađa - 80:66. Omić smanjuje na 80:68.

27. minut - Dobrić povećava na 78:63.

26. minut - Vildoza povećava na 73:59. Dobrić pogađa trojku - 76:59. Jeremić pogađa trojku pod faulom - 76:62. Pogađa za 76:63.

25. minut - Mitrović povećava sa bacanja - 69:57. Mitrović pogađa za 71:57. Adams smanjuje na 71:59.

24. minut - Adams prekida nalet Zvezde - 62:54. Dobrić pogađa trojku - 67:54. Zvezdina 12. trojka. Jeremić pogađa trojku - 67:57.

23. minut - Petrušev se razigrao na startu drugog poluvremena - 62:52. Dobrić povećava na 64:52.

22. minut - Lazić pogađa trojku - 60:52.

21. minut - Petrušev postiže prve poene u trećem periodu - 57:49. Ferel pogađa trojku - 57:52.

2. ČETVRTINA

20. minut - Vildoza pogađa trojku sa više od pola terena uz zvuk sirene - 55:49.

19. minut - Vildoza postiže novu trojku - 51:47. Vildoza povećava prednost sa bacanja, polovičan je - 52:47. Ferel je fauliran, smanjuje prednost Zvezde na 52:49.

18. minut - Adams pogađa za 45:42. Dobrić pogađa trojku - 48:44. Alibegović vraća trojku - 48:47.

17. minut - Kampaco igra sam, njegovih 18 poena - 44:39. Desetu trojku za Cedevitu pogađa Adams - 44:42. Mitrović je polovičan sa penala - 45:42.

16. minut - Kampaco asistira do Lazarevića - 41:39.

15. minut - Kontra Crvene zvezde, Lazarević je precizan - 37:37. Radović za dva precizan - 37:39. Kampaco vraća dvojku - 39:39.

14. minut - Jeremić postiže drugu trojku, ukupno devetu za Cedevitu - 31:34. Petrušev poentira iz ofanzivnog skoka - 33:34. Dva plus jedan za Omića - 33:37. Kampaco još jednom za dva, njegovih 10 poena - 35:37.

13. mminut - Radović vezuje dve trojke - 28:31. Kampaco pogađa trojku - 31:31.

12. minut - Kampaco u kontri poentira - 28:25. Radović pogađa svoju prvu trojku - 28:28.

11. minut - Rebec pogađa za dva - 26:25.

1. ČETVRTINA

10. minut - Kampaco se upisao u strelce - 22:20. Kampaco dodaje još dva poena sa penala - 24:20. Ferel prekida nalet Zvezde sa penala - 24:23. Kampaco završava četvrtinu poenima za 26:23.

9. minut - Nedović postiže dva poena uz prekršaj.

8. minut - Lazić pogađa trojku - 17:17. Murić pogađa šestu trojku Cedevite - 17:20.

7. minut - Trener Cedevite Jurica Golemac je zaradio tehničku grešku zbog prigovora. Bunio se zbog dosuđenog faula u napadu za njegov tim. Nedović je iskoristio bacanje - 12:15. Ivanović je sa linije penala smanjio na 14:15. Ferel dodaje dva poena - 14:17.

5. minut - Ferel pogađa treću svoju, a četvrtu timsku trojku - 9:12. Vildoza postiže prve poene iz igre - 11:12. Alibegović postiže petu trojku za goste - 11:15.

4. minut - Lazarević pogađa za dva pod faulom, ali je promašio dodatno bacanje - 8:9.

3. minut - Ferel pogađa drugu vezanu trojku, treću za Cedevitu - 6:9.

2. minut - Bentil vezuje pet poena - 5:3. Vildoza je polovičan sa penala - 6:3. Ferel pogađa drugu trojku za Cedevitu - 6:6.

1. minut - Bentil trojkom otvara meč - 3:0. Jeremić vraća trojku - 3:3.

Košarkaši Crvene zvezde od 18 časova u derbiju 16. kola ABA lige dočekuju Cedevita Olimpiju.

Biće ovo prvi duel ove dve ekipe, pošto utakmica iz prvog dela još uvek nije odigrana.

Crvena zvezda u međusobnim utakmicama vodi sa 7-2.

Crveno-beli uoči ovog kola imaju učinak 13-1, a Cedevita Olimpija 12-2.

Trener Crvene zvezde Duško Ivanović pred ovu važnu utakmicu kaže:

"Očekuje nas važna i teška utakmica protiv tima koji je sastavljen od vrlo iskusnih igrača, odličnih stranaca. Dobro trče, odlični su šuteri, imaju i Omića koji je izvanredan u reketu već dugi niz utakmica. Jasno je da i oni vide svoju šansu jer imaju kvalitet o kome govori i njihova pozicija na tabeli regionalnog takmičenja. Moramo da igramo svih 40 minuta, čvrsto i odgovorno", rekao je trener crveno-belih koji je pozvao navijače da dođu i pruže podršku timu koji će biti jači za Fakunda Kampaca.

Jurica Golemac, trener Cedevita Olimpije kaže:

"Očekuje nas meč protiv Evroligaša koji je ove sezone sastavio verovatno najbolji tim u poslednjih 20 godina. Tim čine igrači koji lako igraju na najvišem mogućem nivou Evrolige. Crvena zvezda je vodeći tim regionalnog takmičenja, istovremeno i ekipa koja ima realne šanse za plej-of Evrolige. Posle niza loših utakmica, moramo da damo sve od sebe da fizički i intenzitetom ravnopravno pariramo rivalu. Moramo da popravimo utisak iz prošle utakmice i da polako počnemo da se dižemo."