SKANDAL: Hrvatska i Kipar namestili utakmicu?

Brojne uplate stigle na pobedu Hrvata sa više od 50 razlike

Prema navodima kiparskih medija, utakmica kvalifikacija za Eurobasket2013 između Hrvatske i Kipra je nameštena!

Hrvatska je meč, koji je odigran u Makarskoj, dobila ubedljivo, rezultatom 93:38, a sumnju je izazvao veliki broj uplata na svetskih kladionicama da će domaćin ostvariti pobedu sa više od 50 poena razlike. Na kraju je bilo pomenutih 55.

Hrvatska je posle tri četvrtine imala prednost od 30 poena razlike, ali je onda iznenađujuće lagano pregazila Kiprane za deset minuta rezultatom 28:3.

Iz kiparskog Košarkaškog saveza su već najavili pokretanje istražnog postupka protiv svojih košarkaša koji imaju veze sa eventualnim nameštanjem utakmice, dok su iz Hrvatskog KS poručili kako nema govora o nameštanju utakmice.