OKLAHOMA SRUŠILA HJUSTON: Bobi upisao minute i poene, Pokuševski nije igrao (VIDEO)

nba

Oklahoma je na svom terenu savladala Hjuston sa 133:96.

Šej Gildžes-Aleksander je za domaći tim postigao 29 poena, uz šest asistencija, dok je Lugenc Dort dodao 15 poena.

Srpski igrač Aleksej Pokuševski nije igrao za Oklahomu zbog povrede.

U ekipi Hjustona istakao se Džabari Smit džunior sa 15 poena i devet skokova, a poen manje je upisao Džejlen Grin.

Srpski košarkaš Boban Marjanović je za goste igrao sedam minuta i zabeležio po dva poena i skoka.

Oklahoma je na 10. mestu Zapada sa 28 pobeda i 29 poraza, dok je Hjuston posle sedmog poraza zaredom na poslednjem 15. mestu sa učinkom od 13 pobeda i 45 poraza.

Indijana je na svom terenu savladala Čikago sa 117:113, nakon što su gosti posle prve četvrtine vodili sa plus 24 (39:15).

Bruklin je na domaćem terenu pobedio Majami sa 116:105, uz rekord karijere Majkla Bridžisa (45 poena).

Boston je na svom terenu savladao Detroit sa 127:109, a do pobede ih je vodio Džejson Tejtum sa 38 poena, devet skokova i sedam asistencija.

I u četiri preostala meča pobede su ostvarile domaće ekipe.

Šarlot je pobedio San Antonio sa 120:110, i naneo tom timu 14. poraz u nizu.

Filadelfija je bila bolja od Klivlenda sa 118:112, uz dabl-dabl učinak Džoela Embida (29 poena i 14 skokova).

Memfis je do 35. pobede u sezoni došao protiv Jute sa 117:111, dok su Los Anđeles Lejkersi u Kaliforniji savladali Nju Orleans sa 120:102.