ZVEZDA NA KRILIMA KAMPACA SAVLADALA EFES: Crveno-beli srušili šampiona i vratili se u trku za Top 8! Ataman pravio haos

Evroliga 27. kolo

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u 27. kolu Evrolige na svom terenu aktuelnog šampiona, ekipu Efesa rezultatom 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8).

Crvenp-beli su upisali 12. pobedu i ostali u trci za Top 8. Efes ima pobedu više i utakmicu manje.

Kampaco je postigao 22 poena, Dobrić 15, a Mitrović i Bentil po 10.

U gostujućoj ekipi Žižić je postigao 16 poena, Bubua 15, a Klajburn i Mbaje po 12. Efes je igrao bez Vase Micića i Šejna Larkina.

Meč u Pioniru obeležili su Fakundo Kampaco i Ergin Ataman.

Argentinac je na sjajan način predvodio svoj tim, koji je nervozno počeo meč. Postigao je 22 poena, uz 5 asistencija.

Trener Efesa Ergin Ataman bio je tokom celog toga meča vidno nervozan, često je gestikulirao prema sudijama, a zaradio je i dve tehničke greške, samim tim i isključenje.

Ataman je po završetku druge četvrtine jurio sudije na putu ka svlačionici, a zatim je početkom poslednje četvrtine protestvovao zbog toga što je Kampaco igrao raskrvavljen.

Upravo u tim momentima Zvezda je pravila odlučujuću razliku i na kraju stigla do velike pobede.

Naredno kolo je već za dva dana. Crvena zvezda gostuje Panatinaikosu, a Efes dočekuje Makabi.

CRVENA ZVEZDA - EFES 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8)

1 / 20 Foto: Tamara Trajković

4. ČETVRTINA

40. minut - Mitrović polovičan sa penala - 92:75.

39. minut - Klajburn smanjuje na 91:75. Sada je i razlika bitna jer je Zvezda izgubila sa 13 poena u Istanbulu.

38. minut - Lazarević pogađa za tri - 91:74.

37. minut - Mitrović pogađa uz faul - 85:74. Pogodio je za 86:74. Mitrović ponovo za 88:74.

36. minut - Kampaco u prodoru za 82:72. Ataman dobija tehničku isključujuću grešku. Neverovatno, Ataman se bunio što Kampaco igra sa krvavim kolenima. Pogađa dodatno bacanje - 83:72. Bubua pogađa za dva - 83:74.

35. minut - Bentil je fauliran za 2 penala. Pogađa oba, njegovih 10 poena - 78:70. Žižič postiže svoj 16. poen - 78:72. Lazarević se upisao u listu strelaca, izveo je dobro slobodna bacanja - 80:72.

34. minut - Kampaco u kontri pogađa uz faul - 73:70. I tehnička greška Brajantu. Pogađa Kampaco penal za tehničku za svoj 18. poen, ali promašuje drugo - 74:70. Kampaco probija za 76:70. Njegovih 20 poena.

33. minut - Marković pogađa za tri poena, njegovi prvi poeni - 71:70.

32. minut - Posle minut i po igre u poslednjoj četvrtini prvi poeni, i to trojka Brajanta - 68:70.

3. ČETVRTINA

30. minut - Efes ponovo pogađa trojku. Bubua je precizan - 66:64. Brajant u prodoru pogađa za dva pod faulom - 66:66. Precizan je i Efes ponovo vodi, njegovih sedam poena - 66:67. Petrušev donosi prednost Zvezdi - 68:67.

29. minut - Mbaj pogađa svoju četvrtu trojku - 64:61. Petrušev atraktivno zakucava - 66:61.

28. minut - Žižić ponovo precizan - 62:58. Petrušev zakucava - 64:58.

27. minut - Žižić upisuje 12. poen - 59:56. Vildoza pogađa ta tri, njegovih pet poena - 62:56.

26. minut - Mbaj pogađa svoju treću trojku - 59:54.

25. minut - Bentil posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 59:51.

24. minut - Mbaj pogađa trojku - 57:51.

23. minut - Bubua pogađa nemoguću trojku - 55:48. Kuzmić pogađa svoj peti poen - 57:48.

22. minut - Kuzmić pogađa uz faul - 51:45. Pogodio je i dodatno bacanje - 52:45. Dobrić pogađa trojku za prvo dvocifeno vođstvo Zvezde - 55:45.

21. minut - Ergin Ataman je dobio tehničku grešku pošto je pratio sudije do tunela po završetku druge četvrtine, pa je Kampaco izveo slobodno bacanje. Nije bio precizan.

2. ČETVRTINA

20. minut - Bentil pogađa dvojku - 43:42. Kampaco posle solo prodora pogađa za 45:42. Tunčer pogađa za tri - 45:45. Kampaco je fauliran pri šutu za tri poena, a neko sa klupe Efesa je dobio tehničku. Kampaco će izvesti četiri slobodna bacanja. Pogodio je sva četiri - 49:45. Njegovih 15 poena.

19. minut - Brajant ostaje sam ispod koša i pogađa za vođstvo Efesa - 41:42.

18. minut - Žižić postiže svoj osmi poen - 40:38. Razigrao se Žižić, zakucava za svoj deseti poen i izjednačenje - 40:40. Nedović je na liniji slobodnih bacanja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 41:40. Njegovih devet poena.

17. minut - Nedović pogađa za tri poena - 40:36. Njegovih osam poena.

16. minut - Kampaco trojkom donosi Zvezdi prvo vođstvo - 36:34. Žižić sa linije penala pogađa jedno od dva - 36:35. Petrušev takođe jedan od dva - 37:35. Žižić ponovo jedno od dva bacanja - 37:36.

15. minut - Mitrović pogađa uz faul - 33:34. Promašio je dodatno bacanje.

14. minut - Ponovo Klajburn - 26:34. Maksimalnih plus osam za Efes po drugi put u meču i tajm-aut za Ivanovića. Nedović posle prodora smanjuje na 28:34. Nedović pogađa svoju prvu trojku - 31:34.

13. minut - Danston poentira posle ofanzivnog skoka - 26:32.

12. minut - Kampaco nova trojka - 26:27. Klajburn vraća trojku - 26:30.

11. minut - Klajburn lagano do svog šestog poena - 20:27. Kampaco pogađa za tri - 23:27. Njegovi prvi poeni na meču.

1. ČETVRTINA

10. minut - Dobrić za 18:23. Klajburn zakucava - 18:25. Martin pogađa za 20:25.

9. minut - Brajant za 16:21. Klajburn se upisao u strelce - 16:23.

8. minut - Dobrić upisuje svoj deseti poen - 16:19.

7. minut - Dobrić postiže drugu trojku, njegov osmi poen - 14:17. Bubua ponovo precizan - 14:19.

6. minut - Žižić lagano poentira - 9:15. Bubua postiže svoj peti poen - 9:17. Dobrić pogađa za dva pod faulom - 11:17. Promašio je bacanje.

5. minut - Dobrić postiže prvu trojku za Zvezdu - 7:10. Tundžer vraća trojku - 7:13. Vildoza se upisao u strelce - 9:13.

4. minut - Tundžer pogađa za dva - 5:10.

3. minut - Bubua u tranziciji pogađa trojku - 0:5. Bentil postiže prve poene za Zvezdu - 2:5. Mbaje postiže novu trojku za svoj tim - 2:8. Bentil postiže nove poene - 4:8.

2. minut - Žižić dvojkom otvara utakmicu - 0:2.

Aplauzi za Vasu Mijića i uvrede za Ergina Atamana od strane navijača Crvene zvezde.

Zvezda bez Branka Lazića, Efes bez Vase Micića i Šejna Larkina.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju ekipu aktuelnog šampiona Evrope Efesa u utakmici 27. kola Evrolige.

Utakmica Crvena zvezda – Efes igra se u sredu od 20.30 časova u hali “Aleksandar Nikolić” i prva je od dve utakmice crveno-belog tima u duplom kolu (petak Panatinaikos u Atini).

Trenutak u kome u halu “Aleksandar Nikolić” stiže dvostruki uzastopni šampion Evrolige nakon teškog poraza od Cibone u regionalnoj ligi nije možda najbolji, ali su crveno-beli spremni da odigraju dobru utakmicu pred punim tribinama (karte rasprodate) i pokušaju da dođu do pobede.

Efes će biti oslabljen u ovoj utakmici jer neće igrati udarni bekovski tandem Vasa Micić - Šejn Larkin.

Pred ovaj meč trener Duško Ivanović kaže:

“Igramo protiv ekipe koja je evropski prvak, kompletna su ekipa sa igračima koji igraju jedna na jedan, igraju pik en rol, odlično šutiraju... Mislim da u ovoj situaciji više sebe moramo da gledamo. Da igramo sa samopouzdanjem i agresivnošću koje smo imali ranije i onda da vidimo... Još imamo realne šanse za TOP 8, ovo iskreno kažem. Ali da bismo imali te realne šanse, moramo da počnemo da pobeđujemo. Teško je posle onakvog izdanja u Zagrebu koje smo imali. Svima je teško. Svesni smo toga, da je to prošlost i da pristup igri nikad više ne sme da se ponovi. Mi možemo da izgubimo, ali jedan igrač Zvezde mora da ima drugačiji pristup. I zbog naših navijača čiju veličinu još jednom moram da istaknem. Posle takvog poraza su nas podržali. Mislim da ponekad neko treba da te lupi malo šamarčinom, da se osvestiš, da vidiš gde si. A ne da si gore, nego da stojiš čvrsto na zemlji” rekao je Ivanović.

Bek Crvene zvezde, Luka Vildoza:

“Imali smo dobar zajednički razgovor nakon nedeljne utakmice. Nastavićemo da se borimo, da se držimo naših osnova i vratićemo se. Igrali smo grozno, ali nismo bili uopšte u elementu. U Evroligi igrali smo dobro protiv Albe prvo poluvreme, drugo je bilo baš lose, a protiv Bajerna gotovo celu utakmicu... Imamo dobar tim, imamo odličan stručni štab i našeg trenera koji nam kaže da ostanemo mirni, ovde smo da pobeđujemo i bićemo ok. Radimo naporno i bićemo dobro” rekao je Vildoza.

Nakon utakmice u Beogradu, ekipa se već u četvrtak već u jutarnjim časovima seli u Atinu gde će već u petak odigrati meč 27. kola EL sa Panatinaikosom.