ŠTA SE OVO DESILO? NEVIĐEN PORAZ CRVENE ZVEZDE: Crveno-beli prosuli 16 poena viška u Atini i izgubili šanse za Top 8! VIDEO

28. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 28. kola Evrolige od Panatinaikosa u Atini rezultatom 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:11).

Crveno-beli su ovim porazom šanse za Top 8 sveli na minimum minimuma jer sada imaju 12 pobeda i 16 poraza i tri pobede manje od osmog mesta. Panatinaikos je dobio devetu utakmicu u Evroligi.

Petrušev i Nedović su postigli po 12 poena, Dobrić osam, a Vildoza 7.

Ovo je bila najgora utakmica Fakunda Kampaca u Zvezdi. Uputio je samo dva šuta ka košu i oba je promašio. Imao je po četiri asistencije i izgubljene lopte i minus indeks korisnosti.

U domaćem timu Papajanis je postigao 17 poena, Vilijams 13, a Tomas 11.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Crvene zvezde. Ivanović je trojkom u 21. minutu doneo Zvezdi plus 16 (45:29) i činilo se da će Zvezda lagano, kao što je to bilo u prvih 20 minuta, privesti meč kraju.

Istih 16 poena viška Zvezda je imala i u 25. minutu kada je Petrušev bio precizan za 53:37.

Međutim, sredinom četvrtine je nastao veliki preokret. Panatinaikos je napravio seriju 22:2. Zvezda punih 10 minuta nije postigla koš iz igre, pa je domaći tim prešao u vođstvo i na kraju zabeležio i ubedljiv trijumf.

Panatinaikos je prvi put poveo u 31. minutu i do kraja čvrsto držao prednost.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Barseloni, a pre toga u ponedeljak gostuje Partizanu u ABA ligi.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:11)

4. ČETVRTINA

40. minut - Vildoza smanjuje na 73:64. Grigonis povećava na 75:64. Mitrović za konačnih 75:66.

39. minut - Papajanis pogađa sa penala - 71:60. Nova serija domaćina 12:2. Ponitka postiže svoj osmi poen - 73:60. Vildoza smanjuje na 73:62.

37. minut - Li pogađa sa penala dva puta, njegovih sedam poena - 69:60.

36. minut - Petrušev pogađa sa penala - 67:60.

35. minut - Grigonis postiže trojku - 62:58. Li krade loptu i poentira - 64:58. Novi tajm-aut za Ivanovića. Raspad igre Crvene zvezde. Vilijams postiže koš uz faul - 66:58. Pogodio je i dodatno bacanje - 67:58. Panatinaikos je napravio seriju 30:5, od minus 16 stigao do plus 9.

34. minut - Sporna situacija, Kuzmić je uz zvuk sirene postigao koš, ali su sudije posle gledanja poništile koš. Sumnjivo.

32. minut - Papajanis pogađa za prvo vođstvo Panatinaikosa - 56:55. Volters pogađa trojku - 59:55. Serija Panatinaikosa 22:2. Dobrić postiže trojku i prekida seriju - 59:58. Zvezda je posle osam minuta postigla prve poene iz igre.

31. minut - Volters postiže svoj šesti poen - 54:55.

3. ČETVRTINA

30. minut - Vilijams pogađa trojku, serija 15:1 Panatinaikosa - 52:54. Mitrović polovičan sa penala - 52:55. Crvena zvezda pet i po minuta nije postigla koš iz igre.

29. minut - Ponitka pogađa dva bacanja - 46:54. Tomas postiže treću svoju trojku i ukupno 11. poen - 49:54.

28. minut - Mancukas pogađa uz prekršaj Vildoze - 43:53. Pogodio je i dodatno - 44:53.

Li je zaradio tehničku grešku jer se žalio na odluku sudija. Vildoza koristi slobodno bacanje - 44:54.

27. minut - Papajanis postiže nove poene - 41:53.

25. minut - Petrušev pogađa uz faul - 37:53. Nije pogodio dodatno bacanje. Papajanis postiže svoj 11. poen - 39:53.

24. minut - Kuzmić se posle ofanzivnog skoka izborio za bacanja. Pogodio je oba - 34:48. Tomas postiže drugu trojku za redom, njegovih osam poena - 37:48. Marković pogađa trojku - 37:51.

23. minut - Ponitka smanjuje na 31:45. Petrušev sa linije penala povećava na 31:46. Tomas je pogodio svoju prvu trojku - 34:46.

21. minut - Ivanović postiže svoju drugu trojku za najveću prednost Zvezde - 29:45.

2. ČETVRTINA

Nedović je najefikasnijji sa 12 poena, Petrušev je upisao 7, a Dobrić i Bentil po 5.

Kod domaćina Papajanis je upisao 9 poena, a Vilijams 7.

20. minut - Li na 1.9 sekundi pre kraja pogađa dva poena - 29:40. Petrušev je fauliran 1.3 sekunde pre kraja za 2 slobodna bacanja. Promašio je oba, ali Vildoza pogađa iz ofanzivnog skoka - 29:42.

19. minut - Vilijams pogađa trojku. Njegov sedmi poen i prva trojka Panatinaikosa - 27:35. Petrušev vraća trojku - 27:38. Kuzmić ponovo siguran - 27:40.

18. minut - Kuzmić na pas Nedovića za seriju 7:0 i 22:35. Vilijams prekida seriju - 24:35.

17. minut - Nedović pogađa posle bloka Kuzmića - 22:33.

16. minut - Lazarević postiže poene - 20:28. Kalaicakis smanjuje na 22:28. Ivanović pogađa trojku, njegovi prvi poeni - 22.31.

15. minut - Papajanis pogađa uz faul - 19:26. Precizan je i u dodatnom bacanju - 20:26.

14. minut - Mitrović se upisao u strelce - 15:26. Vilijams je zabeležio prve poene - 17:26.

13. minut - Četvrti poen Petruševa - 13:24. Ponitka sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 15:24.

12. minut - Nedović pogađa oba slobodna bacanja - 11:22. Tomas posle ofanzivnog skoka pogađa - 13:22.

11. minut - Volters postiže svoj četvrti poen - 11:17. Nedović pogađa za tri - 11:20.

1. ČETVRTINA

10. minut - Petrušev iz ofanzivnog skoka pogađa - 7:17. Volters u poslednjim sekundama pogađa za dva - 9:17.

9. minut - Nedović sa penala povećava na 7:15. Zvezda je u seriji 8:0.

8. minut - Nedović pogađa trojku - 7:13.

7. minut - Papajanis postiže svoj šesti poen - 7:7. Bentil pogađa trojku - 7:10.

5. minut - Papajanis još jednom zakucava - 5:7.

4. minut - Prvi poeni Bentila koji već ima i tri skoka - 2:7. Li polovičan sa penala - 3:7.

2. minut - Trojka Dobrića za 2:5.

1. minut - Zvezda je povela poenima Dobrića - 0:2. Papajanis pogađa prve poene za domaći tim - 2:2.

Uoči meča stigla je informacija da je trener Kristos Serelis sklonio iz tima najboljeg igrača Dvejna Bejkona. Nije poznat razlog ove odluke.

Takođe, Panatinaikos će biti bez Dimitriosa Agravanisa i Arturasa Gudaitisa.

Panatinaikos, Crvena zvezda, OAKA, Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde od 20 časova gostuju u Atini Panatinaikosu u meču 28. kola Evrolige.

Utakmica se igra u dvorani OAKA, a crveno-beli nisu imali mnogo vremena da se pripreme za tu utakmicu koja stiže 48 sati nakon velike pobede nad aktuelnim prvakom Evrope Anadolu Efesom.

Trener crveno-belih Duško Ivanović nije vodio ekipu u prvom meču koji je PAO dobio vrlo tesnim rezultatom, a dobro poznaje i zelene koje je vodio u svojoj bogatoj trenerskoj karijeri:

"Biće teška utakmica, klub je promenio trenera i uvek kada se to desi dođe nova energija, igrači žele da se pokažu u mnogo boljem svetlu. Biće novina i mnogo teže da se spremi utakmica. Mi imamo cilj i želju, hoćemo da se borimo da budemo među osam. Najbitnije je da svi igrači daju sve od sebe posebno u odbrani, verujem da je to i njima važnije nego da su se upisali u listu strelaca", rekao je o predstojećem meču i učinku ekipe u sredu uveče trener Crvene zvezde.

Fakundo Kampaco odigrao je prvu evroligašku utakmicu od dolaska u Beograd pred navijačima Crvene zvezde i pokazao ono što se zna – svetsku klasu:

"Veoma sam srećan zbog pobede nad Efesom, bila nam je izuzetno potrebna. Imali smo dva teška poraza u ABA ligi i Evroligi. Bilo je potrebno da vratimo taj mentalitet i energiju koja nas je krasila. Navijači su nam mnogo pomogli, dali veliku podršku. Odigrali smo pametno svih 40 minuta I to treba da prenesemo u Atinu. Biće teška utakmica. Dobro igraju, možda ne pobeđuju puno u ovom trenutku, ali imaju talentovane igrače, dobar tim, igraju jako kod kuće, moramo biti spremni na to. Igraćemo svaku utakmicu kao da je finale", zaključio je Kampaco.

Crveno-beli se u subotu vraćaju za Beograd, a narednu utakmicu u Evroligi igraju narednog petka u Barseloni.

Pre toga, u ponedeljak gostuju Partizanu u ABA ligi.