BRATSTVO JE VEČERAS PALO U DRUGI PLAN! Surovi Kampaco SRUŠIO Olimpijakos u PAKLU Pionira, Zvezdi je OVO falilo tokom cele sezone!

Evroliga

Crvena zvezda je izgubila šanse da se plasira u TOP 8 Evrolige, ali uprkos tome izabranici Duška Ivanovića večeras na parket Pionira nisu istrčali sa belom zastavom.

Želela je Zvezda da pobednički privede kraju ovu sezonu u Evroligi, i u tome je večeras uspela.

Pred krcatim Pionirom, tim sa Malom Kalemegdana pobedio je Olimpijakos rezultatom 87:79.

Zaista smo večeras gledali fenomenalnu košarku, košarkaši pomenutih ekipa priredili su nam sjajnu predstavu u kojoj je obilovalo mnogo lepih poteza, sjajnih asistencija, brutalnih zakucavanja i svega ostalog što pripada ovom sportu.

Košarkaši Crvene zvezde bili su silno motivisani večeras, više su želeli pobedu u odnosu na rivala, blistali su na parketu tokom svih 40 minuta, i može se reći potpuno zasluženo došli do pobede.

Nakon ove pobede Zvezda se nalazi na 11. mestu na tabeli sa skorom od 16 pobeda i 17 poraza, dok je Olimpijakos prvi sa skorom 23:10!

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je fenomenalni Fakundo Kampaco sa 18 poena, dok je Holand meč završio sa jednim poenom manje. Petrušev i Vildoza su postigli po 12 poena, dok je Mitrović ubacio 10 poena.

Na drugoj strani, istakao se Vezenkov sa 16 poena, Vokap je dodao 16, a Slukas 13 poena.

UŽIVO,

Crvena zvezda - Olimpijakos: 87:79

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

10. minut - Fal zakucava, a tom prilikom faulirao ga je Petrušev. Centar Olimpijakos je potom promašio slobodno bacanje 85:79 Kampaco polaže u kontri 87:79

9. minut - Još jedan veoma bitan skok u napadu košarkaša Crvene zvezde, nakon čega Petrušev poentira i svom timu obezbeđuje velikih +8

8. minut - Fal pogađa samo jedno bacanje 83:78

7. minut - Kampaco pogađa trojku i diže publiku na noge 83:74

6. minut - Slukas pogađa trojku, Duško Ivanović traži tajm-aut 80:74

Crvena zvezda

5. minut - Zvezda ima neverovatnu energiju u drugom poluvremenu, sjajno igraju crveno-beli, vidi se da imaju mnogo veću želju za pobedom u odnosu na rivala

3. minut - Sjajnu košarkašu igraju izrabranici Duška Ivanovića u ovim momentima, crveno-beli imaju +6

2. minut - Još jednu trojku pogađa Holand 71:64

1. minut - Vezenkov pogađa trojku na otvaranju treće deonice 65:62 Holand na drugoj strani uzvraća istom merom 68:62

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

10. minut - Papanikolau pogađa trojku 63:57 Kampaco poentira u poslednjoj sekundi treće četvrtine 65:59

9. minut - Vokap postiže lake poene, a onda Petrušev pogađa trojku 61:54

8. minut - Slukas u ranom napadu pogađa sa poludistance 56:52

7. minut - Petrušev zakucaca, crveno-beli vode 56:60

6. minuta - Žestoka borba na parketu Pionira, igra se tvrda košarka, za razliku od prvog poluvremena

5. minut - Kampaco je dobio tehničku!

4. minut - Kampaco pogađa trojku iz ćoška, Zvezda ima +7

2. minut - Martin krade loptu i brutalno zakucava 51:47

1. minut - Vildoza postiže trojku, i to uz prekršaj. Potom pogađa i slobodno bacanje, ponovo vodi Crvena zvezda 49:47

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

10. minut - Vokap cepa mrežicu van linije 6,75, grčki tim ponovo vodi 43:44 Mekisik pogađa uz zvuk sirene 45:47

9. minut - Papanikolau se lepo snašao u reketu Crvene zvezde, i lako poentirao 43:41

8. minut - Ilić pogađa, Zvezda vodi 41:39

7. minut - Mitrović pogađa uz faul, potom je pogodio slobodno bacanje 38:39

6. minut - Sjajno se Mitrović oslobodio čuvara i lepo poentirao 35:38

5. minut - Mitrović promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 33:36

3. minut - Novi poeni za Kampaca, velika borba je na parketu Pionira 32:34

2. minut - Kampaco poentira u kontri 28:32

1. minut - Slukas pogađa dva slobodna bacanja 26:32

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Martin poentira nakon fenomenalne asistencije Kampaca 23:30 Petrušev pogađa trojku iz ćoška 26:30

9. minut - Papanikolau poentira nakon ofanzivnog skoka 19:30

8. minut - Vokap krade loptu, i zakucava u kontri 15:25 Potom laki poeni za Kampaca 17:25

7. minut - Vildoza precizan sa linije za slobodna bacanja 15:20

6. minut - Raspoložen je Vildoza večeras, nova trojka za sjajnog Argentinca 13:17 Vezenkov uzvraća istom merom 13:20

5. minut - Lepa kombinacija košarkaša Crvene zvezde, Ognjen Kuzmić stiže do novih poena 10:15

4. minut - Vildoza je pogodio trojku i podigao publiku na noge 8:10

3. minut - Još jedan dobar napad grčkog tima, sada Volkap pogađa trojku 5:10

2. minut - Vezenkov posle uigrane akcije lako poentia 1:4 Prvi poeni za Dobrića 3:4 Kenan je ostao sam na trojci, i pogodio 3:7

1. minut - Prve poene na meču postiže Fal 0:2 Ognjen Kuzmić je potom promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 1:2

Uoči meča:

Crvena zvezda nema šanse da se dokopa top osam faze Evrolige, ali to ne znači da klub sa Malog Kalemegdana ne želi pobednički da privede kraju sezonu u Evropi.

KK Crvena zvezda

Večeras će dvorana „Aleksandar Nikolić“ biti prepuna, jer je rival najbolja evroligaška ekipa Olimpijakos (19.00). Iako navijači dva kluba gaje prijateljske odnose, tako neće biti na parketu. Crveno-beli su u prvom delu sezone iznenadili Olimpijakos u Pireju, a sada pred svojim navijačima žele da upišu i drugi trijumf.

Ambicije ima i četa trenera Jorgosa Barcokasa, koja pobedom u Pioniru overava prvu poziciju na tabeli i u četvrtfinalu bi za rivala imala osmoplasirani tim. Za razliku od prvog meča, trener Zvezde Duško Ivanović može da računa na sjajnog plejmejkera Fakunda Kampaca.

- Idemo na pobedu kao i na svakoj utakmici. Znamo koliko su jak rival, ali nećemo dići ruke i odustati. Uostalom, niko ne igra da bi izgubio. Uz pomoć publike želimo da ostvarimo dobar rezultat - rekao je adut crveno-belih Ognjen Dobrić.

Zvezdaši dobro pamte i sezonu kada u finišu Evrolige Olimpijakosu nije bilo potrebna pobeda u Beogradu, dok je Zvezdi "gorelo".

Grčki tim tada nije imao "popusta" za braću, slavio je i na taj način ostavio Beograđane bez plasmana u narednu fazu Evrolige.