NAVIJAČI PARTIZANA "OSEDELI" DOK SU GLEDALI ČUDESAN MEČ ZVEZDE! Crveno-beli slomili Fener posle DRAME i tako POMOGLI Parnom valjku

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su sve šanse da se plasiraju u TOP 8 Evrolige, ali su crveno-beli u poslednji meč u elitnom takmičenju ušli silno motivisano, i sa velikom željom za pobedom.

Želeli su crveno-beli da trijumfom završe aktuelnu sezonu u Evroligi, i u tome su uspeli! U 34. kolu Zvezda je pobedila Fenerbahče rezultatom 91:89, i to nakon infarkt završnice, odnosno posle produžetka!

Večeras smo na parketu Pionira videli veoma tvrdu utakmicu, bilo je lepih poteza, ali i puno preokreta. Na početku meča, crveno-beli delovali su pomalo nesigurni, grešili su u napadu, što je turski tim iskoristio i odmah došao do dvocifrene prednosti.

Ipak, ubrzo nakon toga, četa Duška Ivanovića se konsolidala, i brzo vratila u meč, da bi potom usledila "rezultatska klackalica", a gore pomenuti klubovi su se smenjivali u vođstvu.

Tako je bilo tokom većeg dela meča, a onda je Fener u poslednjoj deonici ponovo poveo pre svega zahvaljujući sjajnom Motliju, da bi Kampaco na tri sekunde pre kraja meča pogodio "dvojku" i izborio produžetak.

1 / 9 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Kampaco je blistao i u produžetku, te je svojim čudesnim potezima rešio pitanje pobednika, i pokazao zbog čega je jedan od najboljih plejmejkera u Evropi!

Motli je on bio najefikasniji u timu Fenera, na svom kontu je imao 27 poena, osam skokova i dve asistencije. Pratio ga je Hejs sa 19 poena, dok je Kalates završio meč sa 11 poena.

U timu Zvezde istakako se Kampaco sa 24 poena, dok je Dobrić ubacio dva poena manje.

Večerašnji duel između Crvene zvezde i Fenerbahčea pomno su pratili i navijači Partizana, jer je od ishoda ovog meča mnogo zavisio konačan plasman Parnog valjka na tabeli Evrolige. Da bi Partizan bio peti na kraju, potrebno je bilo da Zvezda pobedi Fenerbahče, potom da Partizan sutra bude bolji od Panatinaikosa i u isto vreme da Real porazi Makabi u Tel Avivu.

UŽIVO:

Crvena zvezda - Fenerbahče 91:89

Tok utakmice:

Prvi produžetak:

Završena je utakmica!

4. minut - Kampaco je pogodio dva slobodna bacanja 87:84 Čudesna trojka Kampaca bacila je Delije u neviđeni trans 90:84

3. minut - Petrušev snažno zakucava, a Vildoza je upisao još jednu asistenciju 85:82

2. minut - Mitrović ponovo postiže lake poene 83:82

1. minut - Mitrović je pogodio nakon spektakularne asistencije Kampaca 81:79 Hejs na drugoj strani odgovara trojkom 81:82

Četvrta četvrtina:

10. minut - Kampaco je pogodio u poslednjim sekundama meča, i poravnao rezultat 79:79 Fener će imati napad za pobedu, ali je promašio. Gledaćemo produžetak u Pioniru

9. minut - Motli je poenitrao posle ofanzvnog skoka 75:78

8. minut - Kampaco je pogodio za dva, a onda Dorsi uzvraća istom merom 73:76

7. minut - Dobrić je sjajno probio i poentirao, očekuje nas neizvesna završnica 71:74

6. minut - Kalates pogađa novu trojku, Fener vodi +2 Hejs potom pogađa trojku 69:74

Crvena zvezda, Fenerbače

5. minut - Hejs-Dejvis pogađa iz veoma teške situacije 67:68

4. minut - Dobrić postiže još jednu trojku, na tribinama Pionira je prava "ludnica" 67:63 Hejs uzvraća istom merom 67:66

3. minut - Novi poeni za Gudurića, a onda Dobrić pogađa veoma bitnu trojku 64:63

2. minut - Vildoza pogađa sa poludistance 59:59

1. minut - Laki poeni za Kalatesa, Fener ponovo vodi 57:59

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

10. minut - Hejs je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 55:57 Sjajan napad crveno-belih krunisao je Dobrić novim poenima 57:57

9. minut - Fener ponovo vodi 55:56

8. minut - Motli poentira posle fenomenalne asistencije Gudurića 53:51

7. minut - Martinu je sviran nesportski faul, a onda je Marko Gudurić bio siguran sa linije za slobodna bacanja 52:49

6. minut - Marković je novom trojkom "zapalio" Pionir, Zvezda ponovo ima +5

Crvena zvezda, Fenerbahče

4. minut - Pjer zakucava u kontri za izjednačenje 47:47

3. minut - Posle Dobrićevih poena, Motli je ostao sam i pogodio sa poludistance 47:45

2. minut - Kampaco je sjajno probio, prošetao se kroz protivnički reket i lako poentirao 45:39 Na drugoj strani pogađa Motli 45:41

1. minut - Petrušev je pogodio dva slobodna bacanja 43:39

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

10. minut - Kampaco je pogodio trojku na samom kraju druge deonice 41:39

9. minut - Motli je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 35:36

8. minut - Martin je iskoristio svoju snagu protiv Gudurića i lako poentirao, sada je Zvezda napravila seriju 8:0

7. minut - Dobrić pogađa posle tajm-auta 29:35 Ponovo Dobrić poentira u narednom napadu, sada je Itudis zatražio tajm-aut 31:35

6. minut - Nakon nekoliko loših napada Crvene zvezde, Duško Ivanović je reagovao tajm-autom. Gostujući tim je napravio seriju 8:0

5. minut - Novi poeni za Motlija 27:29 Petrušev greši u napadu, što Hajs-Dejvis koristi i zakucava u kontri 27:31

4. minut - Gudurić pogađa za dva 27:27

3. minut - Hajs-Dejvis pogađa sa poludistance, a onda Kampaco pogađa trojku na drugoj strani 25:25

2. minut - Dobrić pogađa vrlo bitnu trojku u isteku napada 20:23 Mitrović je snažno zakucao i izazvao trans kod Delija 22:23

1. minut - Sjajan potez Mitrovića i laki poeni za njega, Fener ima +4

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

9. minut - Mitrović je lepo nadmudrio čuvara i lako poentirao 15:19

8. minut - Kalates pogađa drugu trojku na večerašnjoj utakmici 13:19

7. minut - Vildoza pogađa trojku iz ćoška i diže publiku na noge, Fener sada ima samo +3

6. minut - Kampaco krade loptu i potom lako poentira u kontri 10:15

5. minut - Motli poentira preko Martina, Fener ima +7

4. minut - Sjajna saradnja Lazarevića i Martina, laki poeni za Zvezdinog centra 6:13

3. minut - Nova trojka za Fener, ovog puta je pogodio Hajs-Dejvis 4:11

2. minut - Vildoza je uzeo veoma težak šut i pogodio 2:5 Lazarević je postigao prve poene na današnjem meču

1. minut - Prve trojku na meču postigao je Dorsi 0:3 A onda i Mokli postiže lake poene, turski tim vodi 0:5

Uskoro počinje meč u Pioniru!

Pionir

Uoči meča:

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su sve šanse da se plasiraju u top osam Evrolige, ali će poslednji meč u elitnom takmičenju odigrati kao da je u pitanju finale.

Bez obzira na to što susret sa Fenerbahčeom (19.00) za crveno-bele nema takmičarski značaj, biće i više nego zanimljiv. Naime, ukoliko Zvezda pobedi, postoji šansa da velikan iz Istanbula ostane kratkih rukava u borbi za top osam. U slučaju poraza, Guduriću i drugovima preostaje samo da se uzdaju u pobedu Olimpijakosa nad Baskonijom (večeras, 20.00) i da Bajern savlada Žalgiris (petak, 20.30).

Dakle, u slučaju da Fenerbahče izgubi, a Baskonija i Žalgiris pobede, biće to kraj za turski tim. Sve ekipe imale bi skor 19-15, ali Fener nema prednost u međusobnim duelima ni protiv jednog od ta dva tima.

KK Crvena zvezda

Kombinacijama tu nije kraj, večerašnji duel ima popriličan uticaj i na plasman Partizana. Crno-beli nikako ne mogu da padnu na osmu poziciju, ali nadaju se čak petom mestu, što bi im za rivala u četvrtfinalu donelo Monako. Ovakav scenario nije nemoguć, a potrebno je najpre da Zvezda večeras slavi nad Fenerbahčeom, potom da Partizan sutra bude bolji od Panatinaikosa i u isto vreme da Real porazi Makabi u Tel Avivu.