PARTIZAN KROZ NIKAD VIĐENU DRAMU DO PRVOG MESTA U ABA LIGI: Panter presudio Budućnosti VIDEO

ABA liga

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost rezultatom 83:82 (19:15, 22:16, 18.25, 24:26) u 22. kolu ABA lige.

Crno-beli su ovom pobedom obezbedili prvo mesto i imaće prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Poen odluke postigao je Kevin Panter dve sekunde pre kraja.

U timu Partizana je upravo Panter sa 14 poena bio najefikasniji. Poen manje je postigao Lesor, Ledej je postigao 12 poena, a Papapetru 11.

Kod domaćina Grin je postigao 31 poen, a Bel-Hens 12.

Partizan će u četvrtfinalu igrati protiv Studentskog centra iz Podgorice.

Bila je ovo utakmica za infarkt. Partizan je u prvom delu utakmice imao i 14 poena viška, ali je Budućnost u trećoj četvrtini uhvatila priključak i do kraja utakmice je u "Morači" viđena prava drama.

Završnica utakmice je donela neverovatno uzbuđenje. Partizan je 68 sekundi pre kraja imao sedam poena prednosti - 79:72. Prvo je Grin pogodio brzu trojku, a zatim je presekao napad Partizana i potom bio zaustavljen nesportskim faulom. Pogodio je samo jedno bacanje, ali je potom u napadu poentirao za dva i smanjio na 78:79.

Lesor je 14 sekundi pre kraja pogodio za dva poena, pod faulom, ali je promašio slobodno bacanje. Budućnost nije iskoristila napad pošto je Obrajen promašio oba bacanja, a 10 sekundi pre kraja je fauliran Ledej.

Ledej je pogodio jedno od dva za 82:78, ali ni tu nije bio krja. Grin je pet sekundi pre kraja pogodio trojku uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje za izjednačenje - 82:82.

Partizan je imao napad posle tajm-auta. Eksum je ubacio loptu, a Panter fauliran dve sekunde pre kraja. Kapiten Partizana je promašio prvo bacanje, ali je pogodio drugo za 83:82. Imali su domaćini šansu za poene, ali šut iz daljine Petra Popovića nije bio uspešan.

Partizan je tako posle 12 godina regularni deo ABA lige završio na prvom mestu.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 82:83 (15:19, 16:22, 25:18, 26:24)

4. ČETVRTINA

40. minut - Partizan ima napad tri sekunde pre isteka vremena. Bel-Hejs pravi faul na Panteru dve sekunde pre kraja. Promašio je prvo bacanje, a pogodio drugo - 82:83. Popović je pokušao sa velike daljine, ali nije pogodio. Kraj. Partizan je prvi.

40. minut - Grin pogađa trojku pod faulom tri sekunde pre kraja - 81:82. Pogodio je za izjednačenje - 82:82. Njegovih 31 poen. Tajm-aut za Partizan tri sekunde pre kraja.

40. minut - Lesor pogađa pod faulom 13 sekundi pre kraja - 78:81. Promašio je Lesor bacanje, a Ledej 11 sekundi pre kraja pravi faul. Obrajen promašuje prvo, potom i drugo. Ledej je uhvatio, fauliran je. Ledej promašuje prvo bacanje, pogađa drugo - 78:82.

40. minut - Grin pogađa za tri tačno minut pre kraja - 75:79. Njegova 24 poena. Grin seče napad Partizana, fauliran je od strane Ledeja. Nesportski faul dosuđen Ledeju. Grin promašuje prvo bacanje 39 sekundi pre kraja, pogađa drugo - 76:79. Grin pogađa za dva 32 sekunde pre kraja - 78:79.

39. minut - Panter pogađa prvo bacanje, pogađa i drugo - 72:76. Ledej cepa mrežicu za tri poena na pas Pantera - 72:79! Do kraja 1:06. Ovo je bila 11. trojka crno-belih.

38. minut - Bej-Hejs u kontri poentira - 70:71. Panter pogađa trojku u izuzetno bitnom trenutku - 70:74. Do kraja utakmice 2:18. Popović pogađa za dva - 72:74.

37. minut - Panter sa zvukom sirene pogađa - 68:71.

36. minut - Lesor ispravlja promašaj Ledeja - 66:69. Kaba posle ofanzivnog skoka smanjuje na 68:69.

35. minut - Ledej pogađa vrlo bitnu trojku za Partizan, njegovih osam poena - 66:67.

34. minut - Ponovo Lesor na penalu. Pogodoio je prvo, ali i treći put za redom promašio drugo - 63:64. Popović pogađa trojku - 66:64.

33. minut - Lesor pogodio jedno od dva bacanja - 60:62. Njegovih sedam poena. Grin pogađa novu trojku, vodi Budućnost prvi put posle prve četvrtine - 63:62. Njegovih 21 poen. Lesor je fauliran pri šutu, ponovo samo jedan od dva - 63:63.

32. minut - Grin pogađa trojku preko Avramovića - 60:61.

31. minut - Jagodić Kuridža je fauliran pri šutu. Promašio je prvo, a pogodio drugo bacanje - 57:59. Avramović fauliran pri šutu. Precizan prvi put, precizan i drugi put, njegovih osam poena - 57:61.

3. ČETVRTINA

40. minut - Popović precizan za tri iz teške situacije - 54:57. Papapetru pogađa sa penala - 54:59. Bel-Hejs smanjuje na 56:59. Budućnost je ovu četvrtinu dobila rezultatom 25:18.

39. minut - Smailagić je fauliran nepropisno. Promašio je oba bacanja, Partizan ima loptu sa strane. Eksum je fauliran, precizan je oba puta - 51:55. Avramović kroz odbranu Budućnosti polaže za 51:57.

38. minut - Grin smanjuje iz teškoe pozicije na 51:53.

37. minut - Panter pogađa trojku u bitnom momentu po crno-bele - 47:53. Obrajen posle ofanzivnog skoka smanjuje na 49:53.

36. minut - Grin pogađa tri slobodna bacanja - 47:50.

35. minut - Kaba pogađa pod faulom - 41:48. Pogađa i dodatno bacanje - 42:48. Lesor zakucava - 42:50. Grin precizan - 44:50. Uhvatio je ritam bek domaće ekipe.

34. minut - Kaba zakucava za 39:48.

23. minut - Grin smanjuje na 37:45. Trifunović za tri - 37:48.

22. minut - Avramović posle ofanzivnog skoka pogađa za 31:45. Kaba smanjuje na 33:45. Drobnjak smanjuje na 35:45.

21. minut - Lesor je fauliran. Sa linije slobodnih bacanja povećava na 31:43.

2. ČETVRTINA

20. minut - Bel-Hejes prekida seriju Partizana - 27:39. Naneli pogađa - 27:41. Grin pogađa za tri pod faulom - 30:41. Pogađa za 31:41.

19. minut - Sjajno zakucavanje Smailagića na dodavanje Nanelija - 25:39.

18. minut - Sjajan prodor Madara i poeni za 25:37.

17. minut - Bel-Hejs sa penala smanjuje - 24:32. Papapetru pogađa tešku trojku - 24:35. Šesta trojka crno-belih iz 13 pokušaja. Lazić je polovičan sa penala za 25:35.

16. minut - Smailagić pogađa - 22:30. Madar je fauliran, pogodio je oba puta za prvo dvocifreno vođstvo crno-belih - 22:32.

15. minut - Panter pogađa trojku - 20:28. Jagodić Kuridža smanjuje sa penala - 22:28.

14. minut - Partizan ne koristi kontru, a u narednom napadu Atić pogađa pod faulom. Pogađa i dodatno bacanje - 20:25.

13. minut - Smailagić promašuje dva slobodna bacanja.

12. minut - Smailagić pogađa za dva - 17:23. Smailagić moćno zakucava - 17:25. Tajm-aut za domaći tim.

11. minut - Ledej postiže prve poene u drugoj četvrtini, i to zakucavanjem - 15:21. Jagodić Kuridža smanjuje na 17:21.

Budućnost, Partizan, ABA liga, Morača

1. ČETVRTINA

10. minut - Papapetru pogađa za dva poed faulom. Pogađa i dodatno bacanje - 13:19. Kamenjaš smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 15:19.

9. minut - Obrajen smanjuje na 13:14. Lesor postiže poene pod faulom - 13:16. Promašio je dodatno slobodno bacanje.

8. minut - Sjajna asistencija Ledeja i trojka Eksuma - 11:14.

7. minut - Atić vraća trojku - 11:11.

6. minut - Ledej donosi Partizanu prvo vođstvo u meču. Ovo je njegova prva, a Partizanova treća trojka - 8:11.

5. minut - Hejs povećava na 8:5. Panter pogađa svoju prvu trojku - 8:8.

4. minut - Trijfunović pogađa prvu trojku na meču - 6:5.

3. minut - Avramović pod faulom pogađa prve poene za Partizan - 4:2. Kaba zakucava - 6:2.

2. minut - Atić povećava na 4:0.

1. minut - Grin dvojkom otvara ovaj meč - 2:0.

Košarkaši Partizana poslednji meč u ligaškom delu ABA lige igraju u Podgorici protiv Budućnosti.

Crno-beli trenutno drže prvo mesto na tabeli, a pobeda u "Morači" bi im osigurala najbolju startnu poziciju pred plej-of.

Utakmica 22. kola regionalnog takmičenja se igra od 19 časova.

Uoči utakmice, trener Partizana Željko Obradović je rekao:

"Poslednja utakmica, svesni smo značaja te utakmice. Ono što je bitno pred tu utakmicu je to da smo mi napravili skauting, ali je činjenica da je Budućnost promenila trenera i da će sigurno biti nekih novih stvari u njihovoj igri. Na nama je da probamo na samoj utakmici da reagujemo i da vidimo da li ima nekih noviteta, što se taktike igre tiče. Zdravi smo, spremni i svesni toga šta nas očekuje protiv ekipe koja ima kvalitet i koja naravno da domaćem terenu igra sasvim drugačije", poručio je Obradović.

Uroš Trifunović pred ovaj duel kaže:

"Ovo nam je najbitnija utakmica u dosadašnjem delu sezone. Želimo da obezbedimo prvo mesto koje nam je jako važno pred početak plej-ofa. Svi znamo koliko dugo Partizan nije bio prvi na kraju ABA lige. Dugo sam ovde, znam kako izgleda gostovanje u punoj Morači i koliko je teško. Dobra su ekipa, koja će sigurno pokazati reakciju na promenu trenera. Mi treba da budemo fokusirani, da igramo našu igru i sigurno ćemo odraditi dobar posao", istakao je Trifunović.