GOTOVA UTAKMICA U MADRIDU: Partizan dobio posle opšte tuče na terenu! Crno-beli na korak od plasmana na Fajnal-for VIDEO

Top 8

Košarkaši Partizana nalaze se na korak od plasmana na Fajnal-for Evrolige.

Crno-beli su i u drugoj utakmici plej-ofa savladali Real u Madridu. Posle pobede u prvoj utakmici rezultatom 89:87, tim Željka Obradovića je u drugoj utakmici bio ubedlji i slavio sa 95:80 (31:21, 20:16, 24:25, 20:18), i to posle prekida u 39. minutu.

Partizan će u utorak u beogradskoj Areni imati priliku da pobedom osigura put u Kaunas na Fajnal-for.

Utakmica u Madridu je prekinuta minut i po pre kraja kada je Ljulj udario Pantera. Bila je to inicijalna kapisla da igrači oba tima ulete u teren.

Najgore je prošao Dante Eksum kojeg je Geršon Jabusele krvnički s leđa davio, a potom i rvačkim zahvatom oborio na parket.

Partizan je od prvog minuta kontrolisao utakmicu u Madridu, imao i 18 poena prednosti.

U timu Partizana Dante Eksum je bio najefikasniji sa 19 poena. Džejms Naneli je postigao 16 poena, Zek Ledej 15, Kevin Panter 14, a Matijas Lesor 10.

Kod domaćina Rudi Fernandez i Mario Hezonja su postigli po 16 poena, Džanan Musa 13, a Vinsent Poarije 12.

REAL - PARTIZAN 80:95 (21:31, 16:20, 25:24, 18:20)

Utakmica je gotova! Partizan je pobedio i ima 2:0 u seriji!

Sudije su posle više od 20 minuta prekida donele odluku da je utakmica gotova. Crno-beli su u trenutku prekida vodili sa 95:80.

4. ČETVRTINA

39. minut - Au, pa šta je ovo! Tuča! Ljulj je udario Pantera, a onda su igrači oba tima uleteli u teren! Dante Eksum je dobio vleiku rasekotinu i povredu zgloba leve noge.

Real, Partizan, tuča

38. minut - Još jedna trojka Ledeja - 78:95. Musa smanjuje na 80:95.

37. minut - Musa smanjuje sa penala - 78:90. Ledej s jedne ruke pogađa - 78:92.

36. minut - Hezonja je fauliran. Pogodio je oba - 73:89. Eksum je polovičan sa penala - 73:90. Musa je polovičan sa penala - 74:90. Poarije precizan za dva - 76:90.

35. minut - Avramović pogađa svoj četvrti poen - 71:89.

34. minut - Dek 69:84. Ledej pogađa trojku - 69:87. Ljulj je na liniji penala. Pogodio je oba bacanja - 71:87.

33. minut - Eksum polaže - 64:81. jabusele pogađa za tri - 67:81. Ideeee trojka Eksuma - 67:84.

32. minut - Hezonja smanjuje sa penala - 64:79. Njegovih 14 poena.

Partizan, Real, Grobari

32. minut - PAAAANTEEEER! Preko Ljulja sa zvukom sirene za tri - 62:79.

31. minut - Tehnička greška domaćina, Naneli otvara četvrtinu slobodnim bacanjem. Precizan je - 62:76.

Uoči starta poslednje četvrtine desio se incident na tribinama. Policija je izbacila iz hale nekoliko navijača Partizana, takođe i jednog navijača Reala

Alen Smailagić, Partizan, Real

3. ČETVRTINA

30. minut - Fernandez pogađa trojku - 62:70. Ledej vraća trojku - 62:73. Avramović u poslednjem sekundu treće četvrtine pogađa - 62:75.

29. minut - Matijas Lesor je na liniji slobodnih bacanja. Pogodio je oba za njegovih osam poena - 59:68. Lesor posle ofanzivnog skoka pogađa - 59:70.

28. minut - Dek u kontri pogađa svoj šesti poen - 56:64. Naneli je povećao na 56:66. Naneli je postigao osam poena u trećoj četvrtini. Rudi Fernandez pogađa svoju treću trojku - 59:66.

27. minut - Naneli je fauliran, pogodio je oba bacanja - 52:64. Dek sa penala smanjuje rezultat - 54:64.

26. minut - Trojka Pantera, njegova treća većeras - 52:62.

25. minut - Rodrigez pogađa svoje prve poene - 50:57. Musa postiže lake poene u kontri - 52:57. Eksum je fauliran, a Real je izašao iz bonusa. Precizan je oba puta - 52:59.

24. minut - Fernandez pogađa za tri - 48:53. Real ima seriju 11:2 u trećoj četvrtini. Tajm-aut za Obradovića. Naneli pogađa trojku uz zvuk sirene i pod faulom - 48:56. Sudije su gledali da li je sve bilo na vreme. Naneli pogađa dodatno bacanje - 48:57.

23. minut - Poarije se razigrao u uvodnim minutama treće četvrtine. Novi poeni njegovi - 45:53.

22. minut - Poarije zakucava - 41:53. Kontra Reala, Musa zakucava - 43:53.

21. minut - Poarije pogađa prve poene u drugom poluvremenu - 39:51. Sjajni Lesor zakucava - 39:53.

Fudbaleri Reala Vinisijus Junior i Federiko Valverde prate ovaj meč.

2. ČETVRTINA

20. minut - Poarije pogađa za dva - 36:47. Tajm-aut za Obradovića. Papapetru je fauliran - 36:49. Odbrani ose Partizan, a Naneli je faulrian u kontri. Pogodio je svoj šesti i sedmi poen - 36:51. Vilijams-Gos je fauliran, ima dva bacanja. Pogađa jedno - 37:51.

19. minut - Naneli krade loptu, fauliran je u kontri i imaće dva slobodna bacanja. Oba puta je precizan - 32:47. Musa smanjuje na 34:47.

17. minut - Madar je precizan za dva - 32:42. Njegova četiri poena. Paaanterrr pogađa trojku - 32:45. Najveća prednost za Partizan do sada.

16. minut - Papapetru pogađa dugu dvojku - 30:37. Smailagić pogađa trojku - 30:40. Partizan opet ima dvocifrenu prednost, a Mateo zove tajm-aut. Vilijams-Gos je precizan za dva poena - 32:40.

15. minut - Auuuu kakvo zakucavanje Alena Smailagića - 28:35. Smailagić je pri tom i fauliran, ali je promašio dodatno bacanje. Musa je precizan sa bacanja - 30:35.

14. minut - Hezonja pogađa za tri - 28:31. Partizan bez koša u drugoj četvrtini.

Smailagić posle tajm-auta Obradovića postiže prve poene za Partizan u drugoj četvrtini - 28:33.

13. minut - Hezonja pogađa za dva - 25:31.

11. minut - Fernandez otvara drugu četvrtinu sa dva poena - 23:31.

1. ČETVRTINA

10. minut - Naneli pogađa trojku u kontri - 19:31. Ovo je najveći broj poena koje je Real primio u jednoj četvrtini ove sezone. Hezonja je pogodio za dva uz faul - 21:31.

9. minut - Fernandes pogađa za tri - 17:22. Eksum ponovo precizan - 17:24. Ledej je polovičan sa penala - 17:25. Rudi Fernandez precizan za dva - 19:25. Eksum postiže svoju prvu trojku, njegovih 11 poena - 19:28.

8. minut - Prvi koš iz igre Eksuma, njegov prepoznatljiv prodor - 12:20. Hezonja pogađa za dva - 14:20. Panter je precizan sa penala - 14:22.

7. minut - Hezonja postiže trojku - 12:18.

6. minut - Ledej je pogodio za dva pod faulom - 7:15. Pogodio je i dodatno bacanje - 7:16. Ljulj polaže - 9:16. Eksum je fauliran u prodoru, oba puta je precizan - 9:18.

5. minut - Dek u kontri pogađa svoje prve poene - 5:9. Lesor siguran, njegova četiri poena - 5:11. Poarije je fauliran pri šutu. Francuz je operisao slepo crevo pre samo tri nedelje, ali je večeras u timu. Pogodio je oba bacanja - 7:11. Eksum sa linije penala pogađa oba bacanja - 7:13.

3. minut - Sjajna akcija, Papapetru zakucava u kontri - 0:9. Vilijams-Gos otvara ovaj meč trojkom, prvi poeni Reala - 3:9.

2. minut - Panter pogađa trojku - 0:5.Lesor pogađa - 0:7.

1. minut - Madar otvara utakmicu dvojkom - 0:2.

Startne petorke

Partizan: Madar, Panter, Papapetru, Ledej i Lesor.

Real: Vilijams-Gos, Musa, Rendolf, Dek i Jabuseli.

Promene u ekipi Reala

Trener Reala Ćus Mateo morao je da izvrši nekoliko promena u timu. Svakako je glavna vest da Valter Tavareš ne igra. U timu je Vinsent Poarije koji je pre tri nedelje operisao slepo crevo i pitanje je koliko je spreman za večeras.

U timu iz prvog meča nema ni Kozera, a umesto njega u timu je Abalde. U timu nema ni Kornelija.

REAL - PARTIZAN

Vizink arena, Madrid

Sudije: Sreten Radović, Olegs Latiševs, Fernando Roča

REAL: Vilijams-Gos, Rendolf, Fernandez, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Dek, Poarije, Ljulj, Jabusele, Musa. Trener: Ćus Mateo

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Eksum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana se zagrevaju

Zanimljiv oglas osvanuo pred meč

Tavareš ne igra

Centar Reala Valter Tavareš po svemu sudeći neće igrati u drugoj utakmici. Tavareš je početkom treće četvrtine zbog povrede napustio prvi meč.

Real kuburi sa centrima pošto je Vinsent Poarije uoči mečeva sa Partizanom operisao slepo crevo.

Šok oglas govori kolika je pomama za ulaznicama

Aleksandar Mitrović donirao novac Košarkaškom klubu

Isto mesto, isto vreme, ali drugi rezultat

Košarkaši Partizana od 20.45 u "Vizink" areni u Madridu gostuju Realu u drugoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Crno-beli su u utorak slavili rezultatom 89:87, sada već legendarnom trojkom Kevina Pantera u poslednjoj sekundi.

Psihološka prednost je svakako na strani Partizana koji bi eventualnim drugim trijumfom stigao na korak od plasmana na Fajnal-for.

Svakako, i Real ima svoju računicu. Slavni "kraljevski" klub ima problema sa povredama u timu, ali sasvim sigurno i ponos da ne dozvoli tako lako drugi poraz na domaćem terenu.

Partizan je trijumfom u Madridu uradio veliki posao, jer će sa dve pobede u Beogradu moći da vizira put u Kaunas.