JOKIĆ PISAO ISTORIJU - DENVER PORAŽEN: Finiks na krilima raspoloženih Bukera i Durenta smanjio zaostatak za Nagetisma (VIDEO)

NBA

Košarkaši Finiksa slavili su nad Denverom sa 121:114 i smanjili zaostatak na 2-1 u polufinalnoj seriji plej-ofa Zapada.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je fenomenalnu partiju i za 42 minuta provedenih na parketu upisao 30 poena, 17 asistencija i isto toliko skokova.

U redoivma Sansa najefikasniji je bio Devin Buker koji je ubacio 47 poena, a pratio ga je Kevin Durent sa 39.

Ekipe su bile raspoložene i u prvoj četvrtini nismo videli veće razlike na semaforu. U drugoj četvrtini Finiks je uspeo da se odlepi i napravi dvocifrenu prednost, Buker se razgoropadio, dok su gosti posustali.

Usledio je uzbudljiv nastavak, Nagetsi su se vratili u igru i nastala je rezultatska klacaklica koja je trajala do pret minuta pred kraj. Onda je domaćin opet stekao prednost kou ekipa Majka Melouna nije uspla da isprati.

Četvrti meč na programu je u ponedeljak od dva sata po srednjoevropskom vremenu.